Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (19)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Mamici dragi,

VA multumesc mult pentru sfaturi . In seara asta i-am dat cu Bepanthen in seara asta (asta aveam in casa), persista mai mult pe piele decat crema de galbenele. Maine ma duc la farmacie sa iau baneocin, nidoflor... e bine sa le am in casa la nevoie. Inca nu vad nicio ameliorare.

Felicitari pentru bebelusii grasunei. SI noi avem cam 6000 grame, cred... nu am mai cantarit-o de o saptamana.

Bulinutza
- off, prin ce treceti ? Cu cine sta Rares la spital ? E bine ca au descoperit si acum il pot trata... Off dar nu sunt probleme daca pierde asa mult sange un copil mic...

Adc- voi cum mai sunteti ? Mergeti la spital pentru tratament ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Buna dimineata!
La multi ani Robert de Ica si Antonia de Nicole !!!

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ica, sa-ti traiasca flacaul!!! Sa te bucuri de el, sa-l faci mare si sa-i amintesti mereu ce revelion ti-a facut in 2012!
Nicole, sa creasca mare si sanatoasa printesa si sa se vindece repede! Si noi avem la gat iritatie. Trece cand dau cu Bephanten dar reapare...O sa incerc si eu cu baneocin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

of mei bulinuta;banuiam ca e ceva de genul
legat de iritatia de la gat..eu am observat ca, se mai intampla sa fie iritata si pielea rosie,atunci cand o freaca costumasul la gat;eu o dau cu bepanthen si am mare grija ca dupa baita sa fie pielea uscata acolo(de fapt pe singurele 3 cutite care le are)

adc,ma bucur ca sunteti bine,cu lapticul cum stai?
lady,tot ma tin sa te intreb si uit..cum s-a rezolvat cu operatia piticutei(coalescenta de labii mici )

cine pleca la mare din 02 iunie,sau incurc eu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

La multe lunite Robert si Antonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Ileana, Nicole, multumesc de intrebare. Suntem f bine din punct de vedere al bolii, parca s-au mai normalizat si scaunele apoase de dupa antibiotic, dar stau totusi cu mare grija de teama unei recidive. Sora-sa tuseste de mama focului, si plange cu lacrimi amare ca n-o las sa se apropie de el nici cu masca.

Georgia, cred ca a supt Cristi prea mult - am observat ca se refugiaza la san si il cauta orice disconfort ar avea - si eu am avut ceva mai putin lapte ca de obicei din cauza oboselii. Parca revenim la normal.

Si eu voiam sa spun ca acea carte ddespre care vorbiti desi are principii corecte e mult depasita. La vremea ei era insa un ghid util.

Urat sa ai copii bolnavi, bulinuta ma gandesc mereu la voi, cum e in dimineata asta? Si nu am inteles, cine sta cu Rares la spital? Sunt sigura ca isi va reveni repede, daca au gasit cauza e deja un pas mare inainte.

Salmonela e in mancare, cel mai des in oua vechi sau pastrate necorespunzator, e nevoie de "teren" slabit si gata infectia. Si noi am patit-o la restaurantul-cantina unde ne asigurau masa de la job cu ceva ani in urma, am avut mai multi exact aceleasi simptome doar ca fara scaune cu sange. Unii n-au avut nimic, naiba stie cum. A fost scandal mare atunci, s-a inchis sandramaua o vreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

La multe lunite Robert si Antonia!


Lady asa am facut aseara dar abia acum am vazut mesajul tau,deci instinctul de mama functioneaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

tot scaune cu sange, tot febra, tot frisoane, tot dureri de burtica

l-au tinut prea mult fara sa isi dea seama ce este si s-a agravat...e foarte slabit, zace in pat, e...

a stat cu mama cu el azi noapte pana acum cand o sa mearga cristi sa stea cu el pana maine...
asta mic e marait rau de tot...cred ca ne simte si el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui happymumy

Buna dimineata!
La multi ani Robert de Ica si Antonia de Nicole !!!

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/



si de la noi!

Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

tot scaune cu sange, tot febra, tot frisoane, tot dureri de burtica

l-au tinut prea mult fara sa isi dea seama ce este si s-a agravat...e foarte slabit, zace in pat, e...

a stat cu mama cu el azi noapte pana acum cand o sa mearga cristi sa stea cu el pana maine...
asta mic e marait rau de tot...cred ca ne simte si el

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de viforel Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze





Oh, bulinutza, Dumnezeu sa va dea putere si sanatate!

Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput