Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (7)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Proba proba! Sa-mi spuneti daca le puteti vedea


gata pozele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

pe picasa sau ;a semnatura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99


Pishko bine ai venit!!!!
abia astept sa vad poze cu Emma.....mai oare cand or invata fetele astea ale noastre sa isi scrie numele ne vor injura pe saturate....zic de 2N si2M....eu am facut abia decurand o proba la scrisul de mana si e cam naspa sa legi ''n'' de ''n''




Nu stiu, nici nu mi-am pus problema asta adevarul e ca nici nu am incercat sa scriu de mana numele ei... adica nu am avut ocazia... dar acum ca mi-ai zis, parca da, e cam aiurea... noi am ales cu dublu m pentru ca aici asa e folosit, era aiurea sa fi fost cu un singur m, adica atunci ar fi trebuit sa precizeze asta.


gata pozele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

pishkooooooooooo
va vad
ce frumosi suntetiiiiiiiiiiiiii
sa iti traiasca copilasii
sunt superbi
si tu arati f bine
am si eu o intrebare la tine
eu sunt profa de geografie
si cineva m-a rugat sa fac un referat de clasa a6-a
si a vrut doamna si ceva creativ
zi-mi si mie cateva idei despre cum percepi tu prin ochii tai si prin ochiicopiilor olanda
in afara de lalele
cateva idei succinte
ca e altceva daca vb cu cineva care e acolo
decat daca nu ai vizitat acele locuri niciodata
offfffffffff
daca ai timp
mercic
copii ce limba vorbesc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Citat:


Pishko daca ai cont de gmail e super simplu sa iti faci si cont de poze pe picasa si chiar daca nu ai cont e la fel de simplu sa iti faci o adresa de gmail hai ca asteptam sa iti vedem minunile e diferenta destul d emica intre ei, Mihai era micut cand ai ramas gravi cu Emma nu ? eu ma tot intreb cum si daca as putea sa raman gravi acum si sa fie diferenta de 2 ani intre , dar nu vrea domnu sotz inca, cica sa mai creasca piscoata... dar eu as vrea, stiu ca mi-ar fi greu.. dar nu vreau diferenta mare intre ca sa creasca frumos impreuna



Gata pozele, dupa cum se vede... sunt curioasa daca sunt si vizibile, sper sa fie ok... explicatiile tale au fost excelente, drept dovada m-am descurcat . Da e diferenta destul de mica intre ei... noi am incercat sa facem bebe o perioada destul de insemnata pentru mine, stiu ca sunt alte cupluri care s-au chinuit mai mult decat noi si tot au reusit, mai ales ca al meu venea, pleca nu prea aveam o continuitate... asa ca ne-am hotarat sa nu mai lungim agonia si sa facem fertilizare in vitro... si asa a venit pe lume mihai... dupa ce s-a nascut, al meu a plecat in voiaj si cand s-a intors nu i-a mai trebuit sa plece sa-si lase odrasla acasa... tin minte ca mereu ma intreba lumea cand vine al doilea... eu le raspundeam cand se lasa al meu de navigat, dar in gandul meu, cand or zbura porcii ca pana ajungem noi la alt tratament in vitro, etc, mai ales ca el a fost un copilas destul de dificil de crescut ca era f marait probabil si datorat tot stresului meu din timpul sarcinii sa fie totul ok, stiti voi povestea, in fine... a venit al meu, s-a hotarat ca vrea sa renunte la navigat si atunci a inceput circul cu pregatirirle pentru venirea noastra aici in olanda si a tot facut diverse drumuri, dorul mare, ba venea ba pleca, si uite-asa in ziua in care s-a definitivat situatia noastra si a fost decisa venirea noastra aici am aflat ca sunt gravi... nu mi-a venit sa cred, initial cand am vazut a doua liniuta am crezut ca e testul defect, tot asa cum credeam la sutele de teste nagative dinainte de mihai, si atunci credeam ca sunt toate defecte si ca de fapt eu eram gravi... acum pe dos...ei, in fine a fost un fel de ai grija ce-ti doresti ca se va intampla... s-a intamplat si e minunat, mai ales acum sunt dragalsi foc cum se joaca impreuna, chicotesc, fac nazbatii impreuna, mai rau e ca se iau unul dupa celalat numai la prostii A fost greu, mai ales ca nu avem pe nimeni aici, a venit miaca-mea primele 2 luni si m-a ajutat enorm ca n-am stiut de grija lui mihai, dar apoi mi-am intrat repede in ritm si e bine


gata pozele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

buna! Am intrat in casa ca a venit ploaia, Strumphi am terminat in gradina cu buruenile, acum e curata si frumoasa, cu ajutor binenteles de la chiscoasa, venea si manca lut la greu!

