Strengari 2012 - 3 Chito suntem cu gandul la voi!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Monna multumim
Chito si Edu va imbratisam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Chitosenia, si eu ma rog pt voi!

Supermami, eu merg la babyexpo, vineri, pt un sling, roz probabil . Nu stiu inca pe la ce ora.

Tala, si mie imi place Cougar town . Eu abia l-am descoperit.

Dara, va pup si sper sa treceti cu bine peste toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Chito astepta azi la 3 sa i-l dea la alaptat pe Edu, asa spera, doctora a zis ca se recupereaza bine.

Miha, e ok, nu le bifam pe toate, ca e bine, ia in greutate, nu varsa cu jet, doar ca o doare cand papa si plange si o trezeste din somn refluxul, dar macar nu o afecteaza la modul vital. Adica stiu in ce sens zici, dar eu sunt multumita ca-i doar atat, ptiu sa n-o deochi si sa nu ma laud degeaba. Ma gandesc ca intoleranta la lactoza si refluxul sunt mari sanse sa treaca spre 1 an, eu speram pe la 6 luni, medicul a zis 1 an, tot ar fi bine, ca sa nu trebuiasca sa se chinuie fara lactate.
Medicii au zis sa o tinem minim 30 de minute in sus dupa masa.
Cu ochisorul cu canal infundat la fel, cica se poate rezolva spre 1 an, pana atunci il stergem intruna. Dar daca astea-s toate problemele, eu sunt multumita. Adica sa ramana astea toate si sa nu mai apara altele.

Cu supozitoarele in afara ca citisem si eu mai demult ca intra la categoria laxative care nu dau dependenta, mi-au zis vreo 4 medici ca nu se invata asa si nu dau dependenta, sa le folosim fara grija. Jumatate, supozitor pentru copii, taiat pe lung.


mamica de minune Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Dara,sper ca nu te-a deranjat gluma mea. ma gandeam ca sunteti destul de incercate amandoua, tu cu toate problemele din sarcina si dinaintea sarcinii, iar ea micuta cu problemele ei cu refluxul si toate cele. dar ma bucur ca esti optimista si treceti cu curaj si incredere peste toate aceste obstacole.Sunteti niste luptatoare
Chito, super veste! hai numai cu vesti de-astea!

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Pup gagicile!

Supermami, eu merg la targ, ar fi f frumos sa ne vedem!

Eu m-am calmat cu mersul la sala - n-am cu cine sa-l las pe Gaza iar masaj anticelulitic nu pot sa fac, ca se elibereaza nush ce toxine. Asa ca o sa fac acasa, si am gasit interesant asta:
http://happybabyworkout.com/Pics_and_Video.html
Mi se pare ideal, mai ales ca-l pot antrena si pe Gaza in subiect :)

Am facut si noi vaccinul vineri, pana acum a fost ok, sper ca si pana luni, cand se implinesc cele 72 de ore in care poa' sa faca febra.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

Chito, super vesti! Ne gandim la voi sa va reveniti cat mai repede si mai usor!
Dana, ce toxine? Chiar ce vroiam sa ma duc la masaj Am vazut ca mai exista electrostimulare. Si aia e naspa oare? Merci de link, pana una alta poate ma apuc de ce e acolo...

Anca, mamica Nataliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Miha, da, intelesesem in ce sens ziceai, e ok, nu mi s-a parut in niciun fel, doar povesteam asa. Uneori imi pare rau ca nu pot s-o legan prea mult pe Miruna, din cauza refluxului, in rest ne descurcam, in mare, cu problemele. Sper s-o fi nimerit medicul cu intoleranta, ca in continuare plange tare cand papa, cam de la jumatate incolo si mi-e mila de ea. Poate cand facem total trecerea la laptele fara lactoza o sa fie mai bine.

Prima experienta cu slingul n-a fost f. buna, nu m-am priceput, Miruna plangea - e adevarat ca-i era si foame. Mai incercam :) - daca aveti sfaturi...please

Dana, cumperi alea, workout-ul? Poate share-uim cumva Maine aflu si eu daca am liber la miscare mai multa. Oricum mai sunt si "kilometrii" patrulati cu Miruna in brate ca sa nu planga / cand nu doarme. Eu imi imaginez ca mai consum calorii si la aia. Am ajuns acasa de la spital cu 104 si acum am 91, am slabit 13 kg, pana ajung macar la aprox 70 cat aveam inainte...mai e o groaza.


mamica de minune Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Salut!

Fete, voi ati avut la vreun bebe san/i umflati de la hormonii vostri? azi am descoperit la Iustin o galma destul de serioasa in dreptul unui mamelon, si pana sa imi amintesc ca poate fi de la hormonii mei, mi s-a facut rau, la propriu. pana si Omu s-a schimbat la fatza care nu e panicos. Oricum, eu imi inchipuiam ca se produce bilateral, nu si doar intr-o parte. La ceilalti n-am avut problema asta.
Abia astept sa vina maine pediatra, sa vada,

Cand am observat galma tocmai eram tare happy ca mi-a ras cu glas cu intentie pentru prima data, nu in somn sau din greseala. Ii faceam "doua-doua" la manute si s-a activat de numa


Chito, ma bucur mult ca a mers bine operatia, recuperare rapida!

Dara, nici eu nu pot spune ca ma da pe spate slingul. de alaptat cel putin nu pot in el fara sa sprijin serios cu un brat, poate mai incolo, sa isi tina si el tartacuta putin. recunosc ca nici n-am studiat f mult pozitia.

Stiu ca daca mergi la bb-expo si dai de fetele care vand slinguri, te invata cu rabdare cum se face treaba.


Si eu stiu sigur ca