Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (19)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

ursulet, incalzitorul de bibe o sa il poti folosi cu succes sa ii incalzesti piureul, deci pana la urma scoti investitia. Si monitorul de ce nu il folosesti?


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012


ma gandeam ca n-o s-o aud, are camera ei. dar doar sa inceapa sa scanceasca si sunt langa patut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Altesa, pe mine ma tot intreaba Doru daca vreau sa mergem maine la kidex..Daca ma hotarasc te sun.

Si eu trebuie sa cumpar scaun de masa. Nu il mai am pe al Sarei desi a fost f practic, l-am folosit pana a implinit 3 ani. Am mai scris, mie cel mai mult mi-a placut ca avea roti si il puteam misca usor peste tot, in casa. Era reglabil pe inaltime, masuta detasabila, centuri de siguranta (normal!), si stiu ca a fost 300 lei.

Trebuie sa iau si lingurite pt ca nu am decat una. Recipiente am si eu de la Avent, steamer am primit la botez, desi ma tenta si pe mine cel de la Beaba. Storcator il voi folosi pe cel mare, al nostru.

Cu cadita e o problema si la noi, pt ca o avem pe cea de la ikea si nu mai incape deloc in ea.. Dar nici in cada mare nu il pot spala inca, pt ca mi-e tare greu. Pe Sara stiu ca am inceput sa o spal pe la 7 luni in cada mare, cu mine. Deci trebuie sa cumpar si eu o cadita mai mare.

Maine e ZIUA COPIILOR!!! SA NE TRAIASCA BULGARASII, SA FIE VESELI, FERICITI SI SANATOSI!!

Sunt bucuroasa ca azi, cand am luat-o pe Sara de la gradi (o iau in fiecare zi pe la 12.30-13, dupa ce mananca pranzul), mi-a spus ca de saptamana viitoare vrea sa o las cu prietenele ei noi sa doarma, sa o iau la 17. YUPIIIIII!!!! Acuma sper sa si reuseasca sa stea atata timp acolo! Cat de greu a fost prima spatamana, nici nu credeam ca se va obisnui..

Miha, cum e pe plaiurile mioritice? Vad ca nici Anda nu a mai intrat.. Voi v-ati pus pe mancat macarons

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui ursulet33

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

ursulet, incalzitorul de bibe o sa il poti folosi cu succes sa ii incalzesti piureul, deci pana la urma scoti investitia. Si monitorul de ce nu il folosesti?


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012


ma gandeam ca n-o s-o aud, are camera ei. dar doar sa inceapa sa scanceasca si sunt langa patut

Mamica Iuliei (24 ian 2012)


La Sara am avut monitor audio si fugeam la ea ola fiecare planset. Acum am monitor video si nu merg la el decat daca e neaparatya nevoie
Oricum, fetelor, am 2 copii asa diferiti.. Sara a fost si este o fire agitata, nervoasa, incapatanata, mofturoasa.., iar Filip rade tot timpul, plange fff rar, e linistit, asa..pe sufletul meu. Dar asa mult imi place ca sunt diferiti pt k eu, ca MAMA, traiesc INTENS

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Ce tare Alina INTENS zici aaa? abia ast. sa vad cum e

Da Alice zici ca sunt nebuna asa imi vine sa iau de toateeee desii in balansoar copilu meu nu se da,in centru de act.nu se joaca,monitoru;l nu-l folosesc,patutul nu el ma vrea pe mine si atat.


Acum cu caadita sunt la fel ca ALINA DESI nu trebuie ,trbuie!

Scaunu auto trbuie ca nu mai incape in scoica e pana la 10 kg el are 8 si ceva dar deja il strange.

Scaun de masa as mai sta dar daca gasesc ceva bun la targ iau.

Steamer nu stiu de care sa iau.

Iar recipiente eu intrebam de acelea in care poti face portii de mancare si le poti pune la congelator o luna,2.Adica daca oparesc spanac ,fac 10 pungute nu stau sa oparesc de fiecare data,sau pui congelez putin cate o bucata cat papa el la o masa nu tot puiul,m-ati inteles ca sa il desfac repede si sa-l pun la fiert.

Storcator de fructe nu mi-ati zis ce sa iau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

multumim frumos pentru urari! nici nu stiu cand au trecut 5 luni...
si LA MULTI ANI DE 1 IUNIE pentru toti copii!!!!!!!!..sa fie sanatosi, cuminti si sa ne faca mandrii ca suntem parintii lor!

bulinutza, draga de tine, prin cate treci. nici nu-mi dau seama cum reusesti sa te imparti. multa, multa sanatate!

alina, ti-am zis ca o sa vina momentul cand sara va vrea sa stea mai mult la gradi decat acasa ...ia te uita ce repede!

mihaela, bine ai venit acasa!

ileana am vazut poza cu scaunul. e super! noi am primit de la o prietena unul de la chicco, sper sa fim multumiti de el.

altesa, dar ai planuri mari pt maine. bafta la cumparaturi!
eu am recipiente de la avent, lingrite de la beaba si vital baby, castronase tot de la vital baby. pt pasat am de la philips un blender si pt suc am de la greenpower kempo. legumele le fierb, nu folosesc alt aparat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Fetelor, sunt absolut cretina!!! Imi vine sa-mi dau palme!!! Cred ca din cauza mea face copilul kk verde. Abia acum, dupa trei zile, cand s-a terminat cutia de lapte, eu am vazut ca am luat lapte hipoalergenic in loc de lapte normal. Practic i-am schimbat laptele copilului. Sa ma ierte Dumnezeu, dar cutiile de NAN seamana intre ele iar eu, idioata n-am cascat ochii. Of, Doamne, cum o sa cresc eu copilul asta daca-i fac rau cu mana mea? Nu-i asa ca asta e cauza pt care face kk verde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

:)))) ileana, stiu ca pt tine nu e amuzant dar esti tare simpatica, cand te agiti asa. Nu l-ai omorat, subalimentat nu e, deci e rau i-ai facut?
Hai relaxeaza-te si ia-l la pupaturi ca doar e puiul tau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Ileana-scuze.....dar

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Da, de fapt i-am dat doua cutii, adica 6-7 zile, exact de cand ma plang ca mananca prost. Mi-am dat seama acum ca si cutia de dinaintea acesteia avea masura de alta culoare decat cele de pana acum.
Alice, nu l-am omorat, i-am dat un lapte dublu la pret , ar trebui sa stau linistita...
Lady, daca nu ar fi aproape tragic vis-a-vis de ce mama buna sunt, probabil ar fi comic si m-as amuza si eu. Dar deocamdata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ma supar tare pe tine daca mai zici ca nu esti mama buna

Mergi la inceput