Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 4

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Happy sunteti superbe amandoua, super pozele :). Imi pare rau ca aveti asa nasi...
Meg subscriu si eu la ce ai zis legat de celulita


Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Merci ca mi-ati raspuns, legat de vaccinuri.
Dara, celelalte farmacii dau fara reteta, am sunat la sensiblu sa intreb. Numai la Tei cere, de asta ziceam ca nu stiu de ce cere... Acum 3 ani,astea de la stat erau tot Pasteur, ai idee?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetele!

Sovi: vaiii ce cuminti au asteptat puii tai sa apari
Tala: si eu m-am lenevit si-s doar la primul copilas, mai curat ochisorii cu ser doar o data pe saptamana Hehe ce gangureala frumoasa
Monna: ce frumos se balaceste Andi Asa stiu si eu ca Dia cu luatul in greutate
Dana: of ce patanie, cum mai e Gaza, mai plange?
Bia_Mi: chiar daca mergi la mai multi medici sa le afli parerea, eu zic sa te tii de un singur tratament nu de toate sa-i faci stomacelul varza Rebecai. Sanatate multa!
Happy: felicitari pt botez, tare frumoase sunteti! Imi pare rau de nasa dificila

M-a rupt ziua de azi, homeopatele inca nu-si fac efectul, iar am schimbat vreo 7 body-uri in cateva ore. Cred ca o sa renunt la calcat ca nu mai fac fata Am trecut la pampi 3, sunt putin mari dar nu mai are rost sa iau un pachet de 2 ca raman mici pana-l termin. Am incercat azi marsupiul sa vad cum ii stau piciorusele in el, dar a plans rau, asa ca l-am bagat inapoi in cutie Problema e ca la cum a reactionat nu stiu daca are rost sa mai caut chestii de carat, e cam mofturoasa mandra mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Ronina, si la mine plange Miruna inclusiv la introdus in wrap, tace abia dupa ce ma plimb cu viteza cu ea in el. Uneori trebuie sa prind un moment cand nu e asa "suparata".

Irina, nu stiu sigur sigur, insa nu prea cred c-a fost vreodata Infanrix de la GSK gratuit.


mamica de minune Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Ronina, Gaza a mai tras un bocit d'asta grav ieri seara, dar scurt asa ca nu m-am mai panicat
Sa stii ca si el urla la sling, insa il mai plimbam in brate 5 min si incercam iar pana se obisnuia.. in final reuseam sa-l conving. Acum sta si o ora in el.
Pupam Biencuta sa scape odata de varsaturile astea! Si eu am renuntat la calcat de vreo 2 saptamani...

Dara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

multumim de complimente fetele!
eu azi n-am chef de nimic.. trag de mine ca motai. de la vreme cred. si am un cos mare de calcat si ale Alexiei si ale noastre. fetele care ati renuntat la calcat pt bebei, ati renuntat doar la hainutele de casa sau si la cele de exterior? cum arata necalcate?

Mirela, mami de Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Citat:
citat din mesajul lui happylica

fetele care ati renuntat la calcat pt bebei, ati renuntat doar la hainutele de casa sau si la cele de exterior? cum arata necalcate?

Mirela, mami de Alexia


muuult mai bine ca alea calcate

atat pot zice. sot in delegatie, noapti grele, dinamita ana si frichinel Iustin m-au dovedit. Doamne-ti multam totusi ca-s sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Daca are careva 223 de eur de dat: http://www.kolikk.net/index.asp?language=eng

e un device care face patul sa vibreze ca masina (plus sunet ca de masina)
-nush daca chiar adoarme bebe

din ciclul: ce cauta omu' disperat pe net in mijloc de predare


mamica de minune Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Sovi, esti mortala! Si subsciru cu calcatul :)))

Dara, la 223 eur stau eu si zgaltai patul :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra2011 spune:

Salutare, gagici!!
Victor doarme acum si apuc si eu sa va scriu cateva randuri.
Am fost vineri la controlul de 3 luni, avea 7,100 kg si 68 cm. Dna. doctor zicea ca este un copil mare...acuma,tinand cont ca eu am 1,75m si sotul 1,95m copilul nu are pe cine semana altfel. Tot vineri i-am facut vaccinul Rotarix prima doza. La doua luni am facut Infanrix hexa. Nu a avut nici o reactie adversa dupa ele.
Botezul l-am facut in 6 mai la restaurantul Aubert in sect.4
A iesit bine, am fost multumiti. Criteriul alegerii a fost apropierea de casa si faptul ca am putut alege meniu care sa aiba inclus in pret si aranjamentul salii..flori..fructe..tort..etc
A trebuit sa ne ocupam in plus de foto-video si muzica.
Nasii nostri sunt foarte de treaba nu au idei de genul: sa poarte copilul numele lor sau ales de ei, sa aleaga ei muzica,..etc. ba chiar nasa m-a intrabat cum vreau sa fie lumanarea,cum vreau sa fie hainele pentru bebelus ..daca am eu vreo preferinta. Pana la urma ,fara sa ne vorbim, s-au nimerit toate sa se asorteze. I-am zis sa ia ce doreste si s-a nimerit la fix culoarea costumasului cu decorul salii, cu tortul de botez.
De cateva zile Victor refuza biberonul, nu mai vrea completarea de lapte praf pe care i-o dadeam inainte...o fi inseamnand asta ca se satura cu sanul sau ca nu mai are pofta de mancare?! ca nu stiu daca e cazul sa ma ingrijoresz sau nu....pampersul nu mai e plin ca inainte...deci cantitatea de lapte e oricum mai putina. Astept sa vad cat a luat in greutate saptamana asta. V-ati confruntat careva cu o astfel de problema?
Dana si Supermami am vazut ca vorbeati de intalnire in weekend-ul trecut...in Parcul Tineretului asa putea sa vin si eu, dar numai la sfarsit de saptamana.
Am vazut pozele pe picasa..sunteti toate niste frumoase iar bebelusii vostri sunt minunati. Poate reusesc sa pun si eu cateva poze de la botez numai sa le primesc de la fotograf.


37+

Mergi la inceput