Strugurasi de Sept-Oct 2011 *59*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Gagici,eu ma uit la ultimele doua emisiuni Masterchef si saliveeez....

Revin dupa ce ma sterg la gura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

eu am intrat de fuga, nu am apucat sa citesc decat mesajul lui jade

da, operatia mea este inca rosiatica, in relief, ca un snur arata si ma mananca uneori. cand fac efort inca ma jeneaza putin in dreapta.

eu am fost sa fac eco la sani ieri, intrasem in depresie deja, ma durea rau sanul drept ( ma doare de ceva ani) si imi faceam fel si fel de ganduri negre. acum sunt linistita, mi-a spus ca nu se vede nimic anormal pe acolo.

va pup pe toate de un milion de ori si revin mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Bujo ai PM, sorry ca ti-am raspuns asa de tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Hello fetelor!

Am venit si eu la apel!
Nu am reusit sa citesc tot pentru ca suntem destul de ocupati... facem bagaje, suntem cu casa intoarsa... ca plecam in weekend la Cj.

Noi suntem bine, Dani e f activ si vrea sa cerceteze tot. Nu merge de-a busilea dar se tareste bine de tot. Se ridica de ceva timp in fundulet singur si e tare dragalas
Noi papam f bine in ultimul timp. Am vazut ca vb de mei, si eu mananc si-i dau si lui D si-i place mult, nu e amar deloc.

De saptamana viitoare vreau sa intru mai des pe la voi.

Pentru cele care mergeti in concediu distractie placuta!

Pup strugurasii bolnaviori! Sa le treaca repede!

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Jade din cate stiu el ( nu am folosit) Gengigel-ul are o actiune calmanta pe mucoasa inrosita. Actioneaza superficial, doar la nivelul mucoasei. Daca durerea este profunda gengigel-ul nu are efect. Poate fi folosit pt atenuarea durerilor in eruptia dentara. Eu am lasat dintisorii lui Anto sa erupa natural. Unii au fost draguti, au aparut fara sa-l supere, altii, mai rebeli, l-au chinuit cu febra, diaree, stare generala modificata, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mie barbatul imi spune ca o sa ma transform in ceva animalut de curte(cica ar preferea caprita din neste motive greu de inteles pentru mine) de la atatea cereale si pseudocereale ce le consum. Aseara mi-am pus la hidratat mei,hrisca,arpacas si seminte de in,in aceeasi apa. A iesit destul de mult,asa ca l-am impartit in doua,o parte am halit-o de dimineata. A doua parte am pus-o in salata de : rosii , castraveti,ceapa verde,usturoi verde, o bucatica minuscula de slaninuta afumata,facuta bucatele si mai minuscule,un ou fiert , o lingura de iaurt,sare,piper si o bicatica de brocoli,ca mi se ingalbenea in frigider. Nu pot spune ce a iesit! Am l;ins castronul.


Deci efectul asta il aveti voi si MC asupra mea. Voi pentru ca datorita discutiilor de pe acest forum am inceput sa mananc chestii de care inainte nici nu stiam ca sunt comestibile sau ca se cultiva in tara noastra, si MC ca mi s-a facut foame privind la ei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

DBunny - Ai noroc ca nu a patit nimic copilul cand a cazut. Si mie mi-a cazut copilul din pat. A dat cu capul nu doar de podea ci si de calorifer. Si pentru ca a avut o zi proasta (are reflux) m-am speriat si-am mers cu el la spital si i-am facut radiografie la cap si ecografie transfontanelara. Aveti grija mamici care dormiti cu bebe in pat. A fost o noapte in care nu m-a lasat deloc sa dorm. Se trezea din jumatate in jumatate de ora in cel mai bun caz. Si am adormit cu el la san. Cand m-am trezit, am apucat sa il vad cum cade. Era in mijlocul patului dar ce el sta?
Zubi - Ai noroc ca doar scuipa ce nu vrea sa mestece. Al meu imi vomita daca prinde o bucatica mai mare decat un bob de grau de mancare oricat de moale.
Abmariana - Ce fel de premergator aveti?
Racheel, Lena, Jade - Am fost cu el la medic si mi-a zis sa-i dau nurofen. Deci nu e de antibiotic dar nurofen nu ii pot da cum ziceam. Eu il mai alaptez dar incercam sa il intarc si ii scazusem cantitatea de lapte de la mine adaugand in schimb lapte praf. El oricum nu era mare amator de lapte. Prefera solidele. Sper sa fie ok si-asa cu CM-ul. Nu ca mi-ar fi dor de el dar ma gandeam ca... daca imi venea poate mi se autointarca puiul si nu trebuia sa ma chinui eu psihic si pe el sa il supar.
Stefy - Nu are capul prea mare pentru 8 luni. E mare dar nu prea mare. Uite: http://www.who.int/childgrowth/standards/second_set/cht_hcfa_boys_z_0_2.pdf
Abmariana, Jade- Noi folosim camilia pentru dintisori. E homeopat si ne ajuta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

lali, sa nu consumi zilnic semintele de in pentru ca nu este chiar ok pentru femeile insarcinate si care alapteaza, incearca sa le papi doar de 1-2 ori pe saptamana.
am si eu seminte de in, nu m-am incumetat sa mananc pana acum, tu le pui pur si simplu la hidratat si le mananci? ca as vrea incerc maine...

distractie placuta urez si eu fetelor care pleaca n concediu!

pinky, sper sa fie cat mai usoara mutarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mikka,eu sunt o constipata defel , de aia mi-am pus seminte de in in cerealele mele. Asta a fost prima "doza" dupa mult timp. Da,le-am pus pur si simplu ( spalate fiecare tip de "cereale" separat) intr-un vas cu apa cat sa le acopere,dimineata le-am "clatit" , si apoi le-am consumat cum am spus.


Mihaela, eu dorm cu copiii in pat, il am pus la perete, eu dorm la margine, copiii la mijloc si sotul la perete. Desi avem 3 patuturi , nu ne induram sa ii punem acolo pentru ca ne este prea bine impreuna. Stii ca nu ti se intarca puiul singur daca iti venea cm ,si ca este doar un mit ,nu? Ca eu am de la 6 luni,si Teodora nu si-a rarit supturile, papa si solide bine. Faptul ca bebele tau are reflux este un caz mai special, de aia ai probleme cu granulatia mancaricii, asta nu inseamna ca toata lumea o are . Pentru discomfortul cauzat de iesirea dintisorilor nu e chamomilla ? Granule sau sirop? Ce concentratie?

La Teodora sio eu ca si Marina,am lasat natura sa isi urmeze cursul,doar am alinat puiul de om cum am putut fizic,fara sa mai intervin cu nici un gel,cu nici o granula. Doar la dintisorul numarul 6 a avut de toate : febra,diaree,plans necontrolat,balute...

Revin,nu mai stiu ce mai voiam sa spun,dar mai erau destule sigur!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:



nOI suntem bine, va multumim pt grija insa am descoperit alte modalitati de a petrece timpul decat calculatorul, vreo 2 zile l-am deschis doar de 2 ori cat 5 min, in rest doar p cutiuta muzicala..

Pupam strugurasii bolnaviori

Stefi
noi avem 46.5 si nu a zis dr nimic.. nu cred ca bb ar nimik, mai conteaza si genetica, cu cat s-a nascut .. urmarit graficul (curba) de crestere

Mergi la inceput