Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

ma scuzati ca inca trancan dar piscoata inca doarme am deschis usa la camera ei si ii vine aer curat de pe hol si doarme de-a curmezisul patutului, picior peste picior, cu burta-n sus si mainile in sus nu stiu cum a ajuns in pozitia asta, are si picioarele bagate intre barele patutului

Yvyana sper ca i-a reusit operatia fratelui tau si isi va reveni repede Larisa cred ca te simte ca esti stresata si de aia vrea numai la tine si nu poti face nimic de ea, sper sa fie bine curand

Mary tu busy cu buruienile in gradina? hai ca ai ajutor, sa nu te plangi, ti le rupe pe toate chiscoasa inclusiv zarzavaturile , nu?

Simona ai facut valizele? acusi plecati la mare la soare !!! nu mai e mult si o sa aveti parte de relaxarea mult asteptata cum stai cu dieta? ai dat jos cele 2 kg ?

Aici la noi toata lumea e in forfota mare, in toate magazinele, pe strazi, peste tot vezi numai steagurile Marii Britanii, in acest weekend se sarbatoreste Jubileul Reginei, 60 de ani de domnie!! mare sarbatoare, Nick are liber de vineri pana joi si joi merge la munca si de vinerea viitoare e iar liber ca mergem la Praga de pe 9 pana pe 13 , si sapt aia o sa mearga la munca numai 2 zile, joi si vineri ne asteapta cateva saptamani de trai pe vatrai

Sambata avem 2 invitatii castigate la un concurs de la supermarketul de unde ne facem noi cumparaturile, e in Hyde Park, serbam printr-un picnic si super spectacol Jubileul Reginei abia astept, sper sa fie vreme buna si sa nu ne ude va fi multaaaaaa lume si fel de fel de formatii/cantareti pe scena, abia astept.. nu ne asteptam sa castigam, ni s-a dat un cupon de concurs prin aprilie cand ne-am facut cumparaturile de mancare si restul de ale casei, daca cheltuiai de nu mai stiu cate lire, primeai un cupon... si a intrat Nick pe siteul ala si s-a inscris cu acel cupon si la vreo cateva sapt a primit mail ca am castigat 2 invitatii

S-a trezit piscotul, wow... a dormit nu gluma






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu am dezghetat o caserola de muschiulet de pui si acum caut ideei cum sa o gatesc.... ma gandeam la o tocanita cu ciuperci si cu ceapa si mamaliguta......dar parca este cam greuta pt lucas.....ceva ideei???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

saluatre
noi nu am mai trecut de mult, bine azi nu va gaseam am vazut ca dincolo nu ati mai scris nu stiam ,dar am cautat si santeti aici asa ca si noi venim ..mai ales ca azi facem 1 anisor,a trecut repede putin mai greu la inceput ...La multi ani Dragos mami si tatai te iubesc foarte mult si vom fi alaturi de tine .
am sa revin si cu ceva poze dar mai tarziu
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la multi ani puiut mic dragos!!! sa cresti mare, sanatos si sa fi vesel si voios! la multi ani si tie mami, ca acum 1 an in urma ai adus pe lume un mic sufletel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

'Neata, mamici!

Am reusit sa culc pitica! Am depistat si motivul jelaniei: o noua maseluta Mai fetelor, dar daca nu urla continuu , parca nu va aud pe niciuna plangandu-va ca jelesc non-stop cand le dau maselutele, azi-noapte s-a trezit de 10 ori urland si la 7 era in picioare si pana acum a urlat cu suzeta in gura, gramada peste mine ca nici in brate n-are stare sa stea si pana la urma i-am dat nurofen si abia dupa o ora am reusit sa o adorm! Ieri pe afara la locul de joaca la fel jelea, se plimba cu suzeta in gura, o mai lasa si urlaaa de ma intrebau toate mamicile ce a patit
Asa tare a chinuit-o fiecare dintisor care i-a dat, dar acum cu maselele astea parca e prea de tot, plange toata ziua


Catank sper ca ti-a trecut infectia si nu mai sunt probleme!

Strumphy sper sa rezolvati azi probleme la doctor!

Yasmi si eu am intrat in pana de idei cu papica pentru pitica, oricum nu mai mananca mare lucru, doar biscuiti si covrigi ce mai roade si banana sau iaurt de baut dimineata, in rest ciugule o lingurita doua din ce-i pregatesc si atat!

Azi mi-e si groaza sa mai ies afara cu ea ca parca vad ca iar urla in tot parcul si se zbate si se tavaleste pe jos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

offf yvy poop junioara mica!!

noi tot in cealalta extrema ne aflam: mancatul excesiv de mult!! nu neaparat cantitativ ci des. nu are pauza 10 minute fara sa nu manance ceva (inafara de timpul in care doarme!)....o fi normal chiar asa??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

offf yvy poop junioara mica!!

noi tot in cealalta extrema ne aflam: mancatul excesiv de mult!! nu neaparat cantitativ ci des. nu are pauza 10 minute fara sa nu manance ceva (inafara de timpul in care doarme!)....o fi normal chiar asa??


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



Nu conteaza, Yasmi, oricum el arata foarte bine deci inseamna ca are nevoie de atata papica pentru ca el consuma mult si nici nu asimileaza mult daca spui ca face kk de 4-5 ori pe zi; L face kk o data la 2-3 zile si atunci e destul de tare si nu foarte mult (adica nu da pemparsul pe dinafara, niciodata nu s-a murdarit), ceea ce ma face sa cred ca asimileaza aproape tot ce papa de are ea 10,5 kg! Ea mananca mesele spatiate la 4 ore, uneori chiar mai mult si nici nu papa intre ele (acum nu mai mananca mai nimic la mese, dar rontaie un covrig, un biscuite etc.)
Deci da-i linistita cat vrea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza


Ally cum ai simtit cutremurul de ieri ? sper ca nu v-ati speriat prea tare ... prea multe cutremurie in asa scurt timp pe acolo prin nordul |Italiei, sa speram ca nu vine ceva si mai mare te-am mai intrebat dar vad ca nu citesti ce iti scriu pana cand sta mama la voi ?

Strumfule, asa prost m-am simtit cand ai spus ca nu iti citesc mesajele si m-am dus imediat cu 3 capitole in urma sa vad daca intr-adevar nu ti-am raspuns la mesajul cu referire la cutremur si m-am luminat cand am vazut ca ti-am raspuns...deci nu era chiar o intrebare din partea ta ,ci o gluma la care ulterior ti-am raspuns. Mereu sunt atenta sa raspund mai ales cand imi sunt adresate intrebarile...poate mi-au mai scapat dar, nu foarte des,scuzele mele. Mama mai sta cateva saptamani, nu stiu exact cate...depinde de tatal meu cand termina lucrarea in Irak. S-ar putea ca la jumatatea lui iunie dar nimic nu etse sigur. Am vazut si eu una bucata Sophia mega minunata...este o frumusete de fetita care te topeste cu zambetul ei dulce si strengar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Strumpitz, si apropo de cutremur...ieri dimineata la ora 9 nu prea l-am simtit dar dupa amiaza la 13 s-a simtit destul de bine si de puternic. Nu ne-am speriat dar parca sunt prea dese in ultimul timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

La multi ani Dragos !!!

Mami, sa iti traiasca printisorul si sa va aduca numai si numai bucurii!

Mergi la inceput