Delfinasi jucausi de iulie-august (73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

nu mai stiu ce am vrut sa mai zic ca am uitat de cand am citit

crispro, tu in loc sa te relaxezi si sa uiti de noi o saptamana, faci capitole noi . ai pus undeva poze cu Vlad si Raisa, ca eu nu am dat peste ele? sa va distrati si sa va relaxati din plin

aelita, ii urez si aici lui Andres un mare-mare. ia zi, ce tort delicios ai pregatit?

paula, esti de toata coma. eu cred ca o sa fii o soacra buna tocmai pentru ca il iubesti atat de mult pe Raul si o sa-ti vezi... interesul . dar pe alice... cu limba ei ascutita... desi atat de inteleapta... o vad pe podiumul soacrelor

adriana, multa sanatate

nb, pic de somn


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Andres de Aelita LA MULTI ANI CU INTARZIERE(asa cum fac de obicei,mereu intqarzii cu urarile)!

Rubia nici nu nu ne-am testat si nici nu o voi face decat daca e necesar. Nici noi nu facem decat in pampi si ar trebui pana in sept sa trecem la toaleta cu reductor.Carla mai sta si nu face,Mateo urla si refuza total,asta dupa ce de la 7-8 luni la 1 an si 2 luni faceau doar pe olita kk,pipi nu ,in pampi normal. Astept sa fie constant 30garde sa ii las in fundul gol prin casa si curte si sa vedem cum reactioneaza,ca degeaba le tot explic,nu vor si pace. Eu cred ca fiecare copil afce lucurile in ritmul lui,papat singur,vorbit,facut la toaleta,,spalat singur,etc....asa ca no stress

mai citesc,revin



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

La noi toate bune si f frumoase, doar ca e f cald in camera. Stam cu balconul desxhis, iar v se tot foieste!!! De la 10 seara pana acum tot la 30 min s-a trezit, s-a foit, s-a intors, a marait.. Si acum e treaz de ceva vreme...

In rest n-am treaba, ma relaxez bine, maica-mea e non stop cu v, lui ii place de ea de numa, o striga mereu, o cauta. Asa ca am vreme si de net cat stau la plaja :) Lui v ii place mult aici, asa ma distreaza ca toata ziua zice aici place, aici place. Apoi cand vede apa urla: mamiiii, apa mare, tatiii apa mare! Asa e de incantat. Apoi iar: aici place. E atat de incantat, de fericit, de vesel! Asa ma bucur cand il vad asa! .



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

felicitari norocoaselor ce sunt in concediu!noi cred ca vom rata concediul si vara asta din motive d efinante.noi sa fim sanatosi!

noi avem un hop azi si unul pe 28 pt jobul lui tati!
puneti si voi o vorba buna la Seful cel Mare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna dimineata!

Crispro, concediu placut in continuare!

Ainotna, unde ati facut pasapoartele? A fost aglomerat? Eu ma gandesc sa mergem in Pipera ca acolo bate vantul si am scapa mai repede.

Adriana, iti tinem pumnii sa fie totul bine.

Histamina, bafta sotului!


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro
Lui v ii place mult aici, asa ma distreaza ca toata ziua zice aici place, aici place. Apoi cand vede apa urla: mamiiii, apa mare, tatiii apa mare! Asa e de incantat. Apoi iar: aici place. .
Poze

Sa-l ajutam pe Alex


seful meu mi-a povestit ca prima data cand a fost cu fetita la turci la plecare ea i-a zis "tati, vreau sa ne mutam aici!"

ma bucur ca aveti vreme buna si va simtiti bine


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Nicoleta de la voi pana la mare e doar o aruncatura de bat, intr-un weekend tot reusiti sa duceti piticul pana la mare sa se joace in nisip


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

Buna fetelor

Haideti sa va spun si eu experienta mea cu dezvatatul de pampers
Am inceput si eu de o luna sa il las decat in chiloti ziua, la inceput nu vroia chiloti ii arunca eu am insistat,il puneam des pe olita,facea si pe el, acum si cand mergem afara imi zice "te og"adica te rog sa ii pun chiloti, a avut o perioada cand nu facea nici noaptea pe el, acum face din nou noaptea, spune cand face pipi,se mai scapa putin pe el si fuge la baie
Cum zicea si cris este mai mult o chestie psihologica si la ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Tina, tinem pumnii sa te lasi de tot de tigari. Sfaturi nu stiu sa-ti dau, dar banuiesc, conteaza foarte mult de vointa si taria de caracter:).

SN are urmatorul program de olita, la trezire, inainte de somnul de pranz si la culcare, seara. DE multe ori zice ca nu vrea sa se aseze, dar tot se aseaza.
Cred ca incerc si eu la vara cu chilotei normali. Sa vedem ce iese.

Vara asta cred ca bantuim si noi litoralul, ca tot in zona o sa fim...


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

ooana, sunt 300 de km dus, 300 intors, adica 55 de litri de benzina, ca Niva cam asa conuma.55 de litri fac in jur de 300 de lei, suma enorma pt mine in momentul de fata.cam atat imi ramane de trait o luna de zile.
dar nu ma plang,ma salveaza camara cu de toate.
mai greu cu pastilutele,dar trebuie sa ii iasa sotului cu angajarea!

Mergi la inceput