Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

, ceai, nesquick, laptic si o perfuzie cu cafea pt mine
ANdra a dormit pana la 3 , dupa care i-am dat sa pape, o puneam in pat statea un pic, a maraie ,incepea sa maraie, sa geama..etc..i-am dat cu calgel, dar o deranjeaza rau, am vazut eu ieri ca canini au inceput sa sparga, toti, ce o fi pe sufletul ei... si azi o si intep , ii fac priorixul
Deea, pai ar tb ca barbata-tu sa numai aiba de timp de rude, sa faca intai pt voi...
Alexina, asa e la servici te odihnesti fizic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Irinuk, pupici!Cu cine doarme Daria cand e la bunici?
Yasmy , am facut ieri niste briose...mmm http://bucatariacaseinoastre.blogspot.com/2011/07/briose-cu-nuci-caramelizate-miere-si.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miki: http://bucatariacaseinoastre.blogspot.com/2012/04/valurile-dunarii-varianta-roz.html, asta ca sa ai la cafelutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alexina mult nene, mult acum fiecare stie ce isi doreste, eu una personal nu as da atatia bani pt marea noastra....

delia, eu am facut din nou checul..aseara la ora 22.30 l-am terminat de facut iar pt dimi a mai ramas 2 felii data viitoarefac2 checuri o data de data asta l-am imbracat in glazura de cioco alba si inauntru am pus pe langa migdale si ceva fructe uscate.... bbbbbunn.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia arata super bine briosele!! am sa le fac si eu...cand imi voi lua forma de briose ti-am spus ca eu de abia am inceput sa practioc acest nou "hobby" asa ca ustensilele acum incep sa le iau

incerc sa pun cateva pozici noi astazi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am vazut pozici noi cu strumfita!!!! doamne ce pozici frumoase!!! dar cu alehiam doar una??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

delia arata super bine briosele!! am sa le fac si eu...cand imi voi lua forma de briose ti-am spus ca eu de abia am inceput sa practioc acest nou "hobby" asa ca ustensilele acum incep sa le iau

incerc sa pun cateva pozici noi astazi!


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


se fac super repede, si sunt ff bune...., iti recoman o tava cu forme in ea , nu din cele separate( eu am din amandoua)(se curata mai usor...)fackelmann, mi s-au parut oki..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning

ceva grade mai aveti si pentru mine ca vad ca tot gri si intunecat ca ieri este si m-am saturat


cafeluta mai este ? imi trebuie o galeataaaaaaaaaa!!! m-am culcat tarziu si trezit devreme si a avut grija si piscoata sa se trezeasca uralnd pe la 4 jumate si dupa ce am pus-o la loc in patut nu am putut adormi la mine in pat pana pe la 6 jumate cand a plecat Nick la munca bai da ce m-am zvarcolit pe toate partile, si am si visat urat de tot, o mai mare prostie nici ca puteam visa cosmar nu alta ..offf nu va spun ce ca vi se ridica parul si ep voi, eu m-am trezit si m-am inchinat si scuipat si-n san , ptiu... nu am mai visat asa de urat de mult

scriu repede cat e ocupata piscoata in bucatarie cu inspectia si inventarul in cateva sertare si dulapuri, sa vada cate mai sunt si ce stoc sa faca , or fi disparut ceva borcane si conserve peste noapte

Ailed bafta la dr si sa nu planga tare, da-i ceva homeopate, auta mult, cel putin piscoatei i-a ajutat si sa nu mai pui retete de dulciuri pe aici ca deja de 2 zile sufar , da-i vina mea nu ? tre` sa ma bag la loc la regim si stil de viata sanatos , sa las porcariile de dulciuri si late saraturi

Yasmi , tu atatea dulciuri seara la culcare tot slaba esti ? hai vinde-mi si mie reteta ca si eu vreau vreo 10 kile minus pana in august cand oi pleca peste mari si tari off cand oi scapa de ele ?

Ally , pup draga mea si sper ca nu te-ai speriat prea tare de cutremur stiu eu de ce nu dormeai la ora 4, de la Red Bull ul cu paiul ti se trage

Alexina sa stii ca si mie mi se pare ca seamana un pic piscoatele noastre cand vin in tara neaparat sa le facem cunostinta

Catank, cum mai esti cu durerile sper ca au trecut si te simti in stare sa tzopai azi cu atatia sarbatoriti cum ai agatat cu leaganul in bucatarie, de grinzi ?

aud o piscoata care a intrat la dulapul cu oale si tigai, acusi face inspectia la farfurii, revinnnnnnnn





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia vreau sa cumpar forme de silicon...
ehee strumf.....ma chinui si eu UNERORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

ia uite , a mai pus si Madalina (alehiam) niste poze de la intalnire nu stiu cand le-ai facut, adica nu tu, colegele ca tu esti in poze cum te-au primit copilasii inapoi acasa? cred ca ti-au sarit in brate si nu ti-au mai dat drumul vreo 2 ore nu ? e scumpa rau domnisoara ta cu caciulita si bluzita verde de pe Oxford street i le-ai luat ? ti-am trimis mail cu pozele, sper ca am scris corect adresa si au ajuns la tine si nu pe la alte destinatii

Mary sa nu imi spui ca plangi dupa soacra acum ca nu a stat mai mult? hai ca o data si bine, ce-i mult strica, iti spun eu glumesc, si a mea soacra e de gasca si cool sau cum mai vrei sa ii spui, dar mai rarut ca-i mai dragut ce ma face fluturasa ta ? plimba papusa?

Andreea sper ca a scapat Rares de otita si sunteti bine cu totiitu ai mai apucat sa dormi ceva? eu cred ca ma bag iar la o cura de Magneziu si alte vitamine, ca vad ca si pe mine m-au apucat insomniile

Somleac meriti multe floricele, imi place cat esti de relaxata si te bucuri de viata si gasesti mereu solutii cum sa le faci pe toate si cum sa le aranjezi pe moment pozici cu gasca ta cand ne arati ?

La multi ani Elenelor si Constantinilor!!!! sa traiti si sa va bucurati de tot ce e frumos si drag voua





Mergi la inceput