Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (19)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Ma supar tare pe tine daca mai zici ca nu esti mama buna

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


Si eu

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

LA MULTI ANI COPII!!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

neata,

La multi ani tuturor copiilor ! sa fim sanatosi cu toti si sa ne aduca numai bucurii.

mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

la multi anisori tuturor copiilor,sa creasca mari sanatosi si voiosi

ileana , si atunci scaunul verde e de la schimbarea brusca a laptelui?sau? nu mai bine pt linistea ta , suni dr
ca sa treaca supararea si sa te linistesti
mady,multam de raspunsul cu temperatura,asa testez si eu cupilu'
ca si alina iti spun si eu ,poate sa fie de la noile alimente (uite link mai jos)
http://www.paginamedicala.ro/boli-afectiuni/Eritemul-fesier_1170/
lady,zubeeer..si papaceste piticoata numai titi?
faith pt ca esti o mamica muncitoare..

vroiam sa va zic ca ,inainte de a cumpara ceva de la targ, mai ales produse de igiena copiilor si chiar si jucarele si alte cele ,sa va uitati pe site-ul farmaciatei.ro;eu am avut surpriza sa vad ca,au jucariile mai ieftine chiar si decat cele la promotie de la targ,si vazusem scaunul de masina al lui tudoricaal ilenei la 750ron,acum nu stiu de ce nu-i mai vad pretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Eu pana acum ii luam rectal temperatura, dar de vreo luna i-o iau cu suzeta Am descoperit o suzeta care are termometru. Electronic evident Mi s-a parut super tare. Cam 35-40 lei a costat parca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

La multi ani, dragi copii!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

am citit si eu faith ,de diverse moduri de a lua temperatura,dar se pare ca rectal e cea mai relevanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Ileana, e destul de logic ce s-a intamplat, lui Tudor nu i-a placut gustul, a papat mai putin si de aici scaunul verde. Ma mir insa ca n-a protestat de foame, cred ca te-ai fi stresat mai mult daca plangea. Noroc ca e un copil cu greutate buna, la o intamplare de genul asta are "rezerve".

Si eu am zambit usor citind postarea ta, nu v-am povestit ca in primele zile de viata l-am dat pe Cristi la fundulet cu crema mea antivergeturi in loc de laptele lui de corp. Si nici macar nu l-am sters imediat, am observat mult mai tarziu. Nu s-a intamplat absolut nimic, dar la fel ca tine, ma gandeam ca din neatentie sau oboseala puteam face o gafa mai mare si am considerat toata chestia ca un semnal de alarma.

Apropo de greutatea copiilor, mi s-a spus in spital ca e Cristi cam "prea grasut". Cand am spus ca e alimentat doar la san parca verdictul n-a mai fost asa de categoric, s-a transformat in "aha, pai e bine atunci". Suntem undeva pe la 7.5 kg la 4 luni .

Faith, e super ok cu suzeta, dar e esential sa nu o scoata deloc din gurita pana se arata temperatura finala, altfel arata gresit. Sunt singura de aici al carei copil refuza suzeta?

La multi ani tuturor bulgarasilor, fratiorilor, surioarelor, etc cu ocazia zilei de 1 iunie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

La multi ani copilasi!

Veti rade dar mie daca mi se pare prea calda o pup pe frunte, daca e mai calda e febra daca e la fel nu are nimic. Metoda folosita de mama si de mine mai mult la cea mare care la un moment dat vocifera si nu mai statea cu termometrul .

A deschis ieri Palasul la noi, frumos nu am ce spune, e un fel de colt de civilizatie postat in centrul orasului. Pana sa ajungi la el infrunti gropi, strazile care sunt toate in lucru dar in buricul targului este ca in Occident domnule.

O zi frumoasa!

PS Am fost ieri la o lectie deschisa organizata de educatoare, Dumnezeule nu ma mir ca ii este frica Sarei de ed. este horror. Foarte exigenta si vorbea in termeni cu ei de se uitau saracii ca la ET la ea. fiica-mea s-a descurcat dar a fost foarte plictisitor si astept sa dea serbarea care a fixat-o intr-o duminica .

Alina, Sara ta cum este? Merge la particulara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Cu siguranta voi sufla si in iaurt de acum incolo! Diseara merg sa-l vada pediatra, ca nu ma satisface doar o discutie la tel. Oricum, azi noapte a bagat copilul doua mese fara sa mai scoata bibe din gurita. L-a luat fara probleme...desteapta de ma-sa!!!
Sa ne traiasca copilasii sa ne ierte pentru greselile pe care le vom faace voluntar sau nu!!!

Mergi la inceput