Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 4

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Salutare! eu nu ma bag in discutii despre botez pentru ca noi nu facem. o sa decida ei singuri ce vor cand vor fi destul de mari sa inteleaga.

Monna, un mei tai e mai ieftin decat un ergo. eu am ambele. mei tai/ul e ok cand copilul nu se da jos. cand incepe sa mearga e mai ok ergo pt ca se pune mai usor.

EUAN crste vazand cu ochii si s/a rotunjit bine. se intoarce de pe o parte pe spate, se misca foarte mult si tine capul sus cand il pun pe burta. ii plac juacriile care fac zgomot, cantecele lui Dave si se uita mereu dupa Finn. Plange foarte putin, numai daca ii este foame sau daca vrea in brate.

Ne/am hotarat la bebe 3, dar numai daca situatia financiara va fi mai buna. Oricum mai devreme de 18 luni nu ma risc sa raman iar insarcinata.



Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Dana, adica 2 chestii sa se fi schimbat fata de dinainte, increderea in look-ul tau si nevoia de a-l sti pe Gaza cu cineva de incredere.
Babybjorn stiu ca sunt carrier-uri SSC, deci ar trebui sa fie ok daca-s marca asta.

Merci mult de tot, Meg, esti foarte tare!!! Nu mai stiu cat ai zis ca-i dai si pe cate ore.

Irina, super haioasa lumanarea :).


mamica de minune Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

JD, esti foarte tare sa te gandesti deja la bb3! jos palaria.

Mona, si mie imi place mai mult ergo, din cat le-am studiat. numai sa te tina salele. eu din pacate am ramas cu sciatica de data asta, nus de ce.

Anca, nu cred ca e doar din cauza cremelor, ci si ca de la masaj se disloca/topesc grasimile alea si se antreneaza in circuit. Eu acum cred ca cel mult as incerca niste pantaloni dinaia de transpirat in ei +putin agitat prin casa, sa transpir, poate si niste crema safe. n-am studiat inca, dar si eu vreau sa ma pun in forma pana la o nunta din septembrie. (scriu asta in timp ce mananc napolitane :D)
Si daca tot m-ai complimentat asa (nu prea merit), am facut un filmulet. cam fara chef I, abia se trezise din somn, dar tot a ras saracu pana la urma. esenta o vei intelege, cam asta e frecventa la care imi iese doo-doo. http://family.webshots.com/video/3073850070102206853oevBTs

Danaang, unde are bubitele? lupta cu DA nu e usoara, daca e o forma severa, si de multe ori ce merge la unii, nu mere la altii. Am incercat asa multe, ca nici nu stiu ce sfat sa iti dau. poate ar merge ceva homeopatie, sa mearga ceva si la cauza, in timp ce tratezi local. Si studiaza cu dermasilkul.

ieri m-a ros curiozitatea si am cantarit pampersii din 24 h. 680 gr dupa ce am scazut greutatea pampersilor. ma declar satisfacuta :)

Meg, sanatate! sa fie cu succes carantina.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Ne votati si pe noi?

Dati un like clinicii si apoi la poza noastra

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=434340956583677&set=a.434285613255878.102426.161218147229294&type=3&theater

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

eu vreau sa ma pun in forma pana la o nunta din septembrie. (scriu asta in timp ce mananc napolitane :D)


foarte simpatic pustiul

Karina fetita noastra draga 07.04.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

am uitat sa rad la replica ta

Karina fetita noastra draga 07.04.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetele!

SuperMami: merci, sper si eu sa treaca ca e epuizant, aseara am inceput homeopatele. Sunt bebei la care trece cand ajung la diversificare dar eu cunosc un caz in care n-a trecut nici pana la 2 ani si ma ia durerea de cap cand ma gandesc
Monna: vad ca si tu il tii vertical in port bebe, ti se pare ca sta confortabil? Eu n-am luat colacel ca e sotul speriat ca de bombe sa nu se stranga de gat, incerc sa-l mai conving
Dara: merci ca mi-ai zis, are sustinator pt cap dar din pacate nu vad sa scrie nimic de SSC pe cutie
Sovi: of, e usor de criticat fundul altcuiva, nu lua in seama rautatile ca mie imi pare ca arati superb, dupa 3 copii nici n-as indrazni sa sper la asa ceva
Tala: imi pare rau ca te necajesti cu nasii, orice copil merita nasi sufletisti si atenti alaturi de el/ea!
Dia: sper sa scapi repede de intalnirea mai putin placuta!
Meg: sanatate lui Matei!
Tala: credeam ca doar eu pot pati din astea Acum tin o bratarica pe mana si o tot mut cand alaptez sa stiu care san urmeaza ca prea mi se umfla doar cate unul
JD: wow, deja cu ganduri la bebe 3 Sper sa ajungeti si acolo cu bine
Irinaelena: aia e lumanare? pfuuu, nici nu ma prinsesem super tare ideea

Azi Bianca doarme mult mai bine decat de obicei, se poate intampla asta de la homeopate? Ah, si am uitat sa ma laud ca am ajuns si noi la 5 kg Mai am cativa pampersi nr. 2 si apoi trecem si noi la nr. 3, saltam de la categoria tantar la musca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

J.D., Sovi merci.. cred ca ergo o sa iau si eu, m-am uitat la niste comparatii intre ele si chiar daca ergo e mai scump am vazut ca e mai usor de folosit.
Ronina mie mi se pare ca sta confortabil dar am gasit si eu pe net ce spunea Dara cu Ssc si parca acu mi-e frica sa-l mai tin in el. Oricum inca vreo 2 saptam ne descurcam cu asta, pana luam ergo.
Irina chiar arati super, nici nu zici ca ai nascut de curand :)
Sovi si tu arati super :), va invidiez. Eu dupa ce am dat jos 3 kg, am luat inapoi unul si m-am oprit, vad ca nu se mai intampla nimic desi acum merg mult mai mult....
Anca, Andi se amuza tare cand da tare din manute si picioruse si sare apa in sus si se stropeste si el :).

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Sovi, Ronina, .

Monna, uite aici reduceri la ergo. babycarrierclearance.com Daca vrei sa/l folosesti imediat ce/l cumperi sa cumperi si infant insert.



Mergi la inceput