Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada, mi se pare ideal ca pana in toamna sa scapam de pempe (pe timpul verii).. si la I intr-o luna am scos pempe de tot (si zi si noapte). la inceput normal ca nu o sa poata sa isi dea singur pantalonii jos dar il voi pune eu la anumite intervale de timp sau cand voi observa ca ii vine.

ally multa bafta si voua!

am dormit 3 ore...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

doamne ce repede ganditi voi sa scapati de pampersi
eu abia la 3 ani
am reusit cu antonia
totul veninfd de la sine
se tine si noaptea fara sa o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cami, la i am terminat cu pempe definitiv pe la 1 an si 7-8 luni dar ea avea pempe uscat dimineata deci nu a fost mare lucru. si cum am mai spus :) copii mei nu o sa ajunga la 2 ani cu suzeta sau pempe :) asa vad eu lucrurile, pooop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

pfff da ce cald e pai dupa o luna de ploaie si frig zilnic meritam sa ne sufocam acum nu ?

m-a mai pus si naiba si am copt niste vinete sa fac salata si fiert niste fasolici sa fac iahnie ca e vineri si tre` sa sar la interval cu papa de post ca tine post Nick miercurea si vinerea

am intins niste rufe si m-a capiat soarele, bine ca bate un pic de vant ca ar fi inaduseala mare daca nu

piscoata doarme si eu ma dau pe net ca deh treaba am facut-o, merit si eu o pauza de o cafea nu ? ca si asa sunt chiuna ca nu prea am dormit precum spuneam dimineata

ma tot gandesc si vreau sa ma gugalesc dupa jucarii de gradina, oare ce fel i-as putea lua acum pentru vara sa se joaca in gradina(dupa ce taiem iarba si curatam buruienile)...as vrea sa ii iau ceva si nu stiu, cele care aveti gradina la casa si jucarii pentru copii, imi dati si mie o idee va rog mumos ?

alte jocuri de jucat pentru un anisor si ceva pentru cand stam in casa ca e prea cald afara ce mai aveti voi la puisorii vostri ca vad ca se cam plictiseste piscoata cu ce are si slava domnului are de ma impiedic in ele, dar acum i-a mai lua ceva educativ... ceva idei ?

madutza, nu stiu ce o sa fac pe croaziera ca deja m-a speriat soacra mea ca a spus ca erau numai putin de 43 grade sapt trecuta cand au fost ei in croaziera ,in Sevilla, deci luna Mai oare cate 50 grade or fi in august in europa de sud? nu vreau sa ma gandesc, eu si acum aici unde-s numa 24-27 grade ma ascund la umbra si cand sunt pe afara o caut cu disperare ?! o sa luam multe pauze de suc si inghetata daca o sa fie cald, sa ne hidratam

Yasmi sper sa iti reuseasca planul cu 2 ani dar dupa cate sevede Luchi tau e precoce in tot si toate deci nici o grija, o sa ai succes

Cami hai cu pozele de la nunta si de la bulgari, numa` ne amagesti vrei sa ne suparam?

Ailed ti-a trecut durerea de cap? mai bine spus ai pus mana sa mananci? Dodo e mai bine sau tot cu muci? alte reactii dupa vaccin a mai avut?

Ally bafta cu CV ul si sa iti gasesti rapid de munca cat mai sta mama la voi ? Mie mi-e tare drag sa vorbesc italiana, am invatat-o in 2-3 sapt, daca as locui acolo as fi in extaz cred abia astept sa merg intr-o vacanta la sora mea in Italia sa mai vorbesc si eu putin o stiam destul de bine si stateam bine si cu gramatica, dar acum nu mai stiu cat de buna e ... cred ca daca ar trebui sa o vorbesc zilnic mi-as reveni rapid la cat mi-e de draga limba asta

Roxy a stat ploaia ? hai ca imi place ca voi iesti indiferent de vremea de afara, asta om de munte ce mai face Anastasia in afara de incercat biberonul si lapticul ? planul bb2 e pe maini bune?

Alexina ti-a trecut durerea de la picior? Teea balerina cum mai este? se impaca bine cu bunica? pentru balerina si mamica ei

Catank ti-a dat Ioana cu piciorul peste oala cu bors, asa din zborul leaganul pe care l-ai montat in bucatarie si a venit peste tastatura ? ori ai mancat prea multa placinta deasupra tastaturii si au intrat prea multe firimituri pe acolo ? hai sa nu vii cu bata ca glumesc cu ocazia asta cvumperi laptop nou si o sa meraga iar si cardul de poze si ne arati si noua pozici noi cu Ioana

MaryM ce-ti mai face piscoasa? voiam de mult sa te intreb de ce nu ii spui chiscoasa ca ashe e pe la noi prin Moldova ori pe la Bucovina se vorbeste cu pi in loc de chi? ca si cum la chiroeste le-ai spune piroste si nu as sti despre ce vorbesti, ori nu stii ce-s alea chiroste? mi-am facut rau cu mana mea, salivez pe tastatura si o sa ajung ca Ancuta si o sa scriu codificat

Simona ce-ti fac baietii ? cum stai cu dieta ? mai e putin si vine vacanta cu trenu` din Franta asta era vorba noastra cand eram mici si asteptam vacanta de vara tu deja arati minunat si nu stiu de ce te stresezi, eu nu plec la plaja si nici nu ma stresez asa tare, chit ca am dublu kile cat tine ehh nici chiar, dar oricum multtt mai multe decat tine slabanoago.... nu-i mai bine asa ca mine, sa fac riduri de la stres ?

iar am scris mult si prost, leac n-am ,ma duc sa beau un pahar cu apa , plata, cu lamaie , sa imi treaca foamea






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

hello

Astept sa se scoale Mati si Arsenie, sa iesim putin afara...ca n-am mai iesit de vreo sapt...Fetele cand trec ploile astea si la noi?
Deja o invidiez pe Strumpfi ceva de groaza...Strumpfule nu stiu ce idei sa-ti dau..o groapa cu nisip ar fi frumoasa (mi-a placut cea de la Lavinia)..apoi o trambulina mica ar fi grozava (desi Sophie e prea mica pt asa ceva)...eu cu nazdravanii mei pentru astea as opta...cred ca o casutza din aceea pentru baietii mei ar fi doar decor, dar la fete poate e mai interesant...
cu regimul ce sa zic, abia l-am inceput...sper sa ma tina saptamana asta...
Lavi, sa-ti fie de bine vopsitul! Mai deschis mai bine...ce ma incearca si pe mine tentatia catre blond, dar iau sa-mi cada si sa ma chinuiesc cu el...
Roxy, spor la scos mesele de tzitzi. Merge??
Delia, ce papa bun ai mancat...de foame zici ca te durea capul???
Catank, si eu am probl cu laptopul...nu-mi merge b-ul...il iau mereu cu copy/paste dintr-un text ca sa pot scrie un mesaj ok..tre sa luam si noi altul...dar acum umbrarul, concediul, tre sa punem pavele...nu stiu cand mai luam laptop..
Cami, sanatate Petricai..ofof, numai d-astea aveti si voi!
Mada, Lavi, Ally, eu pe la 2 ani ma gandesc sa-l dezvat de pampers...Nu ma grabesc pentru ca stiu ca 2 ani e varsta optima pentru ei. Vedem atunci ce si cum

Fug ca ma striga, poate revin diseara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf, uite cum vad eu locul de joaca al copiilor mei : locul cu nisip plin cu multe jucarioare de nisip: galetuse, morisca, lopeti, greble, etc, etc . apoi langa un topogan neaparat, piscina, casuta de lemn/plastic si momentan cam atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna! Vai Strumpy ce am mai ras cum sa nu stiu ce inseamna chiroste, asa imi vine sa scriu, desi eu ii spun chiscoasa mica.despre jucarii pe afara nu stiu ce sa spun a mea nu se joaca cu jucarii, e preocupata sa mearga la caine la flori sa le rupa, sa iasa la poarta sa se plimbe pe strada, de astea, o mai plimb cu tricicleta prin curte.

DELIA eu am gratar de teflon dar cele mai bune sunt alea de fonta pt aragaz! Ma gandeam daca nu ai umplut cornuletele cu nimic de ce nu le glazurezi, dar vad ca ai gasit metoda buna!.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

YASMI sa iti fie de bine vopsitul te-ai facut bella si atragatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mary incerc si eu cat pot sa nu raman in urma .....

ma pun sa fac gogosile astea..http://gourmandine.ro/retete-aluaturi-dulci/krapfen-gogosi-austriece-retete/..pt prima oara...sper sa am noroc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

http://www.e-retete.ro/retete/covrigi-pretzel asta cu dedicatie speciala pr Delia, care ii prefera!

Mergi la inceput