Clubul "babelor" FIV-oase 39

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

ooooffff sis, sunt balanta, uneori in echilibru, alteori dezechilibrata total big hug


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Lara , e bine sa te exprimi, chiar si cu riscul asta de a parea dezechilibrata decat sa interiorizezi niste reactii.
Aseara am citit o gramada din urma, ce s-a scris in ultimele doua saptamani aici pe topic...si imi sunt atat de proaspete in minte randurile scrise de tine si de toate fetele cu beta negativ smaick, cris, sabina... incat zau, nu mi se pare absolut deloc ofensator ce ai scris.
Fiecare din noi are undeva o doza de egoism, evident ca pb fiecaruia e cea mai importanta, insa uneori oamenii sunt chiar cruzi



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antonia_77 spune:

O sa fiu foarte scurta:
1. Motivul pt care am postat pe forumul asta a fost subiectul Adenomioza! nu caut consolare; m-am gandit ca share-uirea de info, indiferent de stadiul in care se afla o aspiranta la bebe este benefica pt toata lumea. Exact despre cazul samirei am adus vorba, care, dupa atatia ani de eforturi descopera ca problema ar putea fi rezolvata in 3 luni...
2. Am vazut ca post-ul meu a iscat reactii ciudate...nu ma asteptam, ca urmare o sa il sterg, incerc sa va inteleg totusi
3. Succes tuturor

1 sarcina oprita in evolutie (9 sapt);
MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot, PAI 1- 4G/4G homozigot;
Tratament preconceptie: femibion 1/zi; aspenter 1/zi, mgb6 1/zi; ctb 2/zi; q10 1/zi; acid folic 1/zi; vit e 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Antonia,
Eu nu vreau sa minimizez problema ta, deloc chiar. Sunt convinsa ca nu iti este usor, de asemenea inteleg ca aici ai putea gasi o multime de raspunsuri de la fete care s-au llovit de toate pragurile pana acum.

Nu faptul ca ai cautat ajutor a deranjat, ci faptul ca ai insistat pe anumite aspecte f mult - ti- a scris si Lara despre cum a picat faza cu taraganarea in cazul incercarilor pe natural 6 luni sau cu faptul ca nu ti-a "iesit" din prima cu data trecuta...
Incearca sa empatizezi un pic, chiar daca e greu sa te pui in situatia unor fete care nu considera 6 luni o taraganare ci doar un interval de timp rezonabil pt a mai strange bani pt urmatorul fiv, timp in care nici macar speranta ca ar putea iesi ceva au naturelle nu exista


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Lara, nu esti dezechilibrata total, esti doar normala, dupa atatea incercari nu ai putea fi mai normala ca acum, si da, ma bucur ca spui ceea ce gandesti, ca inmare parte eu cred ca reflecti multe fete de aici, si care nu comenteaza. btw... aseara cu cuvantul acela cu "u" in loc de "o" si eu am avut un soc ... am stat si m-am gandit ca poate e la misto... apoi am vrut sa scriu si m-am abtinut, dar uite ca tu pui mereu punctul pe I
(Hitzkopf se trage de la caldura, da ? Hitzewelle stiu si eu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ralu ce tare ai fost cu cuvantul ala, eu chiar imi amintesc ca mi-am zis ca vine Lara si sigur ii spune fetei ce si cum.
Nu de alta dar ca sa imi gasesc o scuza eu scriu de pe telefon si fac economie de cuvinte, uneori poate mesajele mele laconice par mai dure, asa ca o las pe Lara ca ea sigur stie sa puna o si sa nu sune ca dna profesoara


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

antonia eu n-as vrea sa fiu in pielea ta - a unei persoane care a pierdut o sarcina, fie ea si reusita din prima. Ma bucur ca aici ai gasit un raspuns pentru o eventuala cauza care conduce la esecul de implantare. Daca vei citi pe prima pagina, vei vedea ca am deschis acest topic dupa muuulte nereusite: eu am facut primul FIV in 2008. Acum suntem in 2012 si incerc sa trec peste un nou esec, sa ma obisnuiesc cu ideea de a pierde cel mai productiv ovar, sa merg cumva mai departe pentru a deveni mama. Si sunt unele parti care nu mi-au picat bine, asa c-o inteleg pe Lara ca sunt convinsa ca-n sufletul ei, e durerea aia mare care e si-n al meu.
Inca odata: Imi pare rau pentru pierderea ta, pentru durerea din sufletul tuturor fetelor care scriu aici, pentru durerea mea...
Sti, poate vorbesc prostii, c-am avut o zi proasta, dar, poate ca Dr. Albu e mult mai atent acum, dupa ce-a trecut samiruta pe la el. Eu iti urez succes ca-n aceste 6 luni sa ramai iar graviduta si sa nu mai ai probleme.
Lara am gasit o postare de-a ta, pe la Promed, cred, in care spuneai ca-n vara te duci la Tayfun. Ai putea sa faci o mini-vacanta acolo...ca tot vorbeai de concediu: stabilesti o intalnire cu el intr-o zi de vineri, rezervi zborurile in avans, ca sa platesti mai putin, pleci de joi, te cazezi vreo 3-4 nopti in partea europeana si la inceput de saptamana esti inapoi la serviciu.
(pont - luni, 4 iunie, e liber, iar in iunie nu-i ingrozitor de cald in Istanbul)
adriana maine-s la mama, asa ca succes la punctie, sa fie cel putin 3 maturi!...desi eu sper la 4 si astept un sms cu toate cele, sa nu uit sa iau ceva dupa mine.

Weekend linistit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Brigit, eu am tendinta sa fiu mai dura in exprimare, si nu am scuza cu telefonul (sincer am vazut ca s-a lasat linistea, si ma gandeam si eu la Lara, draga de ea, ca ea stie sa se exprime mai bine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Hello, Sami!

Mergi la inceput