Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (19)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bella_sib

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

anahadasha, dar pedalatul nu face pulpitele mari ?
Eu vreau sa mi le subtiez.
Si sa-mi ridic fundul ca mai are putin si ajunge in spatele genunchilor si era asa frumos inainte....bombat..... memories.....

Mamica de grasunel Alexandru


esti mortala

Mamica fericita de bubulina Alexandra (05.01.2012)



chiar ca esti...
cat despre fund bombat ...pt sa zic doar de bine sper sa aibe si BiAnca mea la fel dc eu nu l-am avut ,imi place partea asta a corpului sa fie asa mai ales la o femeie ... sa nu ma intelegeti gresit dar vorba aia ce e frumos si lui Dzeu ii place

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

da, numai ca nu am ce pedala..... Ia sa cer de la sot o bicicleta.....desi as vrea cizme...si pantofi....si rochite.....

Ursuleata,m-am gandit la ceva, daca in loc sa ma umplu cu ciocolata si biscuitei si nutella seara, as incerca sa fac asta in timpul zilei pana la ora 5, oare mi se mai face pofta seara???? Asa ca m-am pus pe treaba. Nu, nu te speria, nu e nevoie sa incerci si tu, ma sacrific doar eu cu experimentul asta de data asta. ce pot sa-ti zic insa e ca mananc cu pofta dulce si la ora 4 cum mananc la ora 10.

Mamica de grasunel Alexandru


m-am gandit si eu la asta dar daca ma apuc de dimineata mi se pare ca am scuza sa mananc toata ziua - pe principiul oricum m-am porcit azi, ce mai conteaza inca o ciocolata?
da, stiu ca sunt dusa cu capul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Avem si noi bilantul oficial de 5 luni ( a fost doc pe aici).
8340 (cu 90 grame mai mult decat acum 2 zile) si 68 cm lungime.

Ligia, de al tau nu mai zic nimic
Ana, felicitari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

Citat:
citat din mesajul lui ursulet33

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

da, numai ca nu am ce pedala..... Ia sa cer de la sot o bicicleta.....desi as vrea cizme...si pantofi....si rochite.....

Ursuleata,m-am gandit la ceva, daca in loc sa ma umplu cu ciocolata si biscuitei si nutella seara, as incerca sa fac asta in timpul zilei pana la ora 5, oare mi se mai face pofta seara???? Asa ca m-am pus pe treaba. Nu, nu te speria, nu e nevoie sa incerci si tu, ma sacrific doar eu cu experimentul asta de data asta. ce pot sa-ti zic insa e ca mananc cu pofta dulce si la ora 4 cum mananc la ora 10.

Mamica de grasunel Alexandru


m-am gandit si eu la asta dar daca ma apuc de dimineata mi se pare ca am scuza sa mananc toata ziua - pe principiul oricum m-am porcit azi, ce mai conteaza inca o ciocolata?
da, stiu ca sunt dusa cu capul

Mamica Iuliei (24 ian 2012)


Sunteti mortale
vorba aia haz de necaz




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Nicole eu am frecvent problema asta cu dermatita la Filip. La noi nu trece decat cu nidoflor/locoid/advantan dat in strat f subtire si nu mai mult de 2-3 zile consecutive

Anda voi ce faceti?

Ana Stii ca te admir mult, da?

Alice, Denisa v-ati intalnit azi?

Ligia, Alice cred ca Filip va avea greutatea bebelunilor vostri pe la 1 an

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Off Bulinutza, multa sanatate lui Rares, sa se faca bine repede. Multa putere sa ai

La noi cred ca greva suptului e de fapt greva suptului la san. I-am dat aseara un bib cu lapte de la mine si l-a terminat rapid. In rest ba nu a vrut sa puna gura, se arcuia si plangea...ba sugea putin dupa care intorcea capul si plangea...uff
Incerc sa ii dau sa pape cand e mai adormit, poate reusesc asa. Sper sa nu dureze mult greva asta, fiindca nu as vrea sa ii dau LP, chiar dc uneori am fost foarte tentata sa ii dau.
Legat de greutate, nici noi nu cred ca la 4 luni vom anunge la 6kg in ritmul asta. La 3 luni avem 5270g, iar in ultima luna a luat doar 650g.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bella_sib

Citat:
citat din mesajul lui iaura21

mie pireul de fructe din borcanase mi se pare chiar bun, eu care nu am gustat deloc laptele ,nici al meu nici formula ...nu stiu cel cu legume cum o fi dar daca-i place fetii mergem si pe borcanase cand se impune ,vb. cuiva ,sunt verificate temeinic decat sa facem noi in casa prostii gen:cu zahar ,sare sau grasime de porc ,no offense



da, acum fiecare face ce si cum vrea, mi se pare un pic rautacios mesajul, nu am spus ca ii voi da la 4 luni biscuiti, acum ramame la aprecierea ta ce si cum ii vei da fetitei era doar o parere nu cred ca trebuie sa ma condamni asa.




Mamica fericita de bubulina Alexandra (05.01.2012)

no chiar nu am vrut sa sune rautacios ,si nu ma refeream direct sau numai la tine,am zis in general ce vad si prin carti si spuse de dri ,referitor la zahar...ba chiar am zis FARA SUPARARE ...si totusi vad ca nu sunt singura care 'condamna ' biscuitii tai dar te-ai luat doar de mine care sunt si ardeleanca ca si tine ..atunci imi cer scz ,nu ar trebui sa o fac ,dar totusi ...nu vreau sa supar pe nimeni aici .

matza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui anahadasa

Felicitari Mady pt kg!
Si noi am fost azi la medic, Natalia are 7,400 si Matei 7,200 la 5 luni si 4 zile. Fiind inca alaptati exclusiv e bine, zic eu. Oricum iti rup mainile cand umbli cu amandoi prin casa...

Ana, mami de 4 nazdravani, doi pe rand (Darius & Sara), si doi odata (gemenasii Natalia & Matei - 26 dec 2011)

Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos


Nu pot sa zic decat FELICITARI pentru asa frumuseti si multe pentru mami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

La multe lunite Kariss si Codrut!

Alina, felicitari pentru Filip! Sa o tina tot asa!

Letitia, buna ideea cu rasul care ingrasa. O voi aplica si eu, poate asa mai adunam cateva grame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Nicole, aceeasi problema am vb cu dermatologul si a zis pimafucort sau ceva mixtura, aia nu avea cine sa o prepare fara reteta. AM dat de cateva ori si e ok, la noi la gatut a fost mai rau, in axila foarte putin.
Eu nu ma plang de kg, ma plng numai de burta, nu stiu cum sa o dau jos, arat ca un strut cu ditamai burta si picioare subtiri.

Nici noi nu cred ca o sa trecem de 6 kg, maine seara avem proba cantarului, de mancat mananca f bine in ultima vreme, se trezeste devreme si cere.

Adc, sunteti bine? Va pupam


Mergi la inceput