Cum se pot elimina ridurile?(3)

Cum se pot elimina ridurile?(3) | Autor: Mirela72

Link direct la acest mesaj


<<<Topic precedent



Important e sa dai direct pe piele cu SPF, apoi poti sa dai peste cu ce vrei tu.
Faptul ca nu te ustura Glyco e foarte bine, asta nu inseamna ca nu-si face treaba. Te poti da zilnic daca-l tolerezi.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Pffff... m-am zapacit de tot. Pana acum se spunea ca se da crema de zi si, peste ea crema cu SPF... Pana la urma.... daca se da crema de zi, apoi cea cu SPF, apoi ceva matifiant, e bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Pffff... m-am zapacit de tot. Pana acum se spunea ca se da crema de zi si, peste ea crema cu SPF... Pana la urma.... daca se da crema de zi, apoi cea cu SPF, apoi ceva matifiant, e bine?


Eu am cumparat acum una de zi cu spf 50, asa ca dau numai cu o crema si sper ca am scapat de pudra ca ma maninca fata toata de la ea.

Sau o fi de la glyco?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Pffff... m-am zapacit de tot. Pana acum se spunea ca se da crema de zi si, peste ea crema cu SPF... Pana la urma.... daca se da crema de zi, apoi cea cu SPF, apoi ceva matifiant, e bine?


Eu asa dau, si eu tot asa intelesesem, ca nu e obligatoriu sa fie crema de protectie solara direct pe piele...

Deci la mine ordinea e: crema de zi, crema cu SPF 50.
Poate de-aia sunt plina de pistrui....ufff



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Dragelor, daca va e frica de pete pigmentare, e mai bine sa folositi crema fotoprotectoare cu filtre fizice (minerale - oxid de zinc, dioxid de titan), se pare ca e mai potrivita decat cea cu filtre chimice. Filtrele fizice reflecta radiatiile, iar filtrele chimice le absorb, si procesul asta genereaza ceva caldura, care poate sensibiliza pielea (cam asta e traducerea explicatiei stiintifice gasite de obsedata de pete din mine). Eu am cumparat o astfel de crema de la Bioderma (FPS 50, PPD nu mai stiu cat, dar era ok).

Avand in vedere disperarea maxima pe care o resimt fata de subiectul pete, ma intreb daca nu o sa ajung ma dau cu ambele creme fotoprotectoare (si cea cu filtre fizice si cea cu filtre chimice) cand o veni canicula si soarele ala groaznic...

Bineinteles, pe langa asta e foarte buna si o palarie cu boruri largi (sau o cagula, o burka, orice fel de "acoperamant" protector al capului). Desi, la conditiile meteo actuale, deocamdata nu avem nevoie...

Spor la infrumusetari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Votez pentru burka si ochelari de soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Eu cu ochelarii de soare m-oi impaca cumva, desi nu-mi place sa-mi "alterez" fizionomia, dar cu palariile... nu cred. Imi tin prea cald cand e soare si cald afara si imi strica bunatate de coafura.

Mai ziceti cu cremele alea in ce ordine se dau, daca intr-adevar conteaza, ca am ramas tot in ceatza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Votez pentru burka si ochelari de soare!

Mire-mama de fetite frumoase
http://community.webshots.com/user/Papucica


Burka pare dintr-o data o idee foarte buna :).

Mirela, poza ta noua e SU-PER-BA!!!! Esti frumoasa raaauuuuu :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Eu sunt mai anormala,am fost si la plaja...si eu exfoliez in continuare o seara glicolic o seara retinol si diminetile crema cu protectie,palarii si ochelari de soare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui ema

Eu sunt mai anormala,am fost si la plaja...si eu exfoliez in continuare o seara glicolic o seara retinol si diminetile crema cu protectie,palarii si ochelari de soare.


Si eu la fel si nu m-am patat deloc. Si normal ca ai fost la plaja, ca asta a fost toata vara noastra, cred ca s-a terminat acum. Sau esti in Ro?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Ema, Ema, nu e bine. Iti dai seama cat iti expui pielea nou formata daca stai la soare? Nu faci decat sa-ti accelerezi imbatranirea pielii si probabilitatea de a te pata mai rau decat inainte e foarte mare.
Ramiris, multumesc de compliment. Nici cu tine nu mi-e rusine.
Glimmer, eu nu mai folosesc peste zi decat crema de protectie, e deja cald, crema e destul de "grasutza" si pielea nu-mi mai cere altceva. Dau insa cu serum HA inainte de crema cu SPF.

Mergi la inceput