FIV in Ungaria 163

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

Citat:
citat din mesajul lui floryma

holla tuturor ,

fetele care sunt sau au fost in focuri la Buda, poate sa ma ajute si pe mine cu o lista actualizata de preturi? inclusiv ce anume din lista de analize data de medic se poate face la ei pentru si la prima consultatie?

va multumesc pentru raspunsuri...

FIV1 - Iulie 2011 fara ET
FIV2 - Septemb-Oct 2011 cu ET, negativ
FIV3 - va urma in 2012


Buna dimineata fetelor
Ne primind nici un raspuns la rugamintea mea sa inteleg ca nimeni care scrie sau citeste pe forum nu a mai fost sau este de curand la Buda sa ma ajute si pe mine?
Am vazut lista cu ce analize sunt cerute la Buda si as dori sa stiu care sunt preturile daca vreau sa le fac la ei la prima consulatatie, exceptand desigur analizele hormonale de ziua 2-3 de cm cu care am sa vin pregatita. Vreau sa stiu daca ies mai ieftin daca la fac la ei si daca le fac dimineata oare sunt gata rezultatele in cursul zilei ca sa le interpreteze si dr daca tot am sa fiu acolo pentru consultatia initiala? Va rog dati-mi o mana de ajutor . Astept cu nerabdare si alte detalii sau sugestii care ma pot ajuta.

FIV1 - Iulie 2011 fara ET
FIV2 - Septemb-Oct 2011 cu ET, negativ
FIV3 - va urma in 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

BTW....eu nu m-am vazut la aspirante pe prima pagina nici la primul fiv nici la al doilea si nici acum.....deci sunt cam invizibila pe forum desi recunosc ca citesc mai mult decat sa fi scris in ultima perioada, dar nu am vazut rostul de a scrie neavand nimic legat de "proiectul " si atunci cand am crezut ca pot indruma pe cineva am scris cu drag....

Va doresc ceea ce imi doresc si eu

FIV1 - Iulie 2011 fara ET
FIV2 - Septemb-Oct 2011 cu ET, negativ
FIV3 - va urma in 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

floryma te referi la analizele alea de singe, ficat, potasiu si parca mai era ceva? eu nu m-as complica si le-as face in romania desi e f posibil sa fie mai ieftine in budapesta.
dar daca te programeaza la 12 ziua si analizele se fac probabil dimineata trebuie sa vb cu doctorul in prealabil cred.
poate apare Lara si-ti zice ceva mai concret. eu nu mai stiu preturile de la budapesta.
la budapesta merita cica sa faci cariotipul genetic si trombofiliile. despre analizele astea auzisem ca sunt mai ieftine cu mult fata de romania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

fyorma eu din pacate nu te pot ajuta caci am fost la Debrecen , dar Lara da , pe ea o gaseti la topicul "babute fivoase '

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

Citat:
citat din mesajul lui 5ab1na

floryma te referi la analizele alea de singe, ficat, potasiu si parca mai era ceva? eu nu m-as complica si le-as face in romania desi e f posibil sa fie mai ieftine in budapesta.
dar daca te programeaza la 12 ziua si analizele se fac probabil dimineata trebuie sa vb cu doctorul in prealabil cred.
poate apare Lara si-ti zice ceva mai concret. eu nu mai stiu preturile de la budapesta.
la budapesta merita cica sa faci cariotipul genetic si trombofiliile. despre analizele astea auzisem ca sunt mai ieftine cu mult fata de romania.


Multumesc mult sabina, da analizele de trombo le-am facut in romania la dr Avram...de-a lungul unui an...da banii sa ii bata vina...acum vreau si cariotipul care cred ca am sa il fac la Buda ca stiu ca este mai ieftin, insa da ma refeream la restul de analize din sange, secretie care le au ei pe lista ma gandeam ca poate le pot face acolo la prima consultatie si ies mai ieftin...caci am luat fiecare analiza in parte si calculata (unele *2 si sotul) ajung la apropape 2500ron...asta e am sa le fac usos usor aici.

PS. iti multumesc inca odata ptr tot si eu gandesc ca a treia oara o sa fie cu noroc..asa iti doresc si imi doresc.

FIV1 - Iulie 2011 fara ET
FIV2 - Septemb-Oct 2011 cu ET, negativ
FIV3 - va urma in 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

am uitat sa va spun

luni 28 am programare la recoltare pentru trombofilie , imi nu ziceai ca vii si tu luni prin cluj ? poate ne vedem ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raissa_L spune:

floryma,daca imi dai o adresa iti trimit o lista de preturi de la szeged,dar fiind vb de aceeasi clinica,am inteles de la fete ca preturile sunt aceleasi peste tot(deci ar trebui sa fie valabile si la budapesta).Am o lista de preturi datata februarie 2012,cred ca e valabila si nu s-au mai schimbat intre timp.Este in limba maghiara,dar daca intri in google translate,sigur te vei descurca cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raissa_L

floryma,daca imi dai o adresa iti trimit o lista de preturi de la szeged,dar fiind vb de aceeasi clinica,am inteles de la fete ca preturile sunt aceleasi peste tot(deci ar trebui sa fie valabile si la budapesta).Am o lista de preturi datata februarie 2012,cred ca e valabila si nu s-au mai schimbat intre timp.Este in limba maghiara,dar daca intri in google translate,sigur te vei descurca cu ea.


Raissa ai PM....multumesc mult

FIV1 - Iulie 2011 fara ET
FIV2 - Septemb-Oct 2011 cu ET, negativ
FIV3 - va urma in 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eni0301 spune:

Imi...unde esti?nu ai mai scris de 2 zile.
Olimp..mersi
va doresc o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

@ Raissa_L
Eu nu am probleme cu trompele, deci durere nu am simtit la nici una din interventii. Dar mi-au pus diagnostic de sinechie uterina; si urma sa ma duc la operatie; eram deja programata, am anuntat si la servici ca imi iau medical. Dar atat medicul de familie cat si ginecologul au insistat intr-una sa repet ca nu e posibil la nici un eco sa nu fi vazut. Si pana la urma m-am dus la Intreservisan unde nu s-a adeverit sinechia; dar deja eu eram stresata ca aveam doua rezultate diferite asa ca m-am dus in Ungaria la histeroscopie si nici vorba de sinechie. Sa nu ma intelegi gresit; departe de mine sa ii acuz de ceva; poate doar asa au interpretat ei ce au vazut pe film; oricine poate face greseli; poate sunt fete care au diagnostic eronat la Interservisan.....Eu asta am patit.

20+
_
3 FIV-uri si un FET in Debrecen cu dl doctor Bodnar nereusite, FIV 4 reusit in ianuarie 2012 tot la Debrecen, cu dl Bodnar - Doamne ajuta in continuare !
MTHFR C677T in forma heterozigota, mutatia factor XIII Val34Leu heterozigot, tiroidita hashimoto

Mergi la inceput