Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hello!
Intru si eu rapid sa va spunem ce mai e cu noi
In continuare stam la tara. Dariei ii place foarte mult acolo. Am iesit afara in fiecare zi, cand se oprea ploaia. Zilnic eram amandoua numai noroi, pt ca a trebuit sa intram in gradina sa mirosim si sa rupem flori

Acum suntem in Bucuresti pt ca a trebuit sa venim la shopping pt finuta Alesia. Dar maine pe la pranz ne parasuteaza tati iar la mamaia. Sambata viitoare rupem turta finutei (taiem motul).
I-am luat rochita alba cu buline rosii, bentita, pantofiori rosii, masuta de activitati si bratara de aur. Toate din Unirea.
Dupa shopping am fost la nasi ca s-au mutat in casa noua. Si acum am ajuns acasa si am sarit repede pe net sa vad ce mai faceti

Vineri seara am fost iar in Bucuresti la o petrecere. Si fiind singuri acasa, am facut "prostioare" fara protectie. Alta data am luat pastila de a2-a zi, dar acum nu am vrut. Eu nu m-as simti pregatita pt un alt bebe, dar daca s-ar intampla acum, inseamna ca asa a fost sa fie. Oricum veti fi printre primele care vor afla Cred ca trebuie sa astept cam 2 saptamani pt un test, nu? Dupa cate imi amintesc, as fi cam in perioada fertila. Dar cm-ul meu este cam neregulat si la doctor nu am ajuns.

Mi-e foarte somn! Ma duc in pat langa iubitii mei (Dari si tati)
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Am pus cateva pozici, mi-a luat un secol sa aleg din nu stiu cate albume ca-s multe si cu cate multe poze, o suta pe putin si mai bine le puneam pe contul meu de picasa si le vedeati pe toate de la A la Z decat sa stau o ora sa incarc poza cu poza dar na, acum le-am pus pe contul comun de picasa, deci vizionare placuta Ocupa mult spatiu, scuze , am sa le sterg maine dupa amiaza Poze cu Mada numai una, ca restul sunt exact la fel, numai mutritele strambe sunt diferite ca ma luptam cu picoata sa stea la poza , ea nu si nu, voia pe jos Am multeeeeeeeeee poze cu ea in parc cu daddy de maini, l-a plimnat de l-a innebunit, il durea spatele rau si ea tot numai plimbata vroia l-a alergat ceva, ba dupa rate, porumbei... veverite...

Ma duc la nani, nu mi-e foarte bine, nu stiu de ce... cred ca am exagerat azi si ieri cu dulcele si grasimile, ieri cu pateuri cu branza si azi nu niste prajituri cumparate care au fost dementialeeeee dar se vede ca nu-s obisnuita si mi se apleaca dehh... dupa dieta si detoxifiere, sa faci abuz asa cum am facut eu ieri si azi... nu e chiar indicat ...oricum, tot grasa si "frumoasa" sunt Nu stiu de ce nu mai am nici o ambitie sa mai slabesc, anul trecut parca eram altfel, anul asta nu si nu o sa scufund barca in august, asta-i clar ehh imi iau colac de salvare, daca nu o trag si pe soacra mea dupa mine a venit Vineri din croaziera si ne-a sunat sa ne spuna impresii si imi venea sa o bat prin telefon, nu putea si ea sa taca in loc sa ma amarasca cu soare si tratatii nu mai stiu eu pe unde, Venetia, Dubrovnik, Monte Carlo...alea alea.... si eu aici la ploaie si frig?

Hai ca ma duc sa ma culc, ca vad ca vorbesc prostii si nu-mi sta in fire


Noapte buna si ne auzim maine , nu promit la ce ora ca nu stiu daca si cand o sa ma lase piscoata sa deschid laptopul ca e batatie mare pe el in ultima vreme , numai cand doarme ea pot sa-l mai deschid







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna seara si de la noi!!!
Delia,esti o scumpa! Da, s-a simtit foarte bine cutremurul la noi.Eram treaza pentru ca mi-a picat cam aiurea lasagnia si la ora 4 cand a fost cutremurul am zis ca pleaca patul cu mine.
Madutza,in general gradinitele particulare mai toate ne ajung la cam 500 euro pe luna numai ca am gasit una cu facilitatile de care-ti spuneam aseara plus ca este si destul de aproape de noi si ne va costa cam 650 euro pe luna fara pampersi.
Strumpitz,asa se intampla de obicei dupa curele de slabire sau cele de detoxifiere...indiferent cat sau ce mananci mai bogat caloric si mai ales dulce/gras iti cad aiurea la stomac pentru ca el nu mai este la fel de pregatit sa digere alimentele astea grele.M-ai intrebat de Yoni si am tot uitat sa-ti raspund,scuze...pai nu prea ne nimerim cu telefoanele.Cand ma suna ea nu reusesc eu sa vorbesc si invers.Maine incerc iarasi sa o sun ca imi este dor de ele.Merg sa vad pozele cu voi.
Mary, si noi obisnuim sa vorbim cu parintii si cei apropiati din tara pe Skype pentru ca mi se pare cel mai eficient.Te vezi si auzi in timp real ,plus ca si calitatea convorbirii este alta fata de mess. Unde este sora ta, in ce tara?

