Clubul "babelor" FIV-oase 42

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

merg cu masina pana la Bucuresti, o las intr-o parcare pe langa aeroport (am mai lasat-o acolo, costa in jur de 20 lei /zi), asigura ei transport pana la aeroport, nu au fost probleme.
Din Iasi, cred ca e mult mai scump, de fapt sigur nu este zbor direct.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Ai dreptate Sabina cu consultatia , si eu tot de asta ma duc acum la el, in speranta ca el imi gaseste buba, si o si rezolva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Sabi, al meu are o determinare de nu ai vazut! Baga Oshawa in conditiile in care azi a inceput filmari la un film de lung metraj si iti dai seama cum o fi sa stai cu echipa la popota cu tone de mancare de la catering si tu sa mananaci pitutze. Eu i-am zis ca o sa faca aia bashcau de el dar a zis ca o sa se ascunda dupa garduri sa nu-l vada
Eu nu am rezistat la semintele alea prajite, tot din motive de dinti

Lara, ma gandeam eu la voi fetelor, ca una din prietenele mele din Canada a facut si ea FIV tot cu nereusite multiple dar i-a reusit cand s-a dus pe schema simpla: adica ET cu inghetzati fara mari scheme de sustinere cu exceptia pumnului de vitamine. Cum ar fi s-o incerci si pe asta? sau daca nu, sa-ti mai dam noi bonus niste ATPO sau ceva ca poate asa merge pe schemele "Lara". Nu ma mai iubesti, nu-i asa?

Samirutzo, io nu ziceam soro ca esti miorlaita acum, ca acum ai voie. Cand faci FIV-ul tre' sa intri mai in nepasare, zic...

Ma scuzati ca va stresez de dimineata dar avand in vedere ca azi noapte i s-a stricat lui iubi masina, m-am sculat la 5 sa-l duc la filmare, si acum sunt intr-o stare naspa cu dureri de cap.

fetele

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

buna dimi
me, feeling better today, mai tranquilla, parca..
Ioana, dear sweetheart, ce-ti veni soro? no, no, no, no way ii asa..cand me likey pe cineva, me likey for good..mai greu e, pana sa.. likey..vezi si tu, ce rar intalnesti persoane cu adevarat special..si-atunci, cand le descoperim, we just have to hold on to them tight, tight, ca sunt tare precious
yap, chiar iti dau dreptate, fix asa m-am gandit si eu la FET..nimic complicat, keep it simple, zen, relax, schema PK, acid folic & minerale, clexane de la ET si DD ajuta..
Sabi, Aadina, ce dreaq sa mai am, mai fetelor?? altceva decat stiu deja, probabil NK, dar, aia nu se vad oricum la US..
mda, stiu ce ziceti, dar..i-am trimis omului raportul lui PK de la HSC, de la biopsia de endo (n-am endometrioza, n-am endometrita, n-a iesit nici altceva..) apoi valorile analizelor si n-a zis defel ca tre sa merg la o consultatie preliminara..a zis, sa-i zic cand ma decid sa fac fiv..
sigur, va ganditi la adeno..nu am nici adeno..zero simptome; ok, am luat in calcul varianta asimptomatica..mi-a scris PK ce inseamna adeno si mi-a zis it's not the case with you..apoi, bla, bla adeno..si again, it's not the case with you si asta inca de 2 ori!! si oricum, mai merg, (cel putin) odata la BP..am fost la doctora mea din CJ care, stie tot despre procedurile/analizele de la PK, e just super tare, love her..mi-a confirmat ca n-am asa ceva, mi-a aratat clar la US; apoi, am mai fost si la o alta clinica privata, din alt oras, same thing..sincer, am obosit sa ma tot caut de ceva ce n-am..eu sper, sincer, nici sa nu mai fie nevoie, poate, doar poate, mi se schimba si mie norocul ala..
cert e, ca le voi lua pe toate pe rand, exact asa cum vin si ma voi adapta din mers..
meantime, ma focusez sa fiu relaxata, sa nu uit sa ma bucur de hubby, de noi, de vara, de soare, veau sa fac sport, inot indeosebi, papa bun si sana si..vom vedea ce ne 'mai rezerva viitorul at least, that's the plan!
Sami, sa treci cu bine peste evenimentul de astazi, iti doresc da drumul emotiilor, elibereaza-te, iar apoi sa revii la o stare de liniste si echilibru, pentru ca ai nevoie si tu de a break..


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Lara, sis, sa stii ca si io zic ca dalcal e cazul - eu sper din tot sufletul sa nu mai fie- sa te duci la o prima consultatie. Poate fi ce nici cu gandul nu gandesti, si poate e o chestie fff simpla cu o rezolvare extrem de facila dar pe care restul nu au luat-o in seama.
Pana una alta profita la max de vacanta si fa FET cat mai repede dupa, sa fii odihnita si relaxata



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

ioana eu cam mor de foame
m-am cam prins eu. oshawa asta detoxifica pentru ca mori incet de foame nu?
am facut painitele, sunt comestibile. din celelalte orice e fiert nu-mi place...
10 zile cu painite mor sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:


sabi, he, he..greva foamei woman
Ioana, hubby tau e actor/regizor etc, adek showbiz??
girls, merci de suport..voi vedea..acum, efectiv nici nu ma pot gandi atat de departe; cred ca sunt suprasaturata de fiv, just full of it; v-am zis, mi-a fost lehamite sa scriu si mail-ul ala..imi acord si eu o binemeritata pauza si apoi, step by step..
pana atunci, am trecut pe to do list joy-erie mare pt ady, qiao, daniela, maria


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

ce greva foamei femeie....
stii acum e we si ma gandesc numai la mancare....
dar we trecut cand am avut de munca de mi-a iesit pe ochi n-am suferit ca am mancat o sambata intreaga numai gogosi...

trec eu si de asta. numai sa faca bine pe undeva la ceva.
ady chiar asa...ce greu trece timpul in alea 7-10 zile si ce repede trece cand nu esti in zilele cu pricina...

sami cred ca a dus niste praji cu visine pudrate cu zahar pudra aiaiaia o minunatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Sabina si cat timp dureaza greva foamei? si pe aici toata lumea tine diete
Lara ai facut bagajele,parca saptamina viitoare e conge-ul,nu?

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

babutelor, institul kaali a implinit azi 20 de ani!
mare chef a fost - la HIR TV si A TV de la ora 17 si ora 18.

Mergi la inceput