Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (19)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

LA multi ani sarbatoritilor de azi!!!
Am fost si noi azi la vaccin, ne-am cintarit , avem 7kg la 4 luni, adica nu a luat deloc in greutate de 2 saptamini, dar per total sa zicem ca e ok, a luat 700 g luna asta.
Ileana, ziceai de efectle nocive ale zaharului la copiii sun 1 an, dar ma uitam pe cartea recomandata si vad ca la meniurile de 4-5 luni se recomanda sirop de zahar in sucul de fructe. Nu stiu ce sa zic, dar mie nu mi se pare foarte ok cartea asta, e scrisa pe vremea bunicii daca face asemenea recomandari.

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

oare e o k dc o plimb pe Bianca in caruciorul sport inclinat la maxim adik la 45 de grade ?nu mai vrea in landou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Nu am avut net pana acum!

Sa raspund asa din ce imi aduc aminte.


1.Eu una nu as da copilului nici borcanele nici cereale daca totusi o sa se intample nu o sa fiu ipocrita si o sa recunosc aici public.
2.Bella vreau si eu reteta de biscuiti pentru mine sa pap eu
3.Va plangeti ca mancati ciocolata?eu am inceput sa-mi cumpar cate un tort saptamanal
4.Matza Esti o belea ca de obicei!
5.Ileana se poate dormii tolanit in scaunul ala ca si in scoica e comod pentru somnic?
6.Vineri merg la Kidex mai vine cineva?
7.Laa multe lunite Kariss si Codrin(frumoase nume)
9.Ligia pup grasanul
10 Nu stiu daca am castigat sau nu concursul inca nu s-au afisat castigatori,desii am cele mai multe puncte....
11.Bulinuta esti sigura ca nu te putem ajuta cumva?
12.Nu mai stiu ce vroiam sa zic ca a-ti scris mult si am uitat.
Ma duc sa vad ce-i pe FB


Uite mama nebuna ce sunt :i-am facut vaccinul de 4 luni lui Raf abiaa cum,locul e rosu,frige,e umflat ce sa-i fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ghiulten, am observat si eu! Si nu numai asta mi s-a parut ciudat, mai zicea si de gris... Exact, e foarte veche, dar macar ne putem orienta la niste retete pt dupa 1 an.
Fii-miu tocmai a facut kk verde. M-am ingrijorat, mai ales ca va spuneam cat de prost a mancat in ultima vreme. Si l-am cantarit si am avut surpriza sa constat ca a luat 370 gr in 10 zile, ceea ce mi se pare super ok. Oare cu acest kk verde sa fi eliminat virusul de dupa vaccin? Stiti, cele care ati facut, ca medicii spun sa avem grija in ziua a 7-a, a-8-a dupa ce face kk sa ne spalam bine pe maini si sa avem grija si la ei, sa nu atinga mizeria si sa bage in gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Altesa, sa-i pui comprese reci si sa-i dai preventiv un antitermic. Da, in scaun se poate dormi exact ca in scoica. Are trei nivele de inclinare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

m-am hotarat ca de maine sa ma opresc din mancat prostii si cum sarbatoresc eu aceasta decizie? mi-am rugat sotul sa mearga pana la mall si sa-mi cumperere kfc, cu portie dubla de sos usturoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Alina,Lexi,Carina, Lady, Ursulet, Anahadasa, Mataila, Anca_cls, Mady, Dari_nanau, Mihaela Happymu,Altesa, ......fetelor.......va multumim din suflet....uiii ma simt asa aiurea ca eu nu reusesc mereu sa urez bulgarasilor LMA.


Noi suntem binisor...asta mica aproape ca nu a zis nimic la vaccin, dupa am fost prin parc si cand am aj acasa era cam rosie si umflat locul dar cu gheata a trecut.

Bella nici eu nu sunt de acord cu biscuitii aia dar nu mai zic nimic...oricum noi romanii nu prea avem cultura gastronomica...nu te supi..e parerea mea.

Bulinuta...nu mai zic nimic...sora-mea a iesit azi din spital...cea mica de 2 anisori are purpura trombocitopenica idiopatica......adica la orice scadere de imunitate...raceala, dintisori..ii scad trombocitele sub 20000 si nu i se mai coaguleaza sangele, poate oricand un accident cerebral....

Acum am 55...targhet 50..am scapat de vreo 4...intentionez sa ,ma apuc dimineata de la 9 d\pe digi e aerobic...sper sa reusesc!

Asta mica 5700 g acasa...5950 dr...habar nu am...oricum il cred pe al meu...60 cm

Aaaaaaaaaaa cu dintisorul... E DE FAPT UN MUGURAS DE MASELUTA Dr zica ca e un muguras si a spart doar putin...sa vedem cum o sa evolueze.
Am sunat la ghici pe Alice si era prinsa dar lasa ca nu scapa...o sa ne vedem noi, mai ales ca m-am reindragostit de Parcul Cuza.

Ma duc sa impart pajituri prin vecini ca am facut o nebunie cu sfecla rosie....e bestiala si pt bebici ca Mara de Alice! Cu zahar brun, sfecla rosie,ulei masline,oua,nuci..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Ce sa-i pun si eu la locul vaccinului peste noapte sa nu mai friga?
Vacinul i l-am facut ieri dar si acum e cald locul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Denisaaaa, la multe luni pt Kariss!
La multe luni Codrin!

Denisa, da reteta si m-ai mai amagit odata cu reteta de praji cu morcov. O astept si pe aia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

ileana stiu ca ai mai scris dar am uitat ,de ce ai zis ca e destept scaunul auto pe care l-ai luat si ce model este exact ca vreau sa imi notez sima ma uit dupa el vineri la kidex

Mergi la inceput