Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (19)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

Vroiam sa va intreb daca dintre mamicile cu cezariana s-a apucat cineva de sport?
Pe mine m-a incercat azi talentul la niste aerobic si niste abdomene si ma cam doare taietura si ceva pe acolo. Si nu am exagerat deloc ca eu sunt cam lenesa.

Mamica de grasunel Alexandru


eu m-am apucat de cardio la 3 saptamani dupa cezariana si de abdomene la 6 saptamani - cu incuviintarea doctorului :)
trebuie doar s-o iei treptat la inceput, nu te forta din prima zi.
acum, daca as gasi si o metoda sa ma opresc din mancat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Nicole, al meu face in spatele genunchilor si la glezna si l-am dat cu o gramada, de la crema de galbenele la b-pantene si sudocrem si crema de la avene si inca una bio si degeaba. O sa intreb acum doctorita ca eu cred ca e dermatita desi e doar la cute. Deci nu te panica. Nu e din cauza ta. Tine curat locul si uscat si ai grija sa nu bage manuta in gura daca o dai cu ceva, poti incerca b-pantene pentru inceput.

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Letitia, al nostru e Tosa Inu
Momentan fuge de copil in ultimul hal, se ascunde sub terasa.

Ursulet
, ai tot respectul meu.
Eu una am un regim tare bun, nu mananc nimic toata ziua dupa care seara o salata iar pe la 11 incep cu floricele, ciocolata, coca cola si mezeluri, nu ma mai mir ca m-am ingrasat 1 kg si sunt in urcare. Ziua pot sta la regim dar seara parca innebunesc daca nu am un dulce sau un mezelic acolo ....

Mai fac si maine abdomene tot cu moderatie.
ursulet, la tine se vad ceva rezultate, e pielea mai ferma putin?

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite Karris si Codrin!!
- bulinutza...Dumnezeu sa va ajute si multa sanatate lui Rares!!ne rugam pt voi...sa fie bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Da Bulinuta, ceva noutati? Tine-ne la curent, ne gandim la voi.

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

si noi suntem "sumo"....5500 grame la 5 luni si cateva zile..acu are 4 luni juma si tre sa cantarim..dar nu cred ca a luat mai mult de 100 grame...ceea ce ar fi bine si asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

Eu una am un regim tare bun, nu mananc nimic toata ziua dupa care seara o salata iar pe la 11 incep cu floricele, ciocolata, coca cola si mezeluri, nu ma mai mir ca m-am ingrasat 1 kg si sunt in urcare. Ziua pot sta la regim dar seara parca innebunesc daca nu am un dulce sau un mezelic acolo ....

Mai fac si maine abdomene tot cu moderatie.
ursulet, la tine se vad ceva rezultate, e pielea mai ferma putin?

Mamica de grasunel Alexandru


ha ha, exact la fel fac si eu. ziua sunt rationala, mananc cum trebuie, seara dau iama prin camara... numai ciocolata bag. Si ma enerveaza, imi dau seama ca ma sabotez singura!

Da, clar se vede sportul. S-a strans pielea pe mine, am inceput sa mai simt muschiuletii. Imbracata nici nu zici ca am fost gravida :)
Din pacate, au ramas kilogramele - am pus 24 in sarcina, mai am 12 de dat jos. Cine a zis ca alaptatul te ajuta sa scapi de kile nu stiu la ce s-a referit - poate cand te opresti din alaptat sa dai mai usor jos!

Pe de alta parte, de ce ma mir ca nu reusesc sa dau jos kg, la ce prostii mananc... Daca nu alaptam, faceam o cura de detoxifiere numai cu sucuri, dar pitica are prioritate :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

mai fetelor m-ati inebunit cu bebeii vostri "sumo"-de al meu ce sa zic k este lider la categoria "pana"- l-am cantarit azi dimineatza si are 8900

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Nicole, pt asemenea iritatii eu le-am pus alor mei unguent de galbenele si a trecut pana la baita urmatoare.
Letitia, dupa a doua nastere ajungeam si la 40-50 min pe zi, fara intrerupere, dar acum sunt lenesa rau Deu fapt eu doar asa pot slabi, ca sunt pofticioasa rau!

Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

aoleu..ce prostie am scris..am vrut sa scriu k la 4 luni si cateva zile avea 5500 ...( in loc de 5 )..scuzati!

Mergi la inceput