Cum se pot elimina ridurile?(3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui ali

Ramiris sa ne spui cum arata fata ta.Se vad schimbari?
Eu am inceput de vineri abia cu Glicol 12%.Si asa mi-a scos toate zgrabuntele la suprafata....Asa am patit si data trecuta.Astept acum sa treaca...

ali
Mama fericita de Andrei (20.06.2008)


Ali, schimbarile sunt cele la care ma asteptam (am mai facut "operatiunea" in primavara).
Tenul e mai curat, mai luminos, mai fin, mai elastic, are o culoare mai sanatoasa, porii s-au micsorat semnificativ.
Acum astept sa termin cele 6 sedinte de peeling mediu cu acid glicolic ca sa trec la acidul lactic, am niste pete de la soare de care sper sa scap. Si ma gandesc serios sa trec dupa asta la o concentratie mai mare de 30% de glicolic, prea-mi plac rezultatele ca sa nu vreau mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Vin si eu la raport, ieri am ridicat de la posta kitul de peeling (multumesc, Mirela ), si azi incep sa folosesc crema Glyco (cu ceva emotii, ca am un ten ingrozitor de intolerant si capricios). Eu am luat acid lactic pentru o mica pata de pe frunte, si o sa aplic totul strict pe frunte, ca in rest mi-e frica sa nu raman fara piele...

Ma intrebam daca as putea folosi crema calmanta nu numai dupa peeling, ci la modul general - de cateva zile am obrajii tare iritati si nu mai stiu ce sa folosesc pentru a-i calma. Inainte foloseam crema Control de la Mario Badescu si mi-a prins foarte bine, insa acum vad ca nu mai are efect :( (ce bucurie pe mine ca am cumparat un nou borcanel, care nu e deloc ieftin...).

Va tin la curent si sper sa nu crape "fatada" mea sensibiloasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Doamnelor, ma apropii de finish cu peelingul mediu cu acid glicolic de 30% , vreau sa continui cu acid lactic de 70% (pentru pete/melasma) si ma bate gandul ca dupa lactic sa incerc glicolic cu o concentratie ceva mai mare, astept sa vad ce ma sfatuieste Mirela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fania spune:

Gata? Toata lumea frumoasa, fara riduri?
Mire ai inchis site-ul?




Mergi la inceput