Strugurasi de Sept-Oct 2011 *59*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Iris -biscuitii de la Plasmon sunt buni,sunt singurii pe care scrie ca se pot da de la 6 luni,sunt si de la 4 luni ,fara gluten.Plasmon ,in Italia e o marca cautata .
Eu cand sa iau din Cora ,fiindca m-am oprit sa iau scutece pentru baie +mancarica la borcan ,pe astia i-am vrut doar ca nu mai erau...asa ca am luat Hipp.
Si tot vroiam sa-ti spun ceva ce am descoperit la carucior,stii ca poti sa-l folosesti si ca si scaun de masina?Eu nu am stiut,acum ma bucur ca nu mai trebuie sa stric bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Lena - si eu tot din cauza temerii de carenta de fier i-am dat pana la urma carne si ou lui Inez. Nu stiu daca o fi chiar de speriat, dar m-a pus pe ganduri medicul caruia i-am cerut sfatul.

Lali - ce povestesti tu de mamica ce dormea cu bebe in fotoliu...exact asa ma dormit si eu cu Indra pana sper 4-5 luni. Daca o puneam in pat parca era arteziana, asa vomita saracuta. Atunci niciun medic nu a pomenit nimic despre reflux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Creola, multumesc pentru raspuns . Atunci o sa ii cumpar in continuare Plasmon , eu am gasit la farmacia Dona.

Cu mine vorbeai de carucior? Ca nu am inteles exact.

Sanatate bebeilor bolnaviori.

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Nanna mikka- multumim de .Ieri am luat si eu hrisca (fulgi) si faina de hrisca .Am fost tentata sa iau si mei dar am zis ca mai bine citesc un pic inainte.Ce am citit mi-a placut, printre care cum ca ar fi dulce si putin sarat.Tu cum l-ai facut?Ce intrebare ..mi-e clar deja daca i-ai dat si lui Inez...pireu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Iris -da ,cu tine vorbeam despre scaun si carut...ai postat mai demult un link si am vazut ca e la fel cu al nostru(si culoarea).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui nanna_mika

Salutare fetelor!



Dbunny - pupici pentru Noa. Bine ca nu a patit nimic

Va pup de noapte buna!

mamica de 2 fetite iubite!





Daca ai luat de la solaris, faina de mei... ei il au amar, incearca sa cumperi mei si sa il rasnitezi tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neata!

Am in fata mea un castronel plin cu : seminte de mei,hrisca,arpacas,seminte de in , hidratate peste noapte, amestecate cu o lingura generoasa de nuca de cocos buuuna si aromata, o lingura de dulceata de trandafiri si cateva (vre-o 15 ) capsuni coapte nu foarte bine,aruncate asaa,sa fie,deasupra! Mie imi place,sotul se uita la mine de parca mi-ar lipsi ceva la cap....

Eu am mei cumparat de la cineva care a vandut cu tonele vara trecuta. Mi l-am vanturat singura,l-am ales de impuritati ,si sunt tare mandra de cutia mea cu mei, de care ma intreaba toata lumea ce contine,ca e la vedere. Nu e amar,ca am pus si in paine,alaturi de faina de hrisca,rasnita tot de mine,si faina de grau. Anul asta o sa imi iau si faina de grau de la tara,de aia doa din grau ,fara antiaglomeranti si alte adaosuri. Bineinteles si tarate,ca sa o fac faina integrala.

Mooama,nici nu stiti ce bun e gustul ! Capsuna,nuca de cocos si dulceata de trandafiri! Astea se simt mai tare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza!

Meiul l.am fiert si l.am pasat cu iaur, mar si biscu. Nh era rau gustul, putin amarui, Inez a lins. Restul l.am aruncat din pacate :-(
Am cuparat mei de la Sanovita. Sunt bobite galbioare. Voi cauta si eu fulgi.
Nici cu hrisca nu m.am inteles bine. I.am dat o datalui Inez, am chinuit.o pe Indra sa manance cu miere, a zis ca e delicios, dar a doua oara nu a mai vrut si restul am aruncat. Dar nu ma las. O sa iau si sub alta forma, poate o fi mai prietenos....numai cand o aud pe Lali cu cata pofta mananca....

Ooka - si eu tot de pe cosulbio am facut comanda. De 2 ori doar pana acum, dar am fost f multumita. tocmai se mai apropie inca o comanda :-)

Eu azi cred ca ma duc prin mall sa vad ce iau fetelor de 1 iunie. Am vazut ca la X au reduceri.Mak stiti de vreo promotie?
Am primit o cutie de bomnoane de la bunica si Indra vrea sa o ia la scoala sa serveasca colegii de ziua copilului. I.am zis ca nu initial, apoi m.am gandit va e o idee frumoasa :-) Am asa un copil altruist....

Sa aveti o zi super. Va pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza!

Meiul l.am fiert si l.am pasat cu iaur, mar si biscu. Nh era rau gustul, putin amarui, Inez a lins. Restul l.am aruncat din pacate :-(
Am cuparat mei de la Sanovita. Sunt bobite galbioare. Voi cauta si eu fulgi.
Nici cu hrisca nu m.am inteles bine. I.am dat o datalui Inez, am chinuit.o pe Indra sa manance cu miere, a zis ca e delicios, dar a doua oara nu a mai vrut si restul am aruncat. Dar nu ma las. O sa iau si sub alta forma, poate o fi mai prietenos....numai cand o aud pe Lali cu cata pofta mananca....

Ooka - si eu tot de pe cosulbio am facut comanda. De 2 ori doar pana acum, dar am fost f multumita. tocmai se mai apropie inca o comanda :-)

Eu azi cred ca ma duc prin mall sa vad ce iau fetelor de 1 iunie. Am vazut ca la X au reduceri.Mak stiti de vreo promotie?
Am primit o cutie de bomnoane de la bunica si Indra vrea sa o ia la scoala sa serveasca colegii de ziua copilului. I.am zis ca nu initial, apoi m.am gandit va e o idee frumoasa :-) Am asa un copil altruist....

Sa aveti o zi super. Va pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

buna fetele

multumesc de grija , sunt mai bine
ma simt f rau in perioada ciclului , este f abundent ,am dureri de cap , ameteli si toate astea ma epuizeaza total , efectiv ma sleieste de toate puterile , nu m as mai ridica de pe canapea
acum am inceput sa ma inzdravenesc , of

am citit ce ati discutat dar nu mai retin mare lucru

may , am vazut o si eu pe beatrice ,ma repet ,dar este pur si simplu adorabila , ma uit cu asa mare drag la ea
eu momentan doar visez sa ar putea face si T asa ceva
dar noi v am luat la par , ha haa :D

bunny , wow ce patanie...bine ca sunteti bine

creola , am luat scaun kinderkraft grupa 9-25 kg
sunt super multumita

nanna , ati gasit casuta ?

iris , eu ii dau biscuiti Plasmon
ii plac si lui dar si eu sunt multumita ca se dizolva f bine si frumos in mancarica

anca , flavius e simpatic rauuu
m am distrat teribil cand l am vazut :D il mananca gingiile , au iesit dintisorii ? sau avea nervisori ? :D

in rest va pup pe toate , revin

_


de T 9+


Mergi la inceput