Clubul "babelor" FIV-oase 40

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Te-am nimerit Adi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Anaasta ai vazut ce pisica ascultatoare am fost , nu? Cum e vremea la voi? Si imi recomanzi un serial soft and funny ?
Lara sa te distrezi la nunta Eu sunt ca Samira, ador petrecerile, nuntiile, imi place sa dansez
Elenusa pup veve draguta
Sabina cam greu cu un caine daca nu il vrea si sotul tau..; dar s-o razgandi el
Lyly tu cum stai cu planurile? abia astept sa te vad maine. Asta cu dr U ca asa i-a zis dr K a fost maxima
Qiao am dormit frumos ; de visat nu am visat dar mai am vreo 8 luni sa o fac detaliaza putin schema daca vrei imbunatatiri ( cu ce stimulezi, ce doza) imi displace ideea ca calculeaza ei cam cand pica punctia de parca ai stii cum reactionezi la stimulare. Si proginova cand vrea sa iti dea?
BombiAadinaBrigit multumesc de gandurile bune
Smaick
Maria ai disparut?
MeAlex eu as zice sa te ghidezi dupa intervalele pt profilactic
Ioana tie iti dau doar o ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Adriana, bravo pt ovocite, si sa se transforme in 4 embrioni buni, buni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Ralu m-ai nimerit ce sa zic sa ai gura aurita
Lyly bem , bem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Ady, Doamne ajuta, sper din tot sufletul sa visezi frumos vreo 8 luni. Asteptam vesti maine
Aadina cum esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Deci e clar azi sunt pupacioasa , ieri eram iubareata, azi pupacioasa, oare maine ce o mai urma?
Acum sa ii raspund Olimpiei, sa nu cumva sa creada ca ocolesc raspunsul.
Inaintea inceperii stimulari m-a sunat Laura si mi-a explicat ca din motive intemeiate embriologul grec nu poate veni luna aceasta pt mine ( program incarcat, cursuri,seminare etc,etc); ei oricum fiind progamati sa vina acum pe 23-24 mai (sapt care vine). Buunnn, am avut de ales, ori sa continui luna asta cu echipa pe care o au ei aici sau sa astept iunie ca sa poata veni embriologul grec (sau nu). Dupa numeroase discutii cu sotul, cu fetele dragi mie am ajuns la concluzia ca era pacat sa renunt la luna asta , mai ales ca eu veneam dupa o histero, tratament cu antibiotic si ovule, proginova pentru endometru. M-am interesat de dna embrioloaga care lucreaza cu ei, o doamna f draguta cu care au colaborat si la Medsana, si cu ceva reusite pe acest nou program al lor. Asa ca eu am mers mai departe, e un risc pe care eu mi l-am asumat in deplina cunostiinta de cauza, si pe care nu il regret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Many asa sa dea Dzeu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hopefull spune:

Buna ziua fete dragi!
Nasol de mine ca intru rar....a trebuit sa recuperez nu mai putin de doua capitole si ceva....asa ca...am citit din 2 in 2! In stilul asta.....ma pierdeti pe drum ca stau tare prost cu timpul!
Sami, o sa-ti las un PM cu nr meu de telefon, si poate ne auzim .....ca eu maine nu ajung la 13.00! Cred ca o sa intarzii vreo ora-doua ca a intervenit ceva taman la ora aia....numai ca de data asta n-as mai vrea sa ratez intalnirea! Asa ca daca stati mai mult de doua ore...e perfect pentru mine!
Din cauza ploii am o stare din aia de melancolie......si am atatea de facut!!!
Hugs & kisses for all!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Fetelor, am primit rezultatele pentru analizele de azi, totul e OK, mai putin prolactina si LH sub minim.
Prolactina = 39.70 1.2 - 29.93 ng/ml
LH = 2.18 Faza foliculara: 2.39-6.60 mUI/ml
FSH = 4.77 Faza foliculara: 3.35-21.63 mUI/ml
Prolactina am mai avut-o usor marita, alteori intra in interval, nu mi-as face probleme. Nu stiu ce fac cu LH-ul.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Ady, din pacate si eu caut un serial soft si amuzant si tot bantui si nu am rabdare cu nici unul. Am citit despre Whitney, ma uit la primul episod, deocamdata nu imi trezeste interesul... Daaaa, am vazut ca ai fost o pisicuta cumintica, iar pisoiasii embrinonasi sper sa fie si ei cumintei si ascultatori . Sper sa fiu si eu la fel de cumintica cand va veni vremea mea. La noi e cald si soare acum, sa vedem si cat va tine.

Mergi la inceput