Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (7)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Yasmi ai un copilas perfect, doarme mult, adoarme singur, mananca mult, se joaca singurel si mai si vorbesteee o gramada! L nu mai zice nici ce zicea, de cand cu mersul singurica a regresat la partea cu vorbitul, avea si ea 8-9 cuvinte cu adresa pe care le spunea constant, acum zice doar "mama" si "tata"; daca ii e foame plange, daca ii e sete plange, daca ii e somn urlaaa , nu tu "papa", "aba", "nana", parca i s-au sters din memorie
Oricum am citit ca atunci cand fac alte achizitii, la capitolul evolutie motorie de exemplu, uita mult din celelalte, regreseaza la vorbit sau altceva, banuiesc ca asta s-a intamplat si cu ea
Este in parc o mamica cu bebe de 11 luni jumatate, pe 15 acum face anul si nu vorbeste deloccc, nici macar in bebeluseasca lui, nu zice nimic, nimic doar plange, urla si rade daca e distrat de ceva, in rest nu articuleaza nicio silaba... Nu stiu daca e normal, eu m-as fi ingrijorat in locul ei, dar ea nu pare deloc stresata



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

offf yvy poop junioara mica!!

noi tot in cealalta extrema ne aflam: mancatul excesiv de mult!! nu neaparat cantitativ ci des. nu are pauza 10 minute fara sa nu manance ceva (inafara de timpul in care doarme!)....o fi normal chiar asa??


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!

Si Edu mananca foarteeeeeee des si la fel ca si Lucas, nu foarte mult cantitativ. Trebuie sa aiba mereu ceva in gurita....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna si de la noi!
Yvy, imi pare rau ca se chinuie micuta ta atat cu maselutele. Luca n-a marait decat intr-o noapte vreo 2 ore si i-au iesit 2 deodata. Dar n-au inceput caninii de exemplu... Am inteles ca acolo e belea mai mare... NU-i dai ceva de-astea homeopate de linistire? Eu ii mai dau camilia, dar numai cand il vad ca e agitat rau si plangacios si nu-l impac cu nimic...

Yasmi, si mie imi place baiatul meu asa cu parul scurt. Eu, de altfel, sunt adepta acestui stil pt baieti. Pe sotul meu il stiu cu par doar din pozele din tinerete

Roxy , Luca nu se mai trezeste noaptea decat foarte rar. Dar eu ma trezesc asa, cam la 2 ore. Ori merg la toaleta, ori sunt amortita... chestii de gravida.

Va pup pe toate,mi se descarca laptopul si mi-e lene sa-i caut incarcatorul!
Puup !

Mami de muschetar Luca (12.04.2011) si 31+ Ilinca Maria
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Fetelor vroiam sa va intreb voi ce numar mai folositi la pempars? Eu i-am luat 4+ ca am vazut ca o strangea la bulanele, dar nu mi se pare mare diferenta fata de 4 le-am masurat si sunt aproape la fel de mari

Si ma mai roade ceva: L merge cam cracanat si uneori ii mai scapa piciorusele un pic spre interior si atat pediatra cat si MF mi-au zis ca nu-i problema, se vor indrepta piciorusele pana spre 2 ani si daca nici atunci nu merge corect pot sa merg cu ea la un ortoped; e cam ca Anda, chiar, Mary te-ai gandit sa mergi cu ea la un ortoped? Eu parca nu vreau sa merg ca imi baga in cap tot felul de prostii, ca am nevoie de masaj, ghetute ortopedice, atele
O mamica din parc a mers cu fetita ei de un an si 3 luni la ortoped si i-a zis ca daca nu se indreapta in curand ii face operatie si ea e chiar mai putin cracanata decat L!!! Mi s-a parut ca exagereaza doctorul respectiv, chiar asa operatie?!? Eu chiar sint panicoasa si daca imi zice asa ceva o sa merg din doctor in doctor si o sa ma stresez aiurea! As merge cu ea la un ortoped OK daca as sti ca este pregatit si stie despre ce vorbeste, nu sa ma sperie aiurea!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Irinuca,

Multumesc de info,am intrat pe casa respectiva si pare ok.
Mai ales ca eu ma uit si la pret,vreau sa platesc eu si camerele bunicilor,deci trebuie sa gasesc si un pret ok!!!


Ieri am sunat la spital sa iau rezultatul la urocultura si a iesit pozitiv!!!Da...avem (cred) infectie urinara!!Astazi am recoltat si am trimis la 2 cabinete sa vedem ce iese.Pe mine ma ingrozeste ca am facut urografie si urina cu cateva zile inainte era sterila si la momentul cand am facut urografie si am dus urina se pare ca era infestata!!!

