Strugurasi de Sept-Oct 2011 *59*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Oana, va Esti departe fata de ai tai?


Jade, sa treaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mihaela uite aici : http://alexcreste.blogspot.com/ ,dar trebuie sa mergi pe la primele postari. Baietelul ei ,Alex,a avut reflux puternic, si s-au chinuit enorm,cu dormit in fund pe fotoliu,cu copilul pe pieptul lor pentru luni intregi. Au facut cum au crezut ca era mai bine pentru ei si pentru copil,sa se odihneasca toti. Noi doua(eu cu ea) am avut divergente pe alte planuri,dar asta nu inseamna ca nu o admir ca mama [D:].

Klau nu te imbata inca ,stai sa ajunga prietena ta la tine,sa poti bea linistita.

Zubi sper ca nu te-am suparat ca am scris ca mananca mult la o masa. Mi se par mese putine, dar na . Parca inainte manca mai mult,nu?

Jade ca se te simti mai bine. Esti bolnavioara?

Oana\ , hai mamico ,ca ne lipsesti al naibi de mult,ce naiba! Ne invatasem cu postarile tale dese-dese. Si cat stai la parintii tai la relax,nu ai net? Pupici si relaxare placuta!

Bunny ai dreptate cu alergenii. Acum, eu sunt sigura ca nu i-a bagat cantitati industriale de chec in gura, ca avea o singura felie in mana , si din aia mancasera cam jumatate impreuna. Pe mine ma sperie tocmai pentru ca daca s-a inrosit acolo unde doar a atins cu ou, sunt sigura ca nu e bun nici in interior. Slava Domnului doar eu am ceva alergii usoare,si toate de contact. Nimic de la mancare.

Noi am fost afara,in parc, cat nu ploua.PAul a luat toate baltile la picioare, nu s-a udat,a plans cand a fost vorba de intrat in casa,dar cum a intrat " mama,catze , Pau nani dom " ,asa ca m-a mconformat.a mancat mai mult cu ochii inchisi,si acum doarme deja,langa Teodora,care doarme inca din parc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

ollaaa

Lali, pai cum sa ma supar doamne, d'aia v-am si cerut parerea ca sa stiu bree...

Multumesc fetele, vad ca toate toate ati spus ca ayu mananca bine..Lali, pai iubita, na, are 5 mese..si la pranz cand ii dau legumele, atata papa el, eu nu il fortrez sa pape atat de mult

si eu i-amd at lui ayan peste, pastrav proaspat am cumparat, si i-a palcut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Bunny, io panicoasa din fire, daca s'a atins si s'a bubosit nu ii dau nimic plus ca mi se pare aiurea sa ii dau ou sau carne daca ea nu mananca mai nimic.

Insa din cate stiu eu bubele exterioare sunt insotite si de bube interioare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Rach, noi nu avem dinti, nici nu ne dorim :P

Mc la toate pt raspuns

May, Bea este o finuta. Maia cand ii atrag atentia sau ii spun ca nu se poate (la priza) se uita la mine si atinge cu mana mai departe :)))
noi la parchet nu mai avem cereri, ne rugam de ea pe gresie sa nu stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Ma uit la MC, dar cu un ochi doar si nu prind mare lucru

Lena - imi pare rau de carnita ajunsa la gunoi :(. Nu am o reteta anume, eu gatesc f simplu. Am facut asa: am pus pieptul in vas de yena, l-am crestat ( era mare, avea cam 1 kg) din loc in loc si am infipt catei de usturoi, am taiat o ceapa julien si am imprastiat-o in jurul lui, am presarat ierburi de provence si am aruncat si cartofi taiati bucati mari. Apa si putin ulei doar la sfarsit, pe deasupra carnii, de aspect. A iesit absolut delicios!
Daca ai timp si iti place, il poti freca bine cu niste mustar, piper, pui niste foi de dafin, il infasori in folie de plastic si il lasi peste noapte la frigider. Il faci a 2 a zi, adaugand doar apa.

Ooka - daca Sofia mai cere in brate cand are mai mult de mers, as zice ca e indicat sa ii iei si ei caruciorul.

Mi e imi place Simona de la MC. Dar nu stiu de ce a intrat in umbra in ultimul timp.

Jade - ce ai patit?

Eu stau toata noaptea sa caut pe net pentru examenele de la master. Imi plang de mila

May - este incredibila Bea! O scumpete de fetita, o simpatica si o sportiva!

Ineza mea ma dispera! Nu mai vrea in fund, vrea in picioare...si nu ar fi asta problema, daca ar fi ca Bea, stapana pe ea, dar picea mea nici tinuta nu sta bine in picioare, sta pe varfuri si mai mult decat atat, de cateva zile a inceput sa paseasca....chipurile...doar ca inapoi, ca racul . Si dupa ce ca se lupta atat sa nu o las in fundulet, mai sta si pe poante si merge inapoi....iar spatele meu e terminat Ma gandesc serios la un premergator, ca deja situatia scapa de sub control


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci frumos pt complimente.
eu zic sa ziceti merci ca strugurasii inca mai stau locului, ca de indata ce o sa inceapa sa se ridice/mearga s-a dus linistea :D
Beatrice nu sta nici cand e de somnic.
e intr-o miscare continua. si e f obositor pt noi.
plus ca fiecare copil se dezvolta diferit.

ea de ex nu mananca din manuta, de fapt nu duce nimic la gurita decat degetelele goale.
ceea ce am vazut ca multi strugurasi fac.

si multi copii se ridica si incep sa mearga dintr-o data, fara prea mult exercitiu inainte

dbunny, cu bona suntem ok :)
jade, sper ca esti ok.

eu va citesc, dar asa pe apucate in timpul zilei si raspund din amintiri.
imi cer scuze ca de multe ori nu-mi mai amintesc decat ce e legat de noi.
cateodata nici macar atat :)

in seara asta a zis pt prima data mama. si nu numai atat. a zis-o cand am iesit eu din camera si a inceput sa planga dupa mine zicand f clar ma-ma ma-ma
va dati seama ca m-am topit si am luat-o in brate si n-am mai lasat-o jos juma de ora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Acum am primit laptele si branza de capra . Mi-a stat sufletul cand am auzit batai in usa, mai e si sotul la fotbel...

Intrebare - help!!! - pot sa tin pana maine laptele la frigider nefiert? A fost muls azi si tinut la rece, dar nu as mai sta acum sa dau in fiert si sa mai si astept sa se raceasca. E ok sa il fierb maine> Nu se strica?

Thks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Am gustat iaurtul si branzica. mmmmm. F bune! Si nu miros deloc a capra! Ele, nu eu! Sau oi fi eu asa nemancata de mi s-au parut asa bune?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

ooka am uitat, asa ceva ti-ar fi util: http://www.decopeques.com/wp-content/uploads/2008/06/2523850048_83439ec7cd.jpg

nanna suna bine reteta. unsa(orice carne) cu mustar la cuptor iese delicioasa



Mergi la inceput