Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (19)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

acum am venit de la spital...rares e foarte rau ...face numai scaune cu sange, dureri de burtica de urla de il stiu toti

are salmonela...de unde? nu stiu? banui ca de la gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

acum am venit de la spital...rares e foarte rau ...face numai scaune cu sange, dureri de burtica de urla de il stiu toti

are salmonela...de unde? nu stiu? banui ca de la gradi

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de viforel Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi

uf, imi pare tare rau...daca te putem ajuta cu ceva..


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Mar_ysa, muguras de maseluta? ce tare! Dar nu pare sa o doara pe micuta, nu?

Luiza, suntem bine, am fost la dr de care iti ziceam si mi-a spus ca e ok Cristi, am ramas doar pe Aerius, Calciu si vitamine, dupa parerea ei nu e nevoie nici macar de aerosoli. In prim afaza cand a citit fisa de externare m-a certat bine de tot ca am plecat din spital, apoi cand a examinat copilul s-a mai muiat, pentru ca in final sa ma aprobe... Sper sa nu recidiveze, inca stau cu emotii.

Bulinuta, imi pare extrem de rau pt Rares, o belea nu vine niciodata singura, imi inchipui ce traiesti, mai ales ca si eu am iesit ieri din spital si imi dadeau lacrimile cand vedeam copii care plangeau aratand branula sau vomitau in jet, desi nu ii cunosteam . Multa sanatate, sa vii cu vesti bune.

Dari, e bine si asa, cu biberonul. Macar sa creasca in greutate si sa fii tu linistita, desi - cum ti-am spus - Vladut arata perfect dupa parerea mea, chiar daca e mai micut.

Unele dintre voi se compara cei mai mari dintre bulgarasi si se simt putin ciudat, dar nu uitati ca o greutate de 6000g la 4 luni e perfect normala. Atata timp cat sunt vioi stati pe pace, nu trebuie sa fie uriasi ca sa fie sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Altesa, imi pare rau ca nu ai retinut, chiar iti dadusem un raspuns elaborat. Il caut si il repostez.
Bulinuta, dar se vindeca, nu? Se face un tratament corespunzator si isi va reveni copilul, nu?
Amelia, voi cum sunteti, e bine Cristi?
Noi...de la ora 17 de cand a mancat, mi-am propus sa nu-i mai dau decat dupa baita. Adica la ora 22. Mi-a mancat copilul 250 ml. Nu mi-a venit sa cred ca a trebuit sa-i suplimentez. Doamne ajuta, sa-si revina. Oricum, stam bine de tot la greutate (8400 gr).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Altesa, a fost 880 ron. Este singurul scaun pe care il poti intinde si ridica in toate pozitiile cu foarte mare usurinta chiar de pe scaunul soferului! Are un sistem pe tija si nu faci decat sa impingi sus/jos. (la cele mai multe scaune trebuie sa ridici si sa impingi ceea ce este aproape imposibil din pozitia soferului). Este inalt iar copilul vede f bine pe geam este intr-adevar adaptabil chiar si pt bebelusii de 3 luni. In pozitia de somn, copilul nu sta in pozitia de sezut ci are greutatea pe fund si spate, ca intr-un cosulet! Materialul se curata la masina de spalat indiferent cu ce s-ar pata!Modelul este Marco Polo de la Inglesina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

bulinutza, multa sanatate! Suntem alaturi de tine, multa puteree!

Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

acum am venit de la spital...rares e foarte rau ...face numai scaune cu sange, dureri de burtica de urla de il stiu toti

are salmonela...de unde? nu stiu? banui ca de la gradi

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de viforel Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze





Off bulinutza, nu stiu de unde mai ai putere sa le duci pe toate! Multa sanatate va doresc ! Nu stiu cum te-as putea ajuta...

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonneL spune:

Fetelor eu am nascut in inaurie la inceput prin cezariana si de o luna am inceput fitness ( inclusiv abdomene ) si masa pe burta, doctorita mea a zis ca dupa 3 luni e OK. Nu ma doare operatia si e totul OK pana acum. Am dat jos cateva kg ( mai am vreo 10 ) si deja se vede altfel , mai putina celulita.
Nicole si Patricia mea avea exact ce spui tu la gat, doua linii rosii si parea rana, nu alta, carne vie, palngea mititica si nu ma lasa sa umblu acolo, trebuia sa o pandesc cand doarme. Prima indicatie a medicului a fost sa o limpezesc foarte bine de gelul de baie, apoi sa dau cu un pic de baneocin si sa suflu sa nu ramana mult acolo, pentru ca pudra de talc din baneocin ataca. Cu baneocin a fost super, s-a vindecat instant, dar nu am dat decat 2 zile. In rest mi-a recomandat o crema preparata la farmacie, cu oxid de zinc, asemanatoare cu cea care se da la popou cand e iritat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonneL spune:

Bulinutza iti doresc multa sanatate pentru cel mic, curaj, salomonela e ceva care se rezolva, bine ca si-au dat seama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

Ce sa-i pun si eu la locul vaccinului peste noapte sa nu mai friga?
Vacinul i l-am facut ieri dar si acum e cald locul

implinita de Rafael-Ioan

taie o felie de cartof crud!compresa cu apa rece

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput