Clubul "babelor" FIV-oase 42

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

la mine a vent un nor mare si urat si s-a facut brusc noapte. Cipi si-a pus repede "pijamaua" (adica s-a expandat), iar Zburli se leagana de nani. eu acum ce fac, ca tocmai ce a terminat masina si trebuie sa intaind rufele, si le stric penatilor somnul cel dulce.
samira curatenie de aia cu viteza luminii am facut si eu de vreo cateva ori din acelasi motiv de vizita anuntata pe ultima suta de metri. cea mai rapida a fost cand intr-o dimineata a sunat socru-miu ca e in fata blocului si urca la noi. era w-e, noi eram agale, eu cu toate scoase din dulapurile din bucatarie pe motiv de mare curatenie. pana a parcat, a nimerit interfonul si s-a mosmondit la lift totul era in dulapuri, ba mai dadusem si cu matura in hol si bucatarie si stersesem si praful in sufragerie. de fiecare data sotul imi zice "vezi, si te vaiti ca nu iti ajunge timpul sa faci curatenie" Vorba ta, ce stiu barbatii !


na, ca a inceput si ploaia ... iar plouaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

Lara e "ciudat" ca i-ai parut lilianei un caz interesant:)))
ma bucur ca ti-au raspuns.
eu n-am scris inca. chiar am mintea super blocata dupa fiv-ul asta si, dat fiind ca eu nu am ramas cu vreun embrion din povestea mea, nici nu ma gandesc la fiv inca. am zis sa nu le scriu degeaba oamenilor.
concediu pe bune placut iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Sabi, nu lilianei i-am parut un caz interesant, DD iarta-ma.. asa s-a inteles?? oooffff, am zis eu ca n-am chef de scris..ea a scris cateva randuri, la obiect, politicoase, alea..multumiri pt interesul manifestat, bla, bla, ii va transmite medicului info, dupa care voi primi raspuns de la stormy, etc..de dimi, am primit mail de la tayfunas, clar si explicit..n-am nimic de adaugat/intrebat..a enumerat toate procedeele pe care le are la dispozitie against RIF..oricum, dupa atatea experiente impartasite aici de fete, ma simt parc-am fost deja acolo..
acum, entuziasmul meu se pastreaza in limite, deoarece eu i-am testat deja (partial) metoda..atata cat am putut, pe cont propriu si..it doesn't work for me!!!!! ar mai fi doar endometrial injury, desi, biopsia aia de endo tot o minor endometrial injury a fost si injectia de la ET cu hcg..in rest, been there, done that!!!
cred ca o sa ma rasfat, de nervi si ciuda, cu un film bun si capsuni mari si dulci
pupic


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Lara sa ai un concediu de vis
eu nu prea am chef de nimic,ma simt naspa,ma doare si stomacul de vre-o 2 zile,ma gandesc ca e de la cele 20 de pastile pe care le bag zilnic ,joia viitoare ma histerescopiez si apoi plec in contzed,nu fac fiv .Aseara am adormit cu gandul la cehi si la ovulele donate,combinam un concediu pentru la anu in Rom cu escala la Praga, fac planuri de viitor,cum vedeti sint foarte optimista
Ady tin pumnii
Morena felicitari,sarcina usoara
pup fetele si sa aveti un week-end asa cum vreti voi

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

daniela, pup tare fata draga.sar'na, sar'na..eu zic de pe acum sa ai bafta maxima si sa treaca repede si cu bine histero aia..mai departe, le vom lua incet-incet toate pe rand, asa cum vin..eu tot sper ca, trenul asta al infertilitatii in care m-am urcat, sa nu ma duca chiar pana la capat de linie si sa am ocazia, sa ma dau si eu jos din el, intr-o statie oarecare, inainte de statia finala..vb americanului: well, we'll live, we'll see sau (in lb aia frumoasa a lui Baudelaire) c'est la vie, pas le paradis..uuuupppsss, uite ca si rimeaza..vezi, vb aia, tot romanu' s-a nascut poet
bisou


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

Lara eu intelesesem de liliana si tot. dar la fel de bine intelesesem de la fete ca liliana nu raspunde asa repede.
si, din aceasta cauza, ti-am zis ca i-ai parut interesanta.
of lara cand ma gandesc ca ai incercat deja schema aia ma ia cu fiori...si eu pe aproape....dar n-avui ambrioni de calitate cica.
las ca bag tarate la greu. ioc cafea. ioc ioc di tati.
oricum merg cu trenul. si eu, ca si tine, sper sa nu plang in toate statiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

sabi..aha, m-am prins..inseamna c-am fost curca eu..dap, m-am mirat si eu, mai ales ca stiam ca dureaza si m-am mobilizat sa-i scriu inainte de contzed..planul era ca, dc nu raspunde, sa revin la intoarcere cu un email..ce sa zic, a raspuns femeia in mai putin de juma' de ora si a doua zi, dimi, a raspuns stormy..deci, so far so good, nimic de obiectat..a mers snur, gen PK, mai putin engleza fara cusur..din momentul asta le voi lua toate pe rand: intai FET si dc e cazul..uuufff, ma rog sa nu mai fie.. ma decid si comunic data cand as putea sa fac FIV..merg direct pe fiv, deci "sar" consultatia initiala..dar, pana atunci mai e acum, urmeaza o lunga vara fierbinte, departe de lumea dezlantuita..
sper sa te-ntalnesc in "tren" si sa ne dam jos din el, impreuna, pe cat posibil, inainte de statia finala..big bear hug just for you, sabi woman


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Am sttabilit si eu programarea la turci, pe 9 iulie, sa se termine scoala intre timp.
Aseara mi-am facut si rezervare la hotel, urmeaza si biletele de avion. Din cate am vazut la Pegasus sunt cele mai avantajoase oferte. Voi pleca de duminica 8 iulie, si ma intorc pe 11 iulie. Poate nu va aparea ceva in programul medicului pana atunci, intr-o luna se pot schimba multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

hello fetele buna dimineata tuturor
pai si ce faci lara daca ai ceva ce ceilalti doctori nu au vazut?
nu e mai bine sa mergi totusi la o prima consultatie?


aadina adica mergi pana la bucuresti cu masina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

aadina de unde zboara pegasus asta?

Mergi la inceput