Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (19)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

La multe luni Robert si Antonia!

Bulinuta, te pup!

Ileana, si radu a facut azi verde dar ieri chiar a mancat mult, si azi noapte de 2 ori, deci clar nu e de foame. Radu e lesinat dupa cristina. Nu reusea sa il ausculte ca gangurea si radea la ea intr-una de fapt si mara o place, o ia in brate o pupa :))
O sa mai aiba perioade de tipat. Trebuie sa te obisnuiesti cu ele altfel o iei pe campii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

buna
Ileana asa face si a mea cacuta verde si eu cred ca e de la ceiutul care il dau, dar o sa merg cu ea la dr. si o sa+l intreb.
Sa-mi spui si mie ce va spus dr. legata de cacuta verde.

Bulinuta multa sanatate lui Rares sa se faca bine cat mai curand.

Alina, a mea mandra a mancat ff bine ieri 800 ml toata ziua, nu stiu de ce dar mai mult de 130 ml nu poate sa pape, oare are stomacelul micut sau se satura repede, ca mananca ca haplea repede, repede.

Daca se poate vreau si eu parola de pe contul comun_

Altesa cand e Kidex_ as vrea sa ajung si eu dar sa vad ce spune barbatelul ca el e cu finantele ca la mine fltura vantul prin buzunare rau de tot pana vine indemnizatia.


mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

La multe lunite Robert bulgaras de Ica, Antonia bulgarasa de Nicole si bulgarasilor care au aniversat zilele trecute!
bulinutza - sa fii puternica, mami! multa sanatate lui rares!a mai facut cineva de la gradi boala?
eu acum sunt linistita si, la fel ca si bulinutza, stiu ca in vreo 4 zile trece de la sine. eram foarte speriata in week-end cand imi facea febra mare
alina-anto - noi am dat cu Atoderm PO Zinc cat timp a avut iritatia (dr a spus ca s-a manifestat ca o dermatita atopica) si dupa aia trebuia sa dam cu Atoderm PP Anti-recidiva pentru a nu mai aparea

in timp ce va citeam mi-ati facut pofta de dulce si am deschis o tableta de Kit-Kat
vorbeati despre scaun de masina - la voi stau prichindeii in scaun? eu nu stiu ce voi face la un drum mai lung ca pitica nu are stare deloc in masina (doar daca ii dau sa manance se linisteste)





mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Multumim frumos de urari

LA multi ani Robert !


Noi plecam pe 02 la mare, dar in iulie....

Maine plecam la munte pentru 4 zile, i-am luat Antoniei un patut pliant, sa vedem cum ne descurcam...ca nu e pro schimbari fata mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Alice, va imbratisez pe toti trei, de unde ai atata energie? Sunt asa frumosi mandrii tai ca uneori ma apuca nostalgia sa mai fac unul.

Na, ca mai aveam cevade scris dar m-a strigat stapanul si am uitat.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

La multi ani Robert si Antonia! Sa fiti fericiti bulgarasilor si sa va bucurati mereu parintii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alexa, crede-ma ca nu fac nici experimente pe copil, nici economie la lapte, prin urmare chiar nu mi-a facut nicio placere sa-l tin nemancat atatea ore. Dar asa cum am mai spus, de peste o saptamana mananca foarte prost si nu are pofta de mancare.Asadar...nu are cum sa urle de foame.
Alice, si al meu mai pune ochii pe cate una de varsta mea si cocheteaza ca un barbat...E mortal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Gabrielarusu mie una mi se pare ok. Nici Alexandru nu mananca mai mult de 120 ml la o masa. Asa ca oscilam intre zile cu 5 mese de 120 ml si o gustare de 90 ml si zile cu 6 mese de 120 ml si o gustare de 30/60 ml.
Dupa mesele la care mananca haplea haplea (cum zici tu) e mult mai linistit decat dupa cele la care se joaca cu biberonul, cantitatea de aer inghitita fiind mai mare.
Am incercat sa ii dau mai mult la o masa pentru ca isi mananca degetele dupa dar a refuzat biberonul.

Aerlilian stiu ca nu faci experimente si ca te chinui cu el sa pape. Ma bucur de asemenea ca a mancat atat de bine dupa.... si nu a avut probleme cu burtica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Aerilian ce scaun de masina ai luat?

Bulinuta multa sanatate lui Rares!

Matza succes cu Milka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Ursulet, azi iar o dau pe dulce si in week-end tot asa ca incep de luni un program de 90 de zile de sport intesiv de la bubbles un program de sport. Si mi s-a parut o scuza buna sa mai aman putin pe langa ca a refacut sotu'ieri provizia de milka. Sa arunc mancare? Pai nu e pacat?????

Mergi la inceput