Lista Gradinite bila alba /bila neagra - sect2 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciel spune:

Fluturasilor e fosta gradinita Brotacel.
Sunt cateva comentarii pe internet,nu tocmai bune despre ea!
Carmencat,ati gasit pana la urma o gradinita buna? Ma intereseaza si pe mine tot zona Colentina,dar nu dintre cele doua gradinite de care ai intrebat.
Nu mai spune nimeni nimic,despre gradinitele din sectorul 2?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_cris spune:

Salutare mamicilor!

Sunt Corina, mamica foarte fericita a lui Teodor, de 2 ani si o luna.

De vreo 2 saptamani cautam gradinita particulara, cu grupa mica de 2-3 ani. Avand in vedere ca stam in zona Mosilor- Dacia - Eminescu, am cautat pe net si am fost sa vedem 4 gradinite.

Pe una am eliminat-o din start dupa discutia cu directoarea - Cei trei muschetari - Dacia- Silvestru ... nu vreau sa intru in amanunte, dar are niste conceptii destul de dubioase.

Deci am ramas cu 3 pe lista, care au cam aceleasi conditii toate: casa cu curte interioara, amenajate destul de ok, directoarele amabile, ne-au dat toate informatiile cerute, e vorba despre:

Disney - pe la Foisor - program lung pana la 18:00 - 1.000 RON/luna, mancare de la firma de catering

Pink Lemon - Vasile Lascar spre Eminescu - pr. lung pana la 19:00 - 1.1oo RON/luna, mancarea se face in incinta

Amicii - Vasile Lascar spre Stefan cel Mare - pr. lung pana la 18:00 - 950 RON/luna, mancarea se face in incinta

Ideea e ca saptamana care vine vrem sa il inscriem, iar pe 12 sa inceapa, deci va rog din suflet sa imi dati si mie niste recomandari, daca aveti sau ati avut copii inscrisi la una dintre ele, ce stiti despre aceste gradinite.

Multumesc si astept respunsurile voastre.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Vezi ca pe Vasile Lascar, dincolo de Piata Gemeni e Gradinita si Scoala Italiana. Nu are site, dar daca stai aproape ii poti arunca o privire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Poate intereseaza pe cineva....am gasit in cutia postala un pliant al unei gradinite dxeschisa recent, langa Biserica 3 Scaune.

Din pacate nu stiu cum o cheama deoarece am aruncat pliantul ca nu ma interesa, noi mergem la Waldorf, dar poate cauta cineva in zona Dna. Ghica.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA; www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2
A DOUA MINUNE
MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!
Sa o ajutam pe Georgi sa mearga
Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_b spune:

Buna seara,

Desi este poate devreme pentru viitoarele inscrieri la gradinita, as dori sa aflu pareri despre gradinitele din zona Iancului - Vatra Luminoasa. La prima cautare am gasit Fluturasul Albastru (Str. Sarafinesti), Alexia Kindergarden (Str. Agricultori), Praslea cel Voinic (Str. Competitiei), Amalia Kindergarden (Str. Constantin Georgian). O sa scot de pe lista Angels Academy (am citit postarile de aici) si First Steps.

Deci, daca aveti vesti proaspete despre gradinite sector 2 va rog sa-mi spuneti si mie, mai ales ca baietelul e mic si nu se adapteaza usor cu persoane adulte. As dori ca personalul si atmosfera din gradinita sa fie calda, prietenoasa si intelegatoare.

Va multumesc.
Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_b spune:

Revin cu o rectificare: la adresa Amalia Kindergarten era Str. Matei Voievod. Ma mai intereseaza si gradinita Domino.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pink_lady spune:

Buna,

Eu am cam vazut gradinitele din zona saptamanile astea, insa din cele enumerate de tine am fost la Amalia si mi-a placut si nu prea...mirosea un pic a toaleta si eductoarea statea de vb cu cineva si copii alergau pe acolo. Dar este de mers si de vazut, este printre cele ok din zona.

Am mai fost si la Clubul Spiridusilor si la aia spun cu mana pe inima ca nu merita efortul sa mergi pana acolo.

Mi-a mai placut kids first (sica alexandrescu) pentru ca erau intr-o casa noua, video online, pret mic (900 ron), o educatoare foarte mishto insa nu mi-au placut ingrjitoarele si faptul ca nu aveau o programa la grupa mica...adica am ales una unde mi s-a spus ce activitati va avea copilul meu...joaca joaca dar se poate face si activitate prin joaca.

Am mai vzt si altele, daca te pot ajuta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

eu am baiatul la Amalia Kindergarten si suntem foarte multumiti;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_b spune:

Buna

Pink lady, inteleg ca ai ales gradinita. Unde duci copilul si ce varsta are? Cum se face integrarea - il lasi acolo repede si pleci sau poti sta deoparte si in caz de urlete nepotolite sa intervii (si nu ma refer sa stai neaparat in sala de clasa)?

Porumbita - cum ii integreaza la Amalia Kindergarten si cum sunt educatoarele: calme si iubitoare sau reci si indiferente?
Daca ati mai vazut si alte gradinite, spuneti-mi parerile. Nu o sa-l inscriu la gradinita decat daca sunt convinsa ca merita, asa ca nu ma grabesc.

Multumesc pentru raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ad_b

Buna

Porumbita - cum ii integreaza la Amalia Kindergarten si cum sunt educatoarele: calme si iubitoare sau reci si indiferente?


noi suntem ff multumi de educatoare/ingrijitoare; ref la integrare depinde cum doresti tu, sunt copii care au stat intai cateva ore pe zi pt acomodare, altii care au ramas din prima mai mult, depinde si cati ani are copilul

Mergi la inceput