Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (19)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

tebligia....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

anahadasha, dar pedalatul nu face pulpitele mari ?
Eu vreau sa mi le subtiez.
Si sa-mi ridic fundul ca mai are putin si ajunge in spatele genunchilor si era asa frumos inainte....bombat..... memories.....

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicole1980

Fete dragi,

Ajutati-ma cu un sfat. In dimineata asta cand m-am jucat cu ANtonia si am ridicat-o precum un avion am observat la cutele gatului (are 2 cute) ca este foarte iritata si a facut rana... Arata foarte rau, e rosie si parca este "carne vie" pe o lungime de 5 cm.... Cred ca este de la transpiratie, saliva , laptic , iar eu nu am insistat foarte mult cu igiena acolo ca imi era teama....
I-am facut baie generala si am spalat-o la gat cu apa si sapun si i-am dat cu o crema de galbene (asta am avut in casa)...

Ce creme sau unguente sa folosesc ????? Bebelusii vostri au avut iritatii (poate si an alte locuri) ?


Bulinutza- sanatate lui Rares, sa dea Domnul sa fie bine si sa fie puternic si curajos!

Alina - si eu in timpul in care este David la Gradi fac muuuuult mai multa treaba prin casa. Cand sunt cu amandoi, nu fac nimic.

Mami de David (16.06.2008) si Gargarita Antonia (31.01.2012)

David Adrian

Garagarita Antonia


Poti incerca si cu Nidoflor, eu o singura data am dat-o cu el si pana dimineata nu a mai avut nimic, asta dupa ce am incercat cu mai multe creme (Bepantene, Penaten, crema de galbenele), dar nu zic ca am facut cel mai bine, ca eu cand am vazut ca roseata de la fundulet e acolo dupa ce o dadeam de 2 ori cu o crema o schimbam (dar na de disperare...)
Iar cand e cald la gat si la axila (in cute) seara dupa baita o dau cu pudra, ca am inteles ca absoarbe umezeala...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

anahadasha, dar pedalatul nu face pulpitele mari ?
Eu vreau sa mi le subtiez.
Si sa-mi ridic fundul ca mai are putin si ajunge in spatele genunchilor si era asa frumos inainte....bombat..... memories.....

Mamica de grasunel Alexandru


esti mortala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Felicitari Mady pt kg!
Si noi am fost azi la medic, Natalia are 7,400 si Matei 7,200 la 5 luni si 4 zile. Fiind inca alaptati exclusiv e bine, zic eu. Oricum iti rup mainile cand umbli cu amandoi prin casa...

Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

anahadasha, dar pedalatul nu face pulpitele mari ?
Eu vreau sa mi le subtiez.
Si sa-mi ridic fundul ca mai are putin si ajunge in spatele genunchilor si era asa frumos inainte....bombat..... memories.....

Mamica de grasunel Alexandru

Matza, nu stiu daca le face mai mari decat le am eu acuma! Dar tonifica muschii si elimina celulita.

Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

da, numai ca nu am ce pedala..... Ia sa cer de la sot o bicicleta.....desi as vrea cizme...si pantofi....si rochite.....

Ursuleata,m-am gandit la ceva, daca in loc sa ma umplu cu ciocolata si biscuitei si nutella seara, as incerca sa fac asta in timpul zilei pana la ora 5, oare mi se mai face pofta seara???? Asa ca m-am pus pe treaba. Nu, nu te speria, nu e nevoie sa incerci si tu, ma sacrific doar eu cu experimentul asta de data asta. ce pot sa-ti zic insa e ca mananc cu pofta dulce si la ora 4 cum mananc la ora 10.

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicole1980

Fete dragi,

Ajutati-ma cu un sfat. In dimineata asta cand m-am jucat cu ANtonia si am ridicat-o precum un avion am observat la cutele gatului (are 2 cute) ca este foarte iritata si a facut rana... Arata foarte rau, e rosie si parca este "carne vie" pe o lungime de 5 cm.... Cred ca este de la transpiratie, saliva , laptic , iar eu nu am insistat foarte mult cu igiena acolo ca imi era teama....
I-am facut baie generala si am spalat-o la gat cu apa si sapun si i-am dat cu o crema de galbene (asta am avut in casa)...

Ce creme sau unguente sa folosesc ????? Bebelusii vostri au avut iritatii (poate si an alte locuri) ?


Bulinutza- sanatate lui Rares, sa dea Domnul sa fie bine si sa fie puternic si curajos!

Alina - si eu in timpul in care este David la Gradi fac muuuuult mai multa treaba prin casa. Cand sunt cu amandoi, nu fac nimic.

Mami de David (16.06.2008) si Gargarita Antonia (31.01.2012)

David Adrian

Garagarita Antonia


Nu te panica , e doar iritata, de la transpiratie , de la laptic , posibil de la apa care ramane uneori nestearsa dupa baita....A avut si Bia mea asa si inca mai are uneori, eu o dau cu crema de corp pt bebe de la Sanosan e grasa hidratanta si mi se pare f ok, du pa 1 zi-max 2 trece.

Bulinutza Doamne ajuta sa fie totul bine !!!


Cred ca e ceva in aer cu mancatul la bebeii nostri, ziua nici Bianca nu prea mananca , sta vreo 10 min si gata uneori nici atat, dar noaptea ar sta numai cu tzitzi in gura ; de dormit la fel :ziua doarme in jur de 30 min dc e singura si vreo 2 ore dc dorm eu cu ea nas in nas, sunt zile cand doarme maxim 3 ore /zi, si se culca iarasi la 1 noaptea.


Dr Anca si a mea la fel face , sta 2-3 secunde in picioare iar eu o tin de manute e asa mandra si rade de parca stie ca face ceva f greu pt ea , la fel si cu statul in fundulet dc ar fi dupa ea numai asa ar vrea sa o tin, in landou deja plange nu mai vrea plimbata in el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Eu nici nu vroiam sa vorbesc de kg dar nu ma mai pot abtine ... inainte de sarcina aveam 52 kg , n-am trecut niciodata de pragul asta , iar in sarcina am luat 17 kg , dupa sarcina am ramas cu 60 si se pare ca acum la diferenta de aproape 4 luni dupa nastere am mai pus 2kg, , vorba unei fete de aici:cine a zis ca alaptatul slabeste!!!???NU E ADEVARAT.
la fel fac si eu ma apuca poftele noaptea

Iar Bia are cam 7 kg acum la aproape 4 luni fara o saptamana.Am cantar dar nu prea am incredere ca merge f ok.Avea 6.400 la controlul de 3 luni. Ma declar multumita desi si nu stiu de la ce ia in greutate ca ziua abia mananca .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

da, numai ca nu am ce pedala..... Ia sa cer de la sot o bicicleta.....desi as vrea cizme...si pantofi....si rochite.....

Ursuleata,m-am gandit la ceva, daca in loc sa ma umplu cu ciocolata si biscuitei si nutella seara, as incerca sa fac asta in timpul zilei pana la ora 5, oare mi se mai face pofta seara???? Asa ca m-am pus pe treaba. Nu, nu te speria, nu e nevoie sa incerci si tu, ma sacrific doar eu cu experimentul asta de data asta. ce pot sa-ti zic insa e ca mananc cu pofta dulce si la ora 4 cum mananc la ora 10.

Mamica de grasunel Alexandru



Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput