Strengari 2012 - 3 Chito suntem cu gandul la voi!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Da, Aredwynn, din pacate asa e.. nu poti nici masaj si nici sa alergi pe banda sau exercitii mai strong.. Popular, i se spune ca "fierbe laptele", iar stiintific, asta se intampla, corpul tau elibereaza niste toxine ce ajung la bebe. AH! si mai e ceva - la orice fel de miscare, tre' sa purtam bustiere stramte, sa nu balangane sanii.. cica si asta e naspa.

Dara, nu cumpar, doar am luat ceva exercitii ca exemplu si le voi face pe astea.
Wow, 13 kg.. OMG.. bravo!!! Eu de cand am ajuns acasa, am dat 2kg (in 2 luni) Si mai am de dat 11 din sarcina + 5kg de dinainte =16kg de dat jos.. anul asta sper. It's a long way from Starbucks :)

Sovi, deocamdata eu doar m-am documentat de exercitii.. Azi urmeaza sa incep, sper sa ma tina salele & all.. Om vedea

gagicile!

Edit - bineinteles ca n-am dat refresh inainte sa postez..

Tala, ce dureri? Pe mine ma doare incheietura de la dreapta de mor, a inceput in sarcina si acum e deja horror... SI desigur ca nu m-am dus la doctor.. Asa ca, ia zi-mi, cu ce seamana durerile tale? Poate ma bad si eu la unguent d'ala..

Dia, ma bucur! Bafta azi la dentist! Si sa-ti stea mandra cuminte..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Sovi, ce-i aia "doua-doua" ca vreau si eu sa rada Miruna la mine :) ? Am mai incercat o data cu slingul, esec total, urlete, nu statea bine, am trecut la wrap inapoi, unde a fost ok, noroc ca nu e cald inca. Cred ca tre' sa fie copilul mai "tare" pentru sling sau sunt eu complet toanta.

Are cineva leagan de-ala de la Primii Pasi care se gaseste prin supermarketuri? E bun?

Dana, in poze arati foarte bine, nu stiu ce mai vrei tu sa dai jos. La kg multe se slabeste mult mai rapid, de-asta la mine s-au dus mai repede, n-am un merit deosebit. Cand ajung la 70 kg trag de fiecare suta de grame sa se duca.

Meg, te-am intrebat pe FB de tanti aia de la curatenie.


mamica de minune Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Dara, eu de asta ma duc la babyexpo, direct la standul poarta-ma . Eu am avut un sling de test si nu m-am descurcat cu el, sa vad daca reusesc fetele sa ma invete. Cine-a zis ca wrapul se pune greu? :)) cu el m-am descurcat destul de repede.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Bebe Edu e in salon cu Chito, are voie doar cate putin laptic. Astepta doctora sa-i spuna mai multe.

Irina, nu stiu daca apuc cu babyexpo, am si eu botezul sambata ca si tine si mai si muncesc intre timp. Daca o sa poti, sa-mi povestesti si mie ce-a iesit, te rog...le poti transmite ca nici eu nu ma descurc cu el dupa instructiuni :). Da, cu wrapul m-am descurcat si eu, imi si adoarme in el, etc. Cu wrapul e rau doar la canicula. Si in rest speram la sling sa o pot introduce mai rapid, dar se pare ca nu e cazul.



mamica de minune Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Pai daca reusesc eu, ne intalnim in parc cand poti si te invat
Deci si tu ai botez acuma? Eu abia astept sa treaca, e prea mare agitatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Chito, bine ca ati trecut si de hopul asta! Sanatate maxima lui bebe Edu!
Noi am fost azi la eco de sold si ne-am intors cu o recomandare de ortoped pediatru pentru o imaturitate acetabulara, deci nu are displazie, dar sa vedem ce ne zice ortopedul, probabil ca ne va da tratament
Am o zi tare proasta din cauza asta. Si pana sambata, cand ne-am programat la ortoped, mai e o groaza.
Dara, joi imi vine firma de curatenie si te anunt cum a fost, daca e ok sau nu.
Eu de-aia merg la baby expo sa ma invete si sa testez, sa vad cum e, poate o sa si cumpar, dar culorile de la in nu ma dau pe spate.


Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Dara, saru'mana, insa unghiurile din poze ma avantajeaza, altfel nu le-as fi postat. Crede-ma, chiar am de slabit destul de mult.. Meg m-a vazut live, poate sa confirme :)

Legat de wrap, eu nu inteleg cum va stau voua bebeii asa bine.. Gaza urla ca din gura de sarpe. Sper la targ sa invat cu slingul ce si cum, si probez direct pe puradel..

Apropos de targ, nu vreti sa ne strangem la un suc/o vorba in parc dupa targ? Ca banuiesc ca suntem mai multe care merg.

Edit
Supermami, hai nu te speria O sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Eu spun prezent pentru suc/ o vorba daca ne intalnim pana in ora 16 in cursul saptamanii, ca mi-e greu cu 2 copchii, sau in wkd, cand stabilim de comun acord.
Irina, tu ziceai de vineri, pe la ce ora ai putea veni?Sambata aveti si tu si Dara botez, deci banuiesc ca ramane pe vineri?


Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Hi!

Tala, mercic! asa e, mi-a zis si pediatra azi sa nu il ating, ca doare. Bine ca e ceva normal, mi-am luat de o grija.
M-a intrebat daca am luat estrogen in sarcina. chiar n-am luat, tu ai servit ceva care sa contina estrogen?

Dara, sanatate Mirunei, am uitat sa va urez.. Si tie, bravo pt kilele pierdute!
doo-doo: se tine pruncul pe spate, si cum ii stau bratele lui asa in sus, bat cu palmele mele intr-ale lui repede-repede, cantand -doua-doua douaaaa :)) cupilu se prinde rapid care e miscarea si ridica palmutele "la fileu", sta cu ele la pocnit. si se vede pe fatza lui cum e "pe faza". eu pe toti i-am jucat asa de la o luna-doua.
Si noi botezam sambata :)

Dia, bafta la dentist!
Dana, sa te tina naravul cu exercitiile!
zi de zi imi promit ca ma reapuc de vaslit si biciclit, si nimic :(

CHito, cu sanatate si optimism tot inainte!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Raspund rapid ca-s pe punct de plecare in parc.

Miha, eu tre sa discut si cu sotul ca are concediu si ne duce el, dar sigur pana in ora 16. Dimineata pe la 10 ne vedem si cu dj-ul, probabil dup-aia. Din pacate nu am timp de suc :(((( pt ca avem altele de rezolvat pt botez...Dar asa o intalnire de facut cunostinta mi-ar placea

Aprops, ce de botezuri sambata

Dana, si a mea scartaie cateva minute cand o pun, dar daca ma pun in miscare adoarme... Si n-o mai scoala nici "picamarul"( nush cum se scrie), ca lucreaza astia de zor in cartierul meu.

Mergi la inceput