Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (19)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Matza, ce program de sport?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

matza bafta eu nu ma bag la program ca alaptez si mie frica.Ce te faci insa cu milka?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

-la multe lunite Robert si Antonia!!!
- bulinutza..asteptam vesti bune...sa dea Domnu sa-si revina cat mai repede Rares.pupam baiatul
- azi am iesit in parc cu ilinca..si pt prima oara am uitat sa iau suzeta...cea cu care printesa mea se intelege f bine , mai ales cand vrea sa doarma...mai aveam una dar era demult in carut.era cam plina de praf si nu i-am dat-o..a stat cuminte...am stat cu ea pe banca...ne-am uitat la pauni...la broaste.etc etc..si am zis.las ca pana acasa nu mai vrea suzeta..ei na...la un mom dat nu a mai avut stare..mai ales ca ea doarme la ora aia ..dupa a doua masa....si s-a pus pe plans...a trebuit sa o tin in brate.si uite asa din parc si pana acasa cu ea intr-o mana si cu cealalta ducand carutul..mi- adormit fetelor in brate imediat..imi venea sa o mananc...avea o fatzucaaaa......dormea tun...am ajuns acasa...m-a ajutat cineva sa urc carutul..ca tot cu ea in brate eram..si am ajuns acasa si am pus-o imediat in patutul ei..unde a mai dormit vreo juma de ora dupa care s-a trezit si gata..dupa jucarii..mai nou asa face..dupa ce se trezeste se ia de toate jucariile din patut si vb cu ele...manca-o-ar mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Nu veniti nici una maine la kidex?


Maine as vrea sa iau asa scaun auto si ma batr gandul sa iau ca al Ileanei.


Scaun de masa dar de care cu/fara musama? inalt ,din ala tip care se pune pe masa cam cati bani se merita sa aloc?


Storcator de fructe:ei aici dau cat o fi numai sa fie bun ,voi de care aveti? ma gandesc ca tre sa fie rezistent ca sa dau morcpv prin el.

Steamer cred ca il iau pe cel de la avent.sau sa iau steamer supraetajat fara blender inclus ca blender deja am unul de la bosch?

Cadita de baie cum are lady sau mai mare daca exista.


Recipiente si pungi pt.congelare mancare ce firme au?

Castronele ,boluri lingurite pentru diversificare.Ce fel de linguruta?moale/tare/adanca/plata?


Astept niste lamuriri de la voi ca sunt in pom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Altesa si eu imi fac lista cu ce trebuie sa cumpar, scaunde masa si de masina am primit, asa ca nu ma mai agit. Am robot de bucatarie dar e super mare si complex, imi trebuie ceva mai mic, cred ca o sa incep cu un blender, cand mai creste o sa vad ce si cum. Pentru mancarica o sa iau oale emailate (nu inox si nu teflon) vreo 2-3 si o sa caut boluri si lingurite. Recipiente o sa le folosesc pe cele de la laptele congelat, de la nuk si de la avent.

Si noi am ridicat o treapta la carucior ca numai asa imi mai sta in carucior, acum se tot cere sa stea in fundulet. Voi ati inceput sa-i puneti in fundulet sustinuti? De la ce varsta se pot pune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c

lady,tot ma tin sa te intreb si uit..cum s-a rezolvat cu operatia piticutei(coalescenta de labii mici )




Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca




cu bisturiul!incizie pe loc.

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kraluca

neatza!
va povestesc aventurile noastre:
sambata si duminica mandra prezinta febra 38.7-38.5 care scade la antitermice, insa creste la loc dupa ce efectul trece si diaree. duminica sun dr, care imi spune ca nu o poate vedea decat luni si decid sa merg la spital. la spital un dr destul de in varsta o controleaza la ochi, fat, nas, plamani si-mi spune concluzia "febra asta pregateste ceva!". ma trimite acasa cu antitermice (ce-i dadusem si eu). luni febra se mentine si merg hotarata la dr mea, care la examinare observa gatul rosu si-mi da antibiotic+probiotic si smecta+hidrasec pentru diaree. incepem tratamentul si marti febra scade imediat, insa apar pe abdomen si gat niste pete mici. marg din nou la dr care intrerupe tratamentul si concluzioneaza ca e roseola infantis, o boala a copilariei contagioasa... fara tratament trece in 4 zile si fata capata imunitate toata viata.
citesc paginile din urma si dupa aia revin

mami fericita de Ariana (05.02.2012)

mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6


da, roseola se poate face si inainte de 6 luni.si da, debuteaza cu febra.bubitele nu sunt prezente pe maini si picioare, doar cap, burta, spate!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Anne, eu o tin la 45 de grade inclinata.Tu, daca vrei sa fii sigura, da fuguta cu ea la pediatra si vezi ce-ti zice:e pregatita, nu e..

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

ALTESA-eu iti raspund la ce stiu:


-scaunel cu musama

-lingurita de silicon-adanca, PRIMII PaSI.

-reciupiente PRIMII PASI

-stemer n-AM

-Blender-Moulinex

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Alinutza-sanatate!!!

Olishka, de ce nu ne mai scrii??

Faith, unde esti?Te-au acaparat muncile?Mai alaptezi?

Puiutzaaaaaaaaaaa

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput