Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (18)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adc spune:

n-am citit nimic din urma, imi vine sa imi dau cu capul de pereti

Sunt internata cu Cristi de sambata noapte cu laringita acuta, trag cate o fuga acasa, noroc ca stau aproape. Sper sa putem sa ne externam curand, el e f bine doar ca are nevoie de medicatie prin branula, stiti voi, exista pericolul de sufocare, etc.
Saracutul nu a facut nici macar febra, radea si gangurea la internare, dar tusea de sambata noaptea era cea specifica laringitei si nu am mai stat pe ganduri.

M-am gandit la voi Suzieq dar cred ca nu a fost laringita ce a avut Vladut, nu?

Nu stiu cand mai ajung la calculator, sa aveti o zi faina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Gabriela, macar sa avem beneficii pe termen lung, ca deocamdata se pare ca ne-am dat copiii peste cap. Si al meu era un mancacios pana la rotarix. Astazi se face o saptamana, nu vreau sa ma gandesc ca poate dura atat de mult. Pai, luna viitoare facem doza a doua, ce facem, o tinem asa de la o doza la alta?
Alice, parca si tu spuneai recent ca face fite Radu la tzitzi si daca imi amintesc bine, abia facuse-ti si voi rotarix-ul. Cum sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Amelia, exact ce-ti trebuia!...Sanatate multa lui Cristi si sa va intoarceti repede acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata!
La multi ani, Altesa! Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de minunea ta!
La multi ani, Chris70! Nu stiu daca ne mai citesti, dar sa stii ca ma gandesc f des la tine!
Adc, off, ce rau imi pare! Muta sanatate lui bebe Cristi!

Eu stau bine cu slabitul si alaptatl dar mai am cel putin 12 kg de dat jos!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

Maine este ziua mea si eu nu apar in lista mie cine o sa-mi zica LMA?

implinita de Rafael-Ioan



La multi ani! Multa sanatate si o viata plina de impliniri alaturi de micul bulgaras!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabrielarusu

buna fetelor
Altesa te rog i-mi spui si mie la ce dr. homeopat ati fost?
vreau sa-i fac si eu eco abdominala dar nu stiu unde poate ma sfatuiti unde?
Bravo Bulinuta ca bebe a inceput sa pape mai bine.
Eu ii dau Humana de cateva zile vad ca la mancat bine pana ieri, cand iar a inceput sa pape in hopuri. ma dispera copilul asta nu mai stiu ce sa fac, ma enerveaza si al meu sot ca nu vrea sa mergem la un alt pediatru la particular sa mai am si o alta parere de la alt dr.

Nu stiu nici ce are ca e tare, tare agitata de nu stium ce sa-i facem, cred ca si a mea are reflux ca dupa ce papa la o ora doua mai regurgiteaza laptic acru.

Ileana sa sti ca noua de la rotarix nu-i se trage cu mancatul asa prost si cu agitatie care o are , inainte de a face vaccinul nu facea figuri la papa nu era agitata dar de atunci, adica de aproape 3 sapt. ne chinuim sa papam, sper sa-si revina bebe Tudor si sa pape iar bine.

mamica de Maria Elisa





pt echo abdominal la Dr Limoncu -clinica familyclinic iti faci programare are dooar luni ...clinica este in pipera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Buna dimineata! Sau, ma rog, sper sa devina ca vad ca multe aveti probleme...

Sa incepem insa cu sarbatorita: La multi ani ALTESA, sa fii sanatoasa, vesela, prospera, sprintena si sa te bucuri de minunea ta!

Fetele cu reflux, e tare frustrant! Nici eu nu stiu ce sa fac. Tudor mi-a luat luna asta 350g (de la 3 la 4 luni) si e putin, dupa toate graficele. Saptamana viitoare ma duc cu el la dr. Am discutat si la controlul de 3 luni si atunci mi-a zis ca cel mai sanatos pentru copiii alaptati care sufera de reflux este sa le introduci niste cereale care sa mai ingroase continutul stomacelului. A mai primit cineva recomandarea asta?
Dar nu as vrea sa incep chiar de la 4 luni, speram ca macar pana la 5 sa mai pot intinde; tot sper sa ne revenim dupa 4 luni ca in carti asa zice...
In pediatru chiar am incredere, ca daca nu era ea, nu o alaptam pe Sofia exclusiv pana la 6 luni.
Din cauza refluxului, puiutii nu au pofta de mancare, cum de altfel suntem si noi cand avem un disconfort gastric, asa ca eu ma bucur foarte tare cand mi se trezeste bebelusul noaptea sa manance, sper ca asta inseamna ca isi revine. Azi noapte s-a trezit de doua ori, asa ca eu nu m-am putut trezi dimineata sa o pregatesc pe Sofia si a intarziat la teatru... se ducea cu gradi la teatru de papusi si trebuia sa fie la 8:45 la gradi, iar ei la 9:45 erau inca in casa. Pana la urma i-am trimis direct la locul spectacolului si cred ca la 10:10 erau acolo, piesa incepea la 10:00... deci nu a pierdut mult. Nu va spun insa cate mustrari de constiinuta mi-am facut, ca am uitat

Of ce de copilasi bolnaviori! sa se faca repede bine!

Georgia, multumim de link-ul cu piscinute. Fetelor, eu ma gandeam ca Tudor e prea mic pentru apa anul asta la mare (5 luni), pentru el ma intereseaza doar aerosolii, voi ce credeti? Iar apropo de mancat, Tudor nu a avut colici, asa ca eu am mancat de toate, cu moderatie la alimentele care baloneaza. Am incercat sa nu mananc alimente care cica sunt interzise in reflux la adulti, am zis ca se aplica si la bebelusi, dar nu, nu am vazut nici o ameliorare la Tudor, asa ca am renuntat si la asta!
Anca, in legatura cu greutatea si alaptatul, eu sunt de parerea Mihaelei: e un mit ca slabesti cat alaptezi! La Sofia m-am ingrasat 10 kg in timpul alaptatului, iar la Tudor 7 kg - e drept ca nu am terminat cu alaptatul la el, deci mai e timp sa imi egalez recordul Nicole, la mine daca mananc dulce doar eugenii, e o zi light...

Gabriela, eu ti-as recomanda clinica Medicover si pentru pediatru si pentru eco. Stiu ca sunt si in Ploiesti, eu sunt foarte multumita de pediatria din Bucuresti.

Sa avem o saptamana uscata!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

bulinutza tare incercata mai esti mamicule,putere iti urez ca ai nevoie!

ADC ce simptome avea Cristi? si Rafael cam tuseste,sper sa treaca repede ,micutu de el.


Georgia terminatii cu restrictiile eu bag tot ce pica ,mazare,fasole batuta ,am o ciorba afumata in frigider o bunatate.

Gabriela faci confuzie ,eu nu am tratat refluxul la homeopat ,georgia ,nu eu ca nu m-a dus capul.


Alina inarmeaza-te cu rabdare ca o sa ia fel si fel de virusi Sara,poate ar fi bine sa incepi ceva de imunizare pt ea,zic si eu intreaba medicul.


Multumesc de urari a-ti vazut ce ma rasfat?

Nu am pregatit nimic ca mie sila sa spal vase asa ca iesim la restaurant!

DRAGELOR,DRAGELOR noi nu am avut simptomele de care vb.voi dupa nici un vaccin ,nici dupa rotarix nici dupa cel de la stat asa ca ia vedeti nu cumva sunteti intrun puseu?

Ica esti mai bine?


Alice ai cantarit baiatul?cat a luat in luna asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

De acord cu Leti bb-i nu papa ca au reflux,eu de cand l-am tratat baga-nel ca un purcelus,cand inghite se bat turcii la gura lui

U cred ca Anda nu a mai intrat ca ne face macarons ,aseara am visat ca imi daduse cadou de ziua mea o cutie cu macarons mare cam cat un laptop si adanca de 10 cm

Iar cumnata imi luase storcator de fructe ca stie ca-mi place sa beau vodca cu fresh de portocale.
V-ati dat seama nu ca dormit rafael bine din moment ce am avut timp sa visez prostii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Altesa cu ce la+i tratat pe Rafael_ ca si eu vreau ca a mea mofturoasa sa pape ca o scrofita.

mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput