Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (17)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

La multe luni pentru Matei, Natalia, Azra, Andreas!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

georgia esti belea la asta ma gandeam eu acum asa ma freaca astia cu reclamele lor,mai e aia cu renault finance si aia cu 5 portii de legume/fructe


Leti in depresie sunt si eu,nu mai rezist cu nedormitul noatea,sotu isi face de treaba daca n-are ,azi noapte la 4 l-am luat la zor de s-a trezit si copiluse uita asa mirat la noi ,o fi zis ce-au nebunii astia ca eu vreau sa dorm,a durat apoi o ora pana l-am culcat inapoi si la 5 ma intreba sotu daca vreau sa mananc un mcchiken in conditiile in care eu facusem masaj la burta.Ce crdeti c-am ales ?l-am mancat ca mi-a facut pofta.

Continuam: sunt nevopsita de 4 luni,nespalata nu va mai zic ca e rusinosssss,ne-epilata,manechiura,pedichiura lipsa,urmeaza ziua mea si eu arat ca un drac.

si mai incepe si sesiunea de vara,ce fac cu copilu ca nu mai ia biberon si oricum nu mai am cu ce sa ma mulg.

Macar daca ajungeam la vreun targ sa mai ies din casa ca simt ca o iau pe aratura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

hello girls
aseara am sarit baita (de cand s-a facut cald afara ,adica de vreo 2luni si ceva,facem baita in fiecare zi),bei si dupa ce ieri a fost super plangacioasa a adormit si n-am mai trezit "fiara";dar si-a scos parleala ca m-a sculat de vreo 3 ori peste noapte
kakuta martian (adica verde)..sa stiti ca si mie mi s-a zis ca poate sa fie de foame,si la noi s-a cam testat ;in conditiile in care mama nu mananca mere verzi,salata in cant industriale sau alte alea verzulii,cacuta verde (si aici vorbesc de scaun ocazional la bb maricel nu la nou nascut) poate sa fie de foame;noi la botez am patit asa..a mancat tare rau,a fost destul de agitata ,pt ca ea nu e obisnuita cu multa lume si agitatie ,si mi-a facut un scaun verde ,dar verde inchis nu verzului asa racatet..a mancat fata bine acasa si totul a revenit la normal;deci nu trebuie sa faca foamea constant,e suficient o zi sa fie mai diferita si se vede in pampersoi..nici eu nu credeam ca poate fi de la foame

cristina,suntem precum barza...ramanem asa intr-un picior prin casa sa nu trezim cupila..mei si io dorm la fel..daca vii si te uiti mai atent la mine ma trezesc..neam de stiu de ce..ei lasa ca ,compenseaza frate'miu care doarme si'n picioare
si zici ca nu transpira bebe in sling(ma tenteaza unul de in)

bulinutz, uite aici link despre proba de digestie
http://www.synevo.ro/proba-de-digestie/
hai poate se regleaza cu papacica si scapi de griji

nicole si io ma vaitam la 63kg ca sunt grasa..acum ce sa mai zic;naspa e ca mie drita pediatra mi-a zis sa mai astept cu sportul(asta pt ca alaptez exclusiv)

ileana chiar vroiam sa te intreb..tu ,de ce nu incepi sportul,caci am inteles ca nu prea mai alaptezi sau nu e asta cauza ?(oricum io te incurajez sa il pui pe tudorica la tatica ca sigur vine si lapticul,decat sa faci sport)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaGoji

La multe luni pentru Matei, Natalia, Azra, Andreas!

Mami de Mihai (08.01.2012)Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria
Mihai

Blog

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown




si de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Cristina, face miscarea aia sexy?
Sa il filmezi si sa ni-l arati ca mor dupa ei cand fac asa.
Eu cred ca Radu va merge direct in picioare, ca Mara. Si nu m-ar deranja deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:


Citat:
citat din mesajul lui CristinaGoji

La multe luni pentru Matei, Natalia, Azra, Andreas!

Mami de Mihai (08.01.2012)Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria
Mihai

Blog

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown




si de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Da, Alice, exact miscarea aia sexy , am vrut chiar azi dimineata sa-l filmez dar nu gasesc cardul de la aparat, mai tre' sa caut, sigur copiii mi l-au bagat/scapat pe undeva. Cat de curand sper sa-l filmez.

Georgia - nu stiu cum e in sling-ul de in in legatura cu transpiratia, ca eu aveam unul captusit la Vladut si transpira si in el, dar nu la fel de tare ca in wrap. Mie-mi face cineva un pouch (sper) si abia astept, ca si la piciulici ii place sa vada ce se intampla in jurul lui. Acum mai leg marsupi pe sold, dar nu-i extrem de comod, sling-ul ce-l aveam la Vlad mi-i defect, am altul, dar nu-i f.calitativ, iar de unul nou n-am bani, ca-i criza

Imi caut si eu de lucru asa ca sa pot sta si cu piticul acasa, deocamdata mi-am gasit 2 copii la meditatii pt engleza, unul pe-a 3-a in vacanta de vara si unul de gradi, dar numai de la toamna. Asta de gradi e o provocare pt mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mady_19

-mersi de invitatie Iaurasi inca ceva..sa nu ma injuri...cerealele knd le dadeai de doua ori dadeai aceeasi cantitate?adica daca in prima zi 1 lingurita...apoi mai dai la alta masa tot o lingurita...apoi a doua zi dadeai 2 lingurite...la urmatoarea masa tot 2 lingurite.si tot asa..progresiv?


mady, cum sa te injur, suntem aici ca sa ne spunem ofurile si sa ne ajtam cum putem si prin unele sfaturi ,una pe alta,chiar daca uneori nu avem in totalitate dreptate
eu i-am dat la inceput cate-o l-ta in bibe. de lapte iar acum suntem cu 2 l-te ,mai mult nu-i dau deocamdata ,iar cand i-am dat de 2 ori pe zi ,ii puneam doar o l-ta dimineata si 2 seara,dar vb si cu pediatra si vezi ,poate ea iti recomanda sa pui si mai multe ,nu stiu...mai scrie si pe cutie pana la cate l-te putem da.
ai intrat pe fb la grup?
intreaba si acolo mamicile si-ti vor raspunde multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaGoji

La multe luni pentru Matei, Natalia, Azra, Andreas!

Mami de Mihai (08.01.2012)Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria
Mihai

Blog

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown


Si de la noi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Bella sib - canalul lacrimal obtura da cu totul alte simptome decat absenta lacrimilor: secretii galbene sau verzui frecvente (dar nu obligatoriu) si prezenta lacrimarii la ochi chiar si cand bebe nu plange.

Mergi la inceput