Ce le mai dati la bebelusi sa pape seara???
Budinci/taietei+gris..la noi nu sunt in meniu..si chiar nu stiu ce sa ii mai dau!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna fete dragi

lalely sunt enorm de multe vile pe net pt eforie nord
cauta incet si nu te grabi si gasesti si ce vrei tu ca si pret
doar e criza si sigur se vor bate sper in preturi mai bune

yasmi nu le stiu nici eu pe toate
doar ca vad imaginile si le identific si dupa explicatia pozitiei cam pe unde sunt
eu stau in sud
si da activitati mai multe si mai multa viata e in eforie nord
in sud mai slabut desi si aici sunt cateva vile dragute dar nu sunt pe nisip pt ca in eforie sud e faleza cea mai inalta de pe tot litoralul romanesc
mai e ceva nou care abia se constrruieste pe fasia de litoral dintre nord si sud
si e chiar f faine ca e pe plaja
dar e ceva mai adanca apa din start
si nu stiu cum se numesc
si nici cate stele au si nici daca au restaurante
eu mai stiu casa sau vile ROXY
poate e si pe net
unde e un restaurant superb
putin mai scump dar f bun ca si calitate
dar tot asa nu stiu nimic de cazare
si e mai departe de plaja
e chiar langa teatrul de vara din eforie nord
dar v-am zis sunt ffffffffffff multe facute noi
si care abia dau drumul
si care au preturti mai bune
ca sunt la inceput
etc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ROXY EU STAU IN EFORIE SUDDDDDDDDDDD
da sunt doar 3 km intre ele
deci nu-i bai
puteai sa stai oriunde ca tot ne vedeam
nu sunt comoda din fire
dar e adevarat ca mi-e mai usor sa vina lumea la mine la curte ca eu am 2 bebici
si ma deplasez putin mai greu
da e ok
ne vedem oricum
sa facem schimb de tel
sa imi scrii [pe pm nr tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

lalely parca tu intrebai de mancarea de seara
eu din cauza ca antonia cerea mult lapte noaptea
am fost sfatuita
sa dau seara mancarea de la pranz
bine nu doua mese la fel
dar aceeasi ca si importanta
adica piure de cartofi cu carne
sau cu branza sarata
paste cu branza
mamaliga cu branza si smantana
rar gris sau altfel de budinci
deci un felul doi diferit de cel de la pranz
cand nu am timp dau aceeasi mancare
asta e
tre sa ne usuram cumva si munca noastra de mamici
si antonia nu mananca ca si petra nimic intre mese
cat despre cealalta disperare a ta
te rog sa te rogi mult si Dumnezeu te va lumina mereu si iti va trimite solutii legate de diversele probleme din viata ta
doar ca nu te mai certa cu nimeni
ca nu asta e solutia
crede-ma
hai ca te stiu o fata credincioasa
ai incredere ca totul va fi bine
te pup si te imbratisez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

lalely parca tu intrebai de mancarea de seara
eu din cauza ca antonia cerea mult lapte noaptea
am fost sfatuita
sa dau seara mancarea de la pranz
bine nu doua mese la fel
dar aceeasi ca si importanta
adica piure de cartofi cu carne
sau cu branza sarata
paste cu branza
mamaliga cu branza si smantana
rar gris sau altfel de budinci
deci un felul doi diferit de cel de la pranz
cand nu am timp dau aceeasi mancare
asta e
tre sa ne usuram cumva si munca noastra de mamici
si antonia nu mananca ca si petra nimic intre mese
cat despre cealalta disperare a ta
te rog sa te rogi mult si Dumnezeu te va lumina mereu si iti va trimite solutii legate de diversele probleme din viata ta
doar ca nu te mai certa cu nimeni
ca nu asta e solutia
crede-ma
hai ca te stiu o fata credincioasa
ai incredere ca totul va fi bine
te pup si te imbratisez

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




Cami..multumesc de sfaturi!!!
Nu ma cert decat cu sotul..,care ma enerveaza ca nu se implica si le lasa cateodata pe toate in capul meu!!!

Dar nu tin eu ura sau cearta niciodata..sunt doar pe moment!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Scuze fetelor, abia acum ma pot ocupa de poze ... Am cont de gmail, sa incerc cu piacasa asa. Revin cat pot de repede

Puisorii mei iubiti Mihai si Emma

Mergi la inceput