Strugurasi de Sept-Oct 2011 *59*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

yo-s in draci
A mea fata nu cade din pat, o arunca paco din carut!
daca tot vb de adormit, Noa adoarme in carut, o plimb 5m pe coridor si-i adormita. Aseara n-avea somn, pe la 1o.45 cica o adoarme paco. O pune (nelegata) in carut si-ncepe s-o zgatane sa doarma cica...la care fata se scurge din carut sa mor daca primul impuls n-a fost sa-i mut capul sotului!! n-are vanatai, umflaturi nimica, insa aseara avea sange la gurita, n-am vazut de unde ca era prea suparata sa ma lase sa-i vad inauntrul gurii, ea n-are dinti, limbuta pare ok. Slava Domnului a dormit bine, si azi toate par ok....


Creola voi cu tusea ce-ati mai facut¿

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

vai Dbunny imi pare rau, sper ca bebe sa nu aiba nimika..ufff incep perioadele cu cazaturi


creola si eu sunt multumita acum de cantitate, dar cu alergia asta nici papa ni ii mai dau doar mar copt, fiert pe abur si atit pina nu ii trece ei nu ii dau nimika....si eu am tratament de azi am inceput sper sa si faca efectul cit de curind...

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Dbunny, pupici micutei. Lasa k si sotu a pus pitica in balansoar fara sa ii stranga hamul si a culeso de jos :(

Creola, sper sa nu fie carente, k am mai auzit carente de fier la unele mamici si de asta mi-e frica putin.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

olla

Jade, ce ai patit?

Seiiiiiiiiiiiii

ayan doarme de cand l-am adus acasa singur, si in timpul zilei si seara, in patut, adik eu il pun in patut, ii vorbesc frumos, ii dau un ursulet pe care il tine inbrate si adoarme, dar bineinteles cu gagica lui suzi..dar nu se trezeste din somn ca sa alerge dupa ea prin patut, doar pana cand adoarme.

I-am facut azi mazare si nu a vrut..de fapt, cred ca o sa am de tras cu el,ca acuma are 4 dintisori sdi am zis sa incerc sa ii dau legume fructe carnita zdrobite cu furculita, nu pasate la blender,si nu vrea..scuipa mancarea marutnita, si in timpul mesei ma face si pe mien si pe el ca porcii

va pup fetele, sunt obosita rau azi

Anca, super dulce Flavius si foarte vioi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

salutare, fetelor!

eu o sa fiu o perioada fara posibilitatea de a ma conecta la internet, sa nu ma dati disparuta

Dbunny, cumnatul meu a facut-o si mai lata. Noroc ca era iarna si era copilul burdusit bine cu haine si salopeta din aia pufoaica, altfel o patea. Cica sa-l duca el pana la masina pe baiat, cu caruciorul, dar a uitat sa-i puna centura. Totul bine si frumos pana la iesirea din scara, unde erau vreo 2 trepte. A inclinat caruciorul sa-l coboare si .....buf! copilul pe jos. Dar inafara de sperietura, copilul nu a patit nimic.


La noi cu adormitul e usor. Isi bea lapticul in pat (cu biberonul), uneori nici nu termina de baut ca s-a si intors pe burtica si nani-nani.

Eu de 2 zile nu prea am pofta de mancare. Vreau doar fructe -banane in special-ca-s preferatele mele- si salate. In rest, cand vad mancarea imi vine sa fac 'bliah'! Nu's ce am.

va


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

kora vine barza¿

Noa azi a dormit 2 ore azi dimineata si 2 ore dupamasa...oare la noapte ce-om face¿

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Neah! Cred ca m-a speriat imaginea din oglinda si creierul meu ia masuri anti-kg-inplus

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

kora vine barza¿

Noa azi a dormit 2 ore azi dimineata si 2 ore dupamasa...oare la noapte ce-om face¿

Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Buna seara,

D-bunny- pupici pentru Noa .Elisa mi-a racit din nou,are din nou muci si bineinteles a reaparut si tusea .Suntem cu aerosoli si pentru tuse ii dau Prospan,un sirop homeopat(are iedera).

Kora ,Zubi -ce frumos adorm puiutii vostri,sunteti norocoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Seara buna ,

Jade, scriai de slabit.. pfuu, eu cred ca sunt cea mai in urma la capitolul slabit.. am de dat inca 20 kg jos :)))... am dat intr-o luna vreo 6, dar mai am 20 . Eu nu fac nicio cura, incerc sa nu mai mananc asa mult si paine deloc. As face sport, sunt sigura ca as slabi, dar nu am cand.
Dar astept si eu in continuare, ceva sugestii de slabit.

Paine dati copiilor? Si daca da, de care?

Scriam mai demult ca fie-mea mananca biscutii Organix, care nu au niciun gust. Ei bine, odata, fiind afara si toti copiii rontaind ceva in jur, i-am luat Plasmon (cu gluten) care insa sunt destul de dulci. Bineinteles ca fie-mea de atunci nu mai pune gurita pe Organix, in schimb ii plac ceilalti, i-ar manca tot timpul.
Mai da cineva biscuiti Plasmon copiilor? Sunt ok?


Mamica ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Salutare fetelor!

Multumesc de raspunsuri cu laptele, pana la urma l-am fiert a 2 a zi dimineata, este ok, nu s-a branzit. Am mancat si iaurtcu cereale si mi s-a parut destul de gretos, defapt este mai gras decat cel cu care eram eu obisnuita.

Creola - imi pare rau de Elisa ca este racita. Siropul de tuse este eficient si eu ii dadeam Indrei. sa va faceti bine.

Eu aiz am facut mei, Inez a mancat f bine, dar mi se pare amar, nu stiu daca voi mai face. Poate nu il prepar eu cum trebuie.

Dbunny - pupici pentru Noa. Bine ca nu a patit nimic

Va pup de noapte buna!

Mergi la inceput