Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (17)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Buna dimineata!
La multe lunite Iris, Alara, Tudor! Sa fiti sanatosi si mancaciosi!

Miha, si noua ne-a zis pediatra sa nu ne stresam cu greutatea, Vlad are un tonus bun, se dezvolta bine si continuam cu lm, fara sa introducem completare. El papa bine, la cerere, zi, noapte...si noi papam inca des noaptea.
Alina, nu e un club exclusivist Cred ca Iris e de acord sa-l primim si pe Filip in ring, ce zici Miha?

Va O zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

anto , imi dai te rog site-ul (daca au) a celor unde face sara calarie;am gasit eu ceva dar vreau sa vad unde e mai fain
si noi in clubul "sumo"..la 3 luni avea 5060gr..iar la 4 ,cca 5800gr..de unde ma bucuram ca a luat peste 800gr,dar nah,si cantaritul asta depinde de cand a mancat ,cat a pipilit..si uite asa mergem pe varianta cea mai dezavantajoasa..daca ar lua si luna asta un 700gr as fi cea mai incantata

edit:io vreau la baby expo,doar asa de control..m-ar tenta masa de papacit,scaun de masina,centru de activitati..dar ne mai gandim,ca suntem cam in pom cu banutii


Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Geo, Ai PM.


Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

anto,raspuns la pm
si mai vreau ceva de la baby expo..si aici am nevoie de sfatul vostru..vreu sa-mi iau ceva de purtat printesuca..ce ma sfatuiti,manduca ,mmarsupi sau ? pt ca vine caldura si mi-e sa nu transpiram asa cum povestea adc (parca) la un moment dat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Mady, Georgia bulgarasii 'sumo'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

mihaela sunteti foarte bine la 3 luni...bravo

alice asa stiu si eu de la rares: incepeam cu supa/piureul/sucul sau ce era si abia pe urma laptele drept completare

dari si eu parca vreau sa opresc timpul in loc...mi se pare ca a trecut atat de repede incat...as vrea sa ne bucuram cat mai mult de ei

mady sanatate multa si voua

gasca de sumo...sa nu ne uitti si pe noi, da?

apropos de diversificare, pe care eu ma tot incapatanez sa o incep macar dupa 5 luni chiar in situatia noastra, vroiam demult sa va spun o chestie pe care mi-a spus-o un dr de diabet si nutritie ptr copilasi: mi-a spus sa nu le dam citrice copiilor macar pana la 9 luni daca nu chiar un an pentru ca sistemul lor digestiv nu e pregatit pentru asa o aciditate

observati ca sunt mai bine dispusa azi da? ..a mancat cupilu aseara 150 si de aia...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

am uitat sa va spun ca am pus mai multe poze de la botez in sfarsit...caci le-am primit de la fotograful nostru

http://community.webshots.com/album/582772001zvAcXL?start=0





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Bulinuta, ma bucur ca esti mai bine, curaj si putere in continuare!
Eu le-am dat pana acum doar mar, supa si pireu, dar in cantitati f mici. Voi cum scoateti sucul din morcovul crud?

Edit: Superbe pozele bulinuta! Fotograf/ aparat profesionist si familie frumoasa foc!


Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

bulinutza, f frumu pozele,sa va traiasca printul..mei dar intr-o singura poza plange in rest e zambaret foc,si are niste ochisori frumosi foc
pana la urma mergeti la spital cu filipone ,asa cum zice pediatra sau mai asteptati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mihaela, Ghiulten, sa ne traiasca puiutii si sa fie sanatosi!
Bulinutza, tare mult mi-au placut si mie pozele...Ai fost foarte frumu iar Rares e mami tot!!! Filipone m-a dat pe spate si pe mine cu ochisorii lui...

Mergi la inceput