Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (19)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

LA MULTI ANI pt toti bulgarasii si fratiorii sau surioarele lor! Sa fie sanatosi si ei si noi parintii ca sa ne putem bucura de ei!
Nu cred k exista vreo mamica in lumea asta care sa nu fi facut macar o greseala in ceea ce priveste copilul ei, asa k stai linistita. Nu esti nici singura nici ultima. Nu ai facut nimic grav, nu te mai invinovati.
Un weekend minunat tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Uite referitor la chestia cu incurcatul eu sunt oripilata de cazurile in care mama a dat Dentocalmin la bebe in loc de Vigantol. Nu are rost sa mai spun ce toxic este primul. No comment.
E dificil cu oboseala acumulata, nu mai suntem asa atente la toate.

Ileana, Dari , bine ca bulgarasii sunt bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Amalia Toma nu vrea suzeta sub nici o forma. In schimb, degetul mare de la mana stanga e un deliciu. Toma avea miercuri seara 8300 g- 60 g a luat in ultima saptamana. Se vede clar ca incetineste ritmul. De la 3 la 4 luni a luat aproximativ 800 g.
Ileana
Georgia azi rezolv . Pana aseara am fost semiizolati ca e plin de namol si santuri drumul nostru si doar seara ma lasau muncitorii sa scot masina .
Alina bine suntem doar ca Toma nu vrea somn in timpul zilei si de aia nu prea am timp de scris.
Bulinutz cum mai e Rares?
Multumesc de sfaturile pt somn ziua. Problema e ca e foarte imprevizibil pruncul . Nu are o metoda de somn care merge indiferent de situatie. Uneori doarme in masina, alteori urla. Afara la fel. Leganat/ la sān/ in Boba/ ..... la fel. Eu inca sunt optimista si astept sa isi revina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Ileana

Exact la ceva de genul asta ma gandisem si eu, Anca, dar totusi sper ca este un prag de care nu trecem cu toata oboseala

Metoda cu pupatul pe frunte e perfect valabila si la noi, dar... in caz ca e calda fruntea intervine intrebarea cat e de mare febra, iar aici nu ma mai descurc fara termometru.

hehei, Anda... iar se aseamana ai nostri. Totusi tu cauti metode pt dormit ziua, eu metode pentru rarit suptul noaptea . Deci se incetineste ritmul, astept sa vad asta si la noi.

Of, cat as vrea sa nu mai existe febra, bebei plangaciosi, caca verde, colici... macar azi de ziua lor.

Bulinutza, e Rares mai bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:



LA MULTI ANI! bulgarasi, surioare si fratiori de bulgarasi! Sa cresteti mari si sanatosi!





Si noua mamicile sa ne dea Dumnezeu sanatate si intelepciune sa-i putem creste destepti, frumosi etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui adc
in primele zile de viata l-am dat pe Cristi la fundulet cu crema mea antivergeturi in loc de laptele lui de corp. Si nici macar nu l-am sters imediat, am observat mult mai tarziu.
Where there is a will there is a way.

Mami de Andra (18.02.2006) si Cristian (4.02.2012)


bietul copil...

Sunteti mortale fetelor

Neata si de la noi!
Si inca o data LA MULTI ANI BULGARASILOR SI FRATIORILOR/SURIOARELOR LOR!!

ANCA Sara mea merge la gradi particulara (momentan), pt ca e la o distanta de 2 case de noi. Uneori imi face cu mana din sala, iar eu sunt la geam, in casa E un mare avantaj, k merg sa o duc/iau si cu bigudiurile in cap. Dar ne scutura bine portofelul..dehhh

Revin, merg sa ma fac frumoasa, k iesim dupa-amiaza toti 4 sa ne distram

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Amelia, sincera sa fiu parca ma mai linistesc cand vad ca nu sunt singura.... Precis nu are Cristi nici urma de vergetura sau celulita pe fundulet!
Alexa, ieri iti spuneam plina de convingere ca nu fac experiente pe copil. Ei bine...am facut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Amelia, Precis nu are Cristi nici urma de vergetura sau celulita pe fundulet!
Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community




Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_anto

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Amelia, Precis nu are Cristi nici urma de vergetura sau celulita pe fundulet!
Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community




Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)






una peste alta toate suntem mame fff bune...nimeni nu s-a nascut invatat

LA MULTI ANI BULGARASI SI FRATIORI DE BULGARAS...DAR SI NOUA K SI NOI SUNTEM COPII PARINTILOR NOSTRII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Of ileana biata de tine cred ca te-ai panicat groaznic ,trebuie sa fim atente cu puiutii desii cu oboseala


Alina ba al meu e plin de celulita pe fund fiindca e gras.


Am incurcat si eu borcanele intr-o noapte cand era el mai mic in loc sa beau o gura de stodal ,am baut o gura de rivanol a fost groaznic si de frica m-am muls cu mana ca ma gandeam ca trece in lapte


Astept sa vina sotul sa plec la targ.

Mergi la inceput