BV ADA! BUN VENIT NECTARIE! Piersicute '12 (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Ada - ce vesti minunate! Doamne ajuta sa creasca repede Nectarelul

ZIZOU - te intrec, eu o sa am 3 lei :D

balanta - mii de scuze, stiu ca am citit dar daca nu am raspuns pe loc, am uitat. De la farmaciile Dona am luat, dar acum aproape 2 ani. Sper sa mai fie ca eu tare bine m-am impacat cu ele.

ali - sper sa prindeti soarecele si sa scapati de el repede.

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ali, asa este, dorm destul de bine in perioada asta. nici la baie nu mai merg. in general ma trezeste bb1 la 5:30, dar sunt si exceptii, cum a fost azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Buna burtici.Am sosit si eu de la eco cu urmatoarele stiri:
- baietelul cantareste 2000 gr
- fetita 1630 gr
- lichid amniotic in cantitate normala la ambii
- masa placentara inserata anterior nu stiu cui,ca nu inteleg scrisul si e de gradul 1....nu stiu daca asta ca e anterior e de bine sau nu....dar dr a zis ca e totul perfect.
Mi s-a recoltat iar urocultura si secretie col,ca a zis sa le tinem din scurt sa nu apara vreo bucurie pe parcurs.In mod normal m-ar mai fi chemat la 37 de sapt,dar avand in vedere ca-s 2 si cu FIV voi veni ca si pana acum,din doua in doua saptamani....si mi-a zis ceva ce m-a dat pe spate....ca mai vin de 3 ori si gata........asa de bulversata am fost ca nu am intrebat gata pt ce???.....pt nastere?.....ramane in continuare sa nasc natural,baietelul va fi primul care se naste.
Ce m-a uimit a fost sa aud ca ecograful de regula are o marja de -/+ 500 gr......asta m-a dat un pic inapoi....adica puiutii mei sa aiba mai putin cu 500 de gr fiecare?habar nu am.........eu nu l-am intrebat,dar ma tot auzea cum ma minunez de ei si saracu mi-a zis ca exista o marja........acum cum o vrea Dumnezeu,cert e ca in 3 zile am pus 1 kg si uite asa am totalizat 12 kg.
Cam atat despre vizita mea de azi.
Ada,asa ma bucur pt Nectarel,nici nu-ti imaginezi....Dumnezeu il va proteja mereu...asteptam poze cu el.
Laura,sa stai linistita in continuare si nu te pune pe inima rea ca totul va fi bine,e cineva sus acolo care ne vegheaza mereu.Valabil si pt Zizou.
Va pup dragelor si sanatate va doresc.


31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pusi

Citat:
citat din mesajul lui adarev

Pai, daca trimit pe adresa e/mail merge sau cum sa fac. Laura, trimite-mi tu adresa de mail pe tel. si-l pui tu pe Picasso?

Ada


Ada,
Daca Laura nu e prin zona, pun eu poza. trimite-o pe adresa noatsra comuna: iul_aug_2012@yahoo.com. O iau de acolo si o pun pe picasa, in folderul tau.

Pupici dragi la piersicuta Nectarel.

30+


"E bine ca timpul care se scurge sa nu ne macine si sa ne piarda, ci sa ne implineasca". A.de S. Exupery

Pusi am trimis pe adresa de mail comun , nu pot sa o mut .... te ocupi tu , te rog ?

32+ Andrei
AMR 6 Weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Cel mai probabil si eu voi programa cezariana (strict din punct de vedere financiar, sa prind aceeasi indemnizatie daca se poate), desi sper sa se hoatarasca sa vina singura si sa am si un pic de travaliu pana sa intru la bisturiu.

La Bianca am asteptat sa se declanseze nasterea, nu am vrut sa programez cezariana "la rece". Dar din cauza ca la 40 sapt. am aflat ca avea tripla circulara, am programat operatia la 40 de saptamani si 2 zile. Dar in noaptea dinainte mi s-a rupt apa si am avut si travaliu de 6 ore (timp in care m-am dilatat 1 cm)

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Fetele avem prima poza cu Nectarie, am pus-o eu pe picasa! E un dulce!
Ada, o sa creasca voinic, laptele lui mami e cel mai bun acum!

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pusi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura32

Citat:
citat din mesajul lui Pusi

Citat:
citat din mesajul lui adarev

Pai, daca trimit pe adresa e/mail merge sau cum sa fac. Laura, trimite-mi tu adresa de mail pe tel. si-l pui tu pe Picasso?

Ada


Ada,
Daca Laura nu e prin zona, pun eu poza. trimite-o pe adresa noatsra comuna: iul_aug_2012@yahoo.com. O iau de acolo si o pun pe picasa, in folderul tau.

Pupici dragi la piersicuta Nectarel.

30+


"E bine ca timpul care se scurge sa nu ne macine si sa ne piarda, ci sa ne implineasca". A.de S. Exupery

Pusi am trimis pe adresa de mail comun , nu pot sa o mut .... te ocupi tu , te rog ?

32+ Andrei
AMR 6 Weeks




Rezolvat.
Vad ca intre timp s-a ocupat si Michelle.
Ce scump e strumfuletul mic. Multi pupici Ada pt. puiul tau drag. E tare dragalas. Sa ai incredere ca totul va fi bine.




30+


"E bine ca timpul care se scurge sa nu ne macine si sa ne piarda, ci sa ne implineasca". A.de S. Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Ada, puiul tau e perfect, trebuie doar sa mai puna carnitza si grasimioara pe el si sa se intareasca bine pentru lumea exterioara.
Uite, plang acum dar de bucurie, ca am vazut prima piersicutza a odiseii. E un scump si un dragalas si merita sa lupti fiecare fractiune de secunda pentru el! Sa aiba parte de mult laptic de la mamica lui si multa dragoste de la toti cei care il inconjoara (inclusiv noi, cu gandurile noastre bune).
Felicitari si Domnul sa va ocroteasca in continuare!

33 + Eric Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Ada, am ramas fara cuvinte cand am vz poza! E un pui mic si scump si cred ca iti vine sa il iei sa-l pupi din cap pana in picioare! Doamne ajuta sa creasca mare si sa il iei cat mai repede acasa, ca are si el nevoie de afectiune, de tinut in brate, de vorbit cu el

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Ada,asa m-am emotionat si eu .O fi el micut,dar e barbatel in toata regula!Dupa fatzuca nici nu as zice ca e prematur.Sa creasca mare,muahh!

_

Mamica mandra 28+

Povestea noastra

Mergi la inceput