Fetelor maine este ziua mea de nume,a mamei, a soacrei si a socrului...deci va fac o mare cinste cu de toate.
Va puuup pe toate! Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Strumphitz, nu am putut sa sting laptopul pana nu am intrat pe picassa sa vad pozele cu voi.Super peisajele, ratele si tot ceea ce am vazut dar, tot mai frumoasa si mai minunata este piscotica Sophia care s-a lungit asa mult de la ultima aparitie.

La multi ani Roxy si sa traiesti cu numele!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

La multi ani Ally si Mandreac! Si Petru de pisuc! si tuturor sarbatoritilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Neata

Va servesc cu o cafeluta buna in zi de sarbatoare

LA MULTI ANI CELOR CARE ISI SERBEAZA AZI ZIUA DE NUME! Sa aveti numai bucurii, impliniri dar in primul rand copii sanatosi si norocosi in viata.

Eu am ajuns la birou dupa un wkd destul de agitat...si am ajuns la concluzia ca aici ma relaxez Am avut musafiri...am facut curat, mancare...nu am stat o clipa

Strumph, Alehiam- v-am admirat in poze ce frumos ca v-ati intalnit. Poate imi face si mie sotul cadou o vacanta la Londra ..o sa-i sugerez
Strumph- cand ma uit la piso' mic al tau imi pare ca seamana un pic cu Teea...mai ales dintr-o parte asa..si cum tin ele gurita. e tare dragalasi si scumpica si e fff ineteresant sacul ( sau ce e) ala de o tine tati in spate.

Va pup pe toate si sa stiti ca va citesc cu drag de fiecare data cand am ocazia. sa beti cafelutele si cu gandul la mine da?


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Am vazut ca in cap trecut vorbeati de vacante.
Noi ne-am luat bilete in Mamaia pt ca imi e frica sa plec cu Teea in afara. nu stiu cum reactioneaza inca si mi-e groaza de drum ca ea vomita la greu.
Mergem in perioada 04-11 august la Phoenicia http: //www.phoenicia. ro/phoenicia-holiday-resort/ si speram sa fie frumos.
Mersik si lui Miki de recomandare. Pe langa ea am mai primit inca vreo 10 recomandari de bine.
Camerele...cele mai mici sunt de fapt garsoniere cu buc si super terasa. Avem totul inclus mai putin cina.



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

alexina vreau sa te intreb cat va costa totul??? m-am uitat si eu de fiecare data cand spunea miki dar sincer acum mi se pare ca de banii aia poti merge in turcia la AI (aici ma refer ca pe noi ne costa si drumul destul pana la mare)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neatza!!!!
LA MULTI ANI CELOR CARE PURTATI NUMELE DE ELENA SI CONSTANTA!!!
LLA MULTI ANI SI CELOR DRAGI VOUA!!!!

v-am citit dar nici nu stiu cu ce sa mai incep....a cu lastarii copacului miraculos....mai fetelor mi l-ati deocheat....ieri nu a mai avut banuti multi..abia am scuturat cativa si am plecat in afi pt elenele si constantinii mei.....si offfcat mai am....si banii au fosat putin rau ..nici nu stiam cum sa-i impart si stefy vroia si ia ba niste nadragi,ba oja ...anna nu cerea nimic dar o simteam ca vrea o palarie de soare...asa ca m-am intors morcovita rau de tot..la soarca si o matura nu le-am luat nimic..azi cand ies poate gasesc ceva mai subtire pe la mag din cartier

altceva despre noi..sunt supi ca A nu mai manca mai nimic...nu stiu daca e de la dinti sau altceva.....de 3 seri nici lp nu-l mai bea....am ajuns sa bag iar incalzitorul de biberoane ca fac lp trage 30-40ml si gata..apoi trebuie sa adoarma si i-l incalzesc putin si mai trage cat de cat..dar ramane-n sticla cca 80ml.....si abia am cumparat o cutie mare ca daca nu ii schimbam cu nan....i-am facut si ciorbe acre si budinci si si..nimik
dar e vesela nevoie mare
si ca ziceai in cap trecut de dinti..pai noi cred ca suntem codase.raportand varsta cu dintii..avem 2 sus....si 3 jos..dar unul abia se vede....si in rest gura plina de umflaturi rosii....in dreptul maselelor si a celorlalti dinti
dar bine ca imi doarme
yvy cum pov tu ca ai patit cu L asa am patit eu in saptamana mare ....si uite ca abia de cateva zile ne-a spart unul.....cred ca au durerile astea asa crunte cat avanseaza ei spre iesire..nu cand sparg

de slabit nu mai zic nimik..a ,doar ca nu va luati dupa simona..eu o vad cam o data pe saptamna si arata super..imi e si rurine sa ma intalnesc cu ea ,ca parca-i scoasa din cutie..e slaba ...macheata asortata de la bratari cercei etc....eu nu stiu cum poate ...vb lui Rhianna

felicitari Somleac pt premianti

Cami sa va fie de bine nasitul.....si sa va traiasca finii..abia astept pozici

Ally
si eu m-pam gandit la tine la strirea cu cutremurul....taxa de la gradi e cam scumputza.....pe la noi din ce am auzit eu ar fi cca 500e....de dimi pana seara la 18
a ,si BAFTA sa gasesti un loc de munca bun ..exact cum iti doresti tu

Mary
ai si scapat de socrela?!....pai daca e asa buna de ce nu o mai tii
a mea iasr a dat-on stamba....ne tot aburea ca vai cand nu are cine sa o ia pe S de la sc se ducea ea..numai sa o anuntam devreme ..ca ea merge mai incet etc.....cand ii ziceam pe la 11.30 incepea ca aoleu asa ma dor picioarele...ok....din disperare sa nu ramana S pe la scoala i-am dat tel la ea zilnic si am invatat-o sa vina cu autobuzul pana la soacra....cam 2 sau 3 zile se intampla asta.....dar minunea nu a tinut mult ca vineri s-a dus S si sotul a trecut pe la 15 sa o ia..numai ca soacra l-a sunat de n ori....si cand a ajuns prin interfof la bestelit.....''nu mai vii ma sa-ti ei copilul...ce crezi ca eu stau toata ziua dupa voi'' si in casa langa ea era si S.....nu mai zic la la poata au si o pizzerie si erau cativa cienti si 2-3 din baietii care livreaza....si ea urla..sotul s-a simtit ca dracu si S nici nu vrea sa mai mearga la ea....vineri am plans de nervi si de sentimentul asta de neajutor sau nu stiu cum sa-i zic...ca eu sunt o fire care nu imi place sa cer cuiva ceva ..ca daca ma refuza cad in latura cealalta..ei /ea oricum niciodata nu m-au ajutat .....ar fi o pov lunga..dar am zis si eu ca uite a ramas singura ...s-o mai fi schimbat......sotul meu mereu a fost cel care a facut munca de jos..ca printisorul celalt nah daca doneaza nu poate sa-i aduca si un bidon de apa de la supermarcket.....
a si ea trebuia sa se duca la nepoata ei la spital ca e internata pt niste ...nepoata care impreuna cu mama ei (sorta lui soacra) decand a murit socrul de aproape 9 luni nu o sunasera niciodata sa o intrebe ce face ,cum se simte .....si hop saptamana trecuta au sunat-o sa faca parastas la bunici si joi a venit ea si s-a internat....nu inteleg cat de importata era acea fata pe langa nepoata sa si fisu care nu umbla la distractie ..era la munca
asa m-am scarbit de tot....uneori sa-i mai uit imi doresc sa fiu printre straini ..sa nu ma cunoasca nimeni si sa nu -mi mai rasune in urechi vb lor si mai ales ale cumnatei''suntem o familie si trebuie sa ne ajutam cu orice la orice ora....neconditionat'''....numai ca ajutorul e doar de partea lor....ca eu si la ea cand am zis ceva ..fix in ziua aia nu s-a putut....dar sotul poate multe pt ei..de la dus nepotul la sc. luat de la sc..dus la antranamente la fotbal..etc

hai ca i-ar m-am intristat.....ma duc sa vad poze..incepusem ziua optimista in ciuda vremii de afara....sper sa nu ploua spre pranza sa pot ajunge la sc la stefy

va pup.....fara exceptii.....si nu ca mine ca faceti riduri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

buna dimi

alexina vreau sa te intreb cat va costa totul??? m-am uitat si eu de fiecare data cand spunea miki dar sincer acum mi se pare ca de banii aia poti merge in turcia la AI (aici ma refer ca pe noi ne costa si drumul destul pana la mare)...


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



940 euro toti 3 cu 7 nopti cazare si 2 mese.
intr-adevar e scump dar avand in vedere ca nu vrem in afara tarii e f ok. prefer sa dau atatia bani si sa stiu ca stau in conditii fff bune. eu, recunosc am o problema cu curatenia

hai nu veniti cu noi ? :)

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput