Strugurasi de Sept-Oct 2011 *59*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Racheel - Bine v-am gasit :) Sa nu crezi ca Daniel se omoara dupa biberon. Daca era mai simplu cu biberonul era mai simplu de intarcat. Dar nu e simplu deloc. Eu sunt super multumita cand mananca un 80 ml de biberon o data. Alteori vrea doar 40. Si e problematic pentru ca nu vrea sa stea pe spate ca sa suga biberon. Intr-o zi ma apropii de cam 300 ml dati in 3 mese la care una contine si lapte cu cereale (2 masuri). Restul e de la mine, cat vrea el. Recunosc cu rusine ca ii dau ceva de "studiu" ca sa stea cuminte si sa accepte biberonul. Ceva mai usor merge cu ... storcator de fructe manual (din ala de plastic). Are cioculet si accepta cu ala laptele. Tot greu de tot. Si se face fleasca pentru ca ba intoarce capul, ba scuipa, ba inghite doar jumatate, ba baga mana in el si stropeste. Am incercat cu foarte multe metode si nu a mers cu altceva. Am luat si un "doidy cup" de pe amazon, dar mi-a vomitat de 2 ori cand i-am dat cu ala (bine, el are si reflux si cine stie daca nu o fi fost asta).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Rachel,eu nu accept ca se duce de rapa casuta noastra,nu,nu!


Feteloooor, la apel,hai fuguta!!!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

La cereale eu pun 50-60 ml LM si cereale cat cuprinde ca sa fie consistenta compozitia.Le papam cu lingurita.
Aseara le-am facut cu iaurt si banana.Eu dau iaurt din comert

Sa nu ma certati

Eu vreau sa alaptez cel putin 1 an, dar as vrea sa o invat sa pape si din biberon.


Kora intorc lui Dimitris


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Rachel,eu nu accept ca se duce de rapa casuta noastra,nu,nu!


Feteloooor, la apel,hai fuguta!!!!!




Lali , mami de Teodora-Ioana(23.08.2011) si Paul-Iulian(01.10.2009)


Lali nici eu dar...asa se pare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Rachel,eu nu accept ca se duce de rapa casuta noastra,nu,nu!


Feteloooor, la apel,hai fuguta!!!!!







Lali nici eu dar...asa se pare...


Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)








Au mai fost perioade de astea. Dupa fiecare perioada au fost alte persoane care au devenit mai ative.

Eu nu stiu ce se intampla cu Seidana , si ma oftic ca nu mai scrie asa de des. De Athosik, nu mai stim nimic de multa vreme ,si mai sunt multe fete.


Revin,mi-a adormit bibica in brate,la san,mormaind....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

salut,

venim si noi la apel

noi suntem prin preajma, doar ca fiimea sa facut desteapta si mi-o ia pe dinainte, daca vreau sa scriu ceva pe laptop, vine si cu ambele miine tapeaza....asa ca pierd totul ce scriu...apoi nu mai revin ca nu ma lase ea

noi facem progrese incet incet la mincarica, adica de la 20 ml am ajuns la 40 de ml 3 zile la rind...pu noi e avansare mare
ieri am luat biscuiti heintz italienesti,au gluten dar din pacate eu nu gasesc biscuiti pu bb fara gluten...asa ca i-am dat si ce surpriza am avut, l-a papat din prima
cu meniu stam cam pe lok, nici idei prea multe nu avem dar nici nu vreau sa ma gindesc atit timp cit ea inca nu accepta bine mincarea.
Fetelor bebeii vostri cite somnuri au acum?
A mea de la 1:30-2 ziua nu mai doarme pina la 8:30 seara, si pina la 6 seara mai e cum mai e...dupa nu ne intelegem de lok, de culcat nu vrea si pacea...sa schimbat de cind ii ies dintisorii si programul de dormit

De noduli la sini si eu stiu ca atunci cind termini alaptatul se poate intimpla ca prin canale sa nu se scurga bine laptele si se aduna din lok in lok insa cu masaj se rezolva.

Mihaiela bine ai venit la noi in grup ai dreptate in privinta argilei, eu asa mi-am tratat ovarele inainte de sarcina.

Kora ce fine suna meniul vostru, hmmm sper sa ajungem si noi mai repede la asa meniuri delicioase

vorbeati zilele trecute de kg, hmmm eu la inceput dadeam usor pina am ajuns la cele de dinainte sarcinii, apoi dupa un stres am pus 3 la lok si in alte 2 saptamini inca 2 deci am 5 plus acuma sper sa le dau jos pina ies la servici.



Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

si eu sunt prin zona, citesc, nu prea am timp sa scriu ca suntem mai mult singure, bibi vrea numai in picioare si tr sa ma plimb cu ea prin casa.

marryan, ma bucur c a inceput Lera sa pape mai bine. noi inca nu mancam, azi cu chi cu vai a luat 2-3 lingurite de mar.

kora, cum gatesti quinoa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:



fetele...chiar imi aduc aminte cu drag cand eram gravide ce de mai scriam..dar acum problema cred ca asta este, timpul...

stiti ca eu tot obsedata sunt de ayan si de mesele lui....ca poate ii dau prea putin, daca aveti rabdare sa va zic meniul lui?

dimi 180 ml lapte
gustare: la 12 - 2 biscuiti populari + 2 mere + zeama de la o portocala, de ex..
pranz: cam 300 gr supita de toate legumele, ori piure de cartof ori piure de verizturi cu ou, ori pui ori ficat ori peste
gustare: o banana cu branzica, sau o banana cu un iaurt, sau lapte cu cereale
cina: 180 ml lapte

o fi putin? el e prea sprinten, nus ta nici sa iis chimb pampersul, nici sa il imbrac , alerg cu el in tot patul pana reusesc sa il imbrac, si daca ilt in si eu in brate s ail iubesc nu sta....sau mi-ar fi si mie drag sa dorm cu el dupa masa de ex in patul nostru, sa il tin si eu in brate sa ne dragalasim,dar nu ai cu cine,e un vierme...doar seara foarte putin am si un moment de'astya cand este el ff obosit

si are 4 dintisori si mro dupa el cand rade si i se vad.
de vorbit nu rpea mai vorbeste culmea..inainte zicea baba tata dada..acuma zice doar mammamama si atat. si emrge daca il tin eu de o manuta

cam atat despre noi

Si mama lui ayan este o grasa

fetele, veniti la APEEEEELLLLL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

si eu raspund la apel

Mihaela bine ai venit!!

Kora acum m-am uitat si eu pe net ce e quinoa ca pana acum eu una nu am auzit.E buna?
Oricum chiar suna meniul vostru, noi dimineata am mancat mar cu capsuni(eu m-am rugat sa mai ramana, dar n-am avut norocul asta).La pranz chiar nu stiu cred ca o sa fac , probabil o supa crema de ceapa+cartof+morcov+carnita de vita. Diseara preiubitul iaurtel.

marryan stai linistita dupa 6 luni poti sa ii dai gluten.
Iancu are trei reprize de somn pe zi, una de la 9 la 11, una de pe la 13-14:30 si una de la 18 la 19 si apoi adoarme de tot la 21 cel tarziu in cel mai rar caz sta treaz pana la 22 roicat de mult am vrea noi sa se culce mai tarziu.

Revin ma duc sa vad daca a adormit ca azi a facut somnul de dimineata pana la 12:30 deci ne-am decalat cu somnicul de pranz.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

ziua buna !
zubi strig prezent la apel !!!

stie cineva daca in perioada cand sunt in concediu crestere copil pot face niste cursuri platite de firma? Nu imi afecteaza indemnizatia?

Miercuri si joi tre sa fac niste cursuri, bona nu am gasit si tre sa o rog frumos pe soacramea sa vina sa stea cu R. Doamne, tre sa o rog frumos Iar bocesc si imi aduc aminte de toate alea...ca nu m-a ajutat Deh, ea care a stat cu parintii in curte, nu stie ce e aia sa ai nevoie de cineva sa te ajute cu copii. Am o stare de KKO amplificata si de ploaia de afara. Bocesc de azi dimineata de parca rezolv ceva asa...

Mergi la inceput