Irinuca cu cine o sa ramana Daria cat e soacra la servici?
MADA sanatate multa si recuperare usoara, probabil iti este greu cu mana si cu copii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

LA MULTI ANI DRAGOS!!!

Bine ai venit la noi Pischo, ai niste copii foarte frumosi si tu arati superb, ce peisaje cu flori frumoase aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

YVY eu nu ma gandesc sa ma duc la ortoped cu ea vad foarte multi copii asa, nu cred ca toti merg la kineto, o mai las sa vad cum o sa mearga cand nu om sa mai poarte pampers, eu zic ca de la scutec e asa! Si pe mine ma chinue Anda de cateva saptamani cu chanini dar se vede doar putin gingia alba, pana o sa iasa imi scoate peri albi cu atatia nervi ce are, si nopti nedormite! m-a dresat acum nu ma mai simpt obosita de la nesomn!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

pishkooooooooooo
va vad
ce frumosi suntetiiiiiiiiiiiiii
sa iti traiasca copilasii
sunt superbi
si tu arati f bine
am si eu o intrebare la tine
eu sunt profa de geografie
si cineva m-a rugat sa fac un referat de clasa a6-a
si a vrut doamna si ceva creativ
zi-mi si mie cateva idei despre cum percepi tu prin ochii tai si prin ochiicopiilor olanda
in afara de lalele
cateva idei succinte
ca e altceva daca vb cu cineva care e acolo
decat daca nu ai vizitat acele locuri niciodata
offfffffffff
daca ai timp
mercic
copii ce limba vorbesc?

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




Cami aa, ce bine ca le vezi! Saru`mana de confirmare! Copiii vorbesc romana ca nu prea au contact cu olandezii, nici eu nu prea am contact cu olandezii dar de poimaine sper sa mearga la gradi sa vedem ce-o fi... cei de la gradi au spus ca or sa invete singuri acolo cu copiii si cu educatoarele... tot ce stiu in afara de romana e sa faca bye bye... sunt asa haiosi ca atunci cand vb cu cei din ro fac si spun papa... cand mergem pe la magazine spun bye bye... sunt asa mici si stiu sa faca diferenta

Asa niste idei despre olanda as putea sa-ti dau impresiile mele, care nu sunt toate bune de pus in referat

Dar ca idee ce e specific lor, este intr-adevar cultul pentru flori, agricultura, animale, culori multe si intense...
Sunt persoane dragute in aparenta, sunt fff curiosi, cand te prind te descos si te intreaba si cat poarta mama la pantofi,
Vremea este capricioasa si de aceea au facut un fel de moda din accesoriile de ploaie, gen umbrele, ghete si haine de ploaie, palarii, etc
Ciclismul e la ei pe locul 1... se circula la greu pe bicicleta au benzi speciale pentru biciclete si diverse chestii inventate... sunt unii de exemplu care si-au transformat bicicleta normala si au pus-o cu susu`n jos nu stiu sa-ti explic, as cauta poze ceva in genul stau pe spate culcati si nu pedaleaza cu picioarele ci cu mainile... mai sunt si tricicletele care se numesc bakfiets, adica au in partea din fata o cutie in care transporta diverse printre care si copiii, ceea ce e si cazul nostru (o sa pun o poza cu ei in bakfiets)

Branza de Gouda este foarte cunoscuta si cautata
Universitatea din Delft este iar celebra
Si mai sunt dar nu-mi mai vin acum idei





gata pozele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Dragi mamici de prichindute si prichindei, va invitam cu drag sa ne vizitati la 2prichindei...sunt sigura ca veti gasi ceva care sa fie pe placul vostru:)

Urmeaza multe noutati in curand...:)

O zi superba sa aveti!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII 2012...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput