Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (6)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui MaryM85

http://www.e-retete.ro/retete/covrigi-pretzel asta cu dedicatie speciala pr Delia, care ii prefera!

mami de Alexandra Mirela


daca ai sti ce bucurie mi-ai facut... eu sunt moarta dupa ei, cand vin rudele in vizita si ma intreaba ce vreau eu zic covrigi.... e drept ca in timpul facultatii era mancarea de baza, dar si la serviciu imi placea sa iau covrigi ori pt cafeluza( daca ai stii Miki, ca salivez de fiecare data cand ne spui de ei)ori cu iaurt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

DELIA spor la facut si savurat cand am gasit reteta m-am gandit direct la tine, si e bine ca e detaliata pt incepatori, mi-ai cerut candva reteta dar nu aveam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui MaryM85

DELIA spor la facut si savurat cand am gasit reteta m-am gandit direct la tine, si e bine ca e detaliata pt incepatori, mi-ai cerut candva reteta dar nu aveam!

mami de Alexandra Mirela

nu ma apuc acum ca mai am niste pasca... maine vreau sa fac niste cornuri(iar) ca facem un gratar cu prietenii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

lavi pai ai avut copii de asa natura si au putut face la oala repede
nu toti copii sunt pregatiti
eu am incercat cu antonia si vara trecurtaaaaaaa
de am albit
si degeaba
nu vorbea
nu intelegea
asta e
acu cand a inceput sa inteleaga nu mai e nevoie de explicatii ulterioare
a facut f repede trecerea
de exemplu eu acu ii pun pampers noaptea doar de frica
ea nu mai face noaptea
de o mie de ani

ea facea la oala de la 1 an jumate
f bine
si una si alta
am prieteni ai caror copii vorbeau
de la 1 an
si aveau 3 ani si nu faceau la oala
deci cred ca fiecare e cu cheful lui ca sa zic asa
cand am vazut ca tipa sau ca nu vrea
am lasat-o
la tine au fost f rapizi copii spre fericirea ta
da f putini copii sunt asa
cat despre suzi
pai nu ma voi stresa deloc cu ea
va renunta cand va avea chef
ca vb unei prietene
nu o intreaba nimeni cand se marita la ce varsta a renuntat la suzi
asta ca antonia nu a avut
si nu am astfel de experienta
desi tot asa am vazut f multi copilasi mari cu suzete
mai ales in concedii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Buna seara dragele mele!Mi- a fost tare dor de voi!Inca nu am apucat sa citesc din urma nimic!
Pe data de 19 mai la ora 17:50 a venit pe lume o noua minune in familia noastra, fetita surorii mele si finuta mea la 36 de sapt.A avut 2800 grame,50cm si s- a grabit rau de tot.E absolut divina,cum merg la ea o pup in continuu si ma duc zilnic.Sinelul meu are lapte nu gluma si sunt fericita,ca pruncuta are nevoie sa se faca mare.
Printul meu e un nazdravan,au inceput tavalirile pe jos cand nu ii dau cevrea si suntem pe tratament cu antibiotic ca nu ne- a trecut otita.
ALLY tpup mami si iti multumesc din toata inima ca te- ai gandit la noi.Ce face printul tau?
Sper sa nu imi ia sotul tel si sa apuc sa va citesc cat de cat
Va pup pe toate

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cami, fiecare stie mai bine cum sa procedeze cu al sau copil. daca eu spun ca nu sunt de acord cu suzi dupa 1,5-2 ani asta nu inseamna ca toata lumea sa fie de acord cu ce afimr eu. este DOAR gandirea si conceptia mea.
am vazut zilele trecute o fetita la gradi care tocmai facuse 4 ani cu suzeta.... sincer mi a fost mila....

sau fetita vecinei, anul trecut in vara, avea 2,5 ani , erau in fata casei si tragea ca disperata de pampers sa il dea jos ca ii vine pishu' si la dat jos, a facut apoi i la pus la loc mama ei...

aaa si acum fara suparare, cum sa pui antoniei pampers noaptea doar pt ca iti este frica tie???? si daca se intampla sa faca o data asta este, este doar o intamplare!

andreeea felicitari!!!!!!!!!!!!!!! bun venit pe lume micuta mica!!! ce nume are??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Yasmi multumim din suflet! Natalia Gabriela se numeste minunea noastra!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

incepe sa se incalceasca treaba pe la mine pe la serviciu si cred ca va trebui sa il dau la cresa pe Alex. Intre cresa si bona as alege clar cresa...si ca beneficii si ca bani.

am tot citit pe net ce spun mamicile. principalele avantaje sunt ca astia mici invata totul mai usor la gramada. inclusiv olita, etc.
dezavantaje, well, evident in primul rand imi fac griji sa nu fie batut, bruscat, neglijat. Desi asta s-ar putea intampla si cu o bona. La cate fenomene de genul asta am vazut prin parc in ultimul an...
Inca o faza ar fi ca se pare ca se imbolnavesc aproape toti in primele luni. Si noi am mai incapea tocmai in octombrie daca ar fi sa fie, adica in plin sezon de viroze etc.
Habar nu am ce sa fac.

Legat de pampers - ma tenteaza, dar piciul meu nu pare pregatit deloc asa ca il las in pace.
Legat de suzeta - asta am taiat-o din start, pur si simplu nu i-am dat niciodata. Si asa o sa fac si daca mai fac un bebe. Nu stim ce e aia deci nu-i ducem lipsa
In rest, merge si al meu in sfarsit si face progrese destul de rapide.
E vanat tot, dar culmea nu de la cazut in mers....doua accidente stupide. A dat cu capul de muchia patului, desi o invelisem cu grija in protectie....dar a nimerit el un colt descoperit, fireste ...si acu are o vanataie pe obraz.
Si a doua - un cucui mare, grandios, pe frunte, zici ca e unicorn saracutul meu - a calculat gresit distanta dintre el si perete si s-a dus in cap pe o muchie.
Sunt devastata de cate ori patim ceva de genul asta. Sunt primele cazaturi mai serioase, care sa se lase cu vanatai. Mi-e groaza sa ma gandesc cate vr mai fi. E un moment foarte stupid, te simti asa mare si bleaga si neputincioasa , iti vin in minte o mie de gesturi pe care puteai sa le faci sa previi si totusi nu ai apucat.
Mai pica si din pat, nu stiu cum sa mai rearanjez si ce sa mai pun sa nu mai aibe pe unde cadea. E un singur colt pe unde ar putea si pe care chiar nu il pot bloca, ei fix acolo ajunge in somn si se rostogoleste jos. Am pus perne pe parchet....macar sa pice pe moale daca se mai intampla.

Ma duc maine la baby expo. Dati un semn daca merge careva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna seara!!!
Maine vin surorile si cumnatii la noi si nu stiu daca apuc sa intru pentru ca am zi de curatenie + mancare. Vreau sa fac o ciorbita de vacuta cu foarteeeeeee multa smantana si o crema de zahar ars special pentru unul din cumnati.Ei ajung mai pe seara pentru ca lucreaza si numai bine ca am timp sa fac toate astea daca iese mama afara cu minunatul meu iar sotul lucreaza pana la ora 12 si apoi ma ajuta si el.
Andreea, are un nume tare frumos nepotica/finutza voastra! Sa va traiasca si sa va aduca atat voua cat si parintilor numai si numai bucurii! Multa sanatate lui Rares cel dulce. Edu a inceput sa vorbeasca ceva mai mult decat inainte si se cam chinuie cu 3 maseleute care ii ies cam in acelasi timp.In rest ne jucam non stop si ma topesc toata cand il vad ca zambeste toata ziua si ma pupa . Este minunea noastra care ne fericeste pe zi ce trece tot mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Gata, ma retrag glorios sa fac un dus si apoi directia pat .
Va pup pe toate si daca nu apuc sa intru maine va zic de pe acum sa aveti un weekend minunat cu vreme frumoasa si distractie maximaaaaaa!

Mergi la inceput