Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (19)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alice, ma gandesc cu groaza ca puteam face ceva mult mai grav, cu care chiar sa-i fac rau copilului. Asta ma ingrijoreaza! Si el, dragul mamei, rade si gangureste la mine...Ma simt oribil, crede-ma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Alice, ma gandesc cu groaza ca puteam face ceva mult mai grav, cu care chiar sa-i fac rau copilului. Asta ma ingrijoreaza! Si el, dragul mamei, rade si gangureste la mine...Ma simt oribil, crede-ma!

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


haide, nu mai fi ingrijorata pt ca esti o super mama. nu te mai invinovati si nu duce asta in extrema cealalta. sunt convinsa ca de acum o sa sufli si in iaurt....

si apoi, singura problema e ca ai schimbat laptele brusc.eu alta problema nu vad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Ileana, nu te mai condamna, gata, bine ca ti-ai dat seama la timp. O sa vezi ce bine va papa cand ii vei da lapticul obisnuit! Iar tu esti CEA MAI BUNA MAMICA pe care o putea avea Tudor! Si sunt SIGURA ca nu vei mai gresi nimic fata de el de acum incolo, pt ca tu esti o perfectionista. Te pup, somn usor!

NOAPTE BUNA MAMICI!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Salut mamicile si piticii
Lady, chiar asa a fost, am fost acaparata rau cu servul..cica program de 6 ore, dar am stat si 8 sau 9, nebunie, sper ca de maine sa fie ceva mai relaxant, desi nu prea cred. Ba mai mult, de luna viitoare o sa mai am inca o contabilitate de tinut acasa, ma angajez part-time la firma pe care si-a deschis-o barbatelul meu.
Alaptez inca, chiar ma mir ca mai am lapte, desi am si intrerupt alaptatul caci am avut o problemuta si am folosit niste ovule pe ale caror prospect scria ca nu se stie dc sunt ok sau nu in alaptare. Si n-am vrut sa risc.

Eu nu am mai avut timp sa scriu ca am fost praf in fiecare seara, insa am citit tot, sunt la zi. Azi mi-am luat concediu ca n-a putut mama sa stea cu Beatrice.

Aveam mai multe raspunsuri in minte, dar am uitat ce vroiam sa scriu. In primul rand multa, multa sanatate lui rares al Bulinutzei, cred ca e groaznic sa treci prin asa ceva....multa putere Bulinutza!

Mady, Beatrice a mea, care daca nu ma insel e cu o zi mai mare decat Ilinca, are 5.800 kg..nu te mai panica cu kg

La multi ani tuturor piticilor pentru maine!!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

fetelor...de ieri Ilinca..prezenta la fundulet, mai ales la pasarica niste bubite rosii..acum am vazut k s-au extins...la fundulet nu mai zic..ca e rosie toata..intre fese, pana la noada sus....acolo e cea mai rosie....oare de la ce?sper sa ma primeasca maine doctorita ca sunt ingrijorata...sa fie candida??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Mady, eu cred ca e iritata de la pipi. De la alimentele pe care le-ai introdus in alimentatie. I-ai dat vreun fruct/leguma? Stiu ca Sarei, cand i-am dat prima oara suc de mar, a iritat-o la fundulet. Da-o cu bephanten, tine-o cat mai mult fara scutec, "la aer", spal-o cu apa calduta si nu o freca cu prosopul/servetele.

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

da alina...am inceput de marti cu supa de legume...i-am dat 4lingurite...ca vedeam ca ii placea.. si in seara asta am vazut ca este mai iritata...maine am sa o tin mai mult la aer...multumesc mult de raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Neata!!! Azi simt acea fericire ca e vineeeri!!!
Am uitat sa spun aseara ca m-a distrat patania ta Ileana :)) Si eu ii dau tot NAN, si mi-am adus aminte de scurta bucurie cand am intrat intr-o farmacie cu gandul sa ii cumpar o cutie de LP, pana la vremea respectiva mai consumasem doar o cutie de LP, care era NAN H.A. Eh si ma du eu la raft si vad ca in farmacia asta laptele meu costa 28.5 lei (400 g)..fata de 40 cu cat il luam eu inainte....Si iau eu 3 cutii in loc de una, iar la casa ii zic aleia "ce ieftin" e la ei. Scurta fericire ca luasem NAN 1 care nu era H.A , pe care pana la urma l-am cumparat, am zis ca n-are rost sa ii dau H.A decat daca nu-l va suporta pe acesta simplu. Si a fost ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Mady, si eu zic sa te duci la doctor sa vezi ca e.

Mergi la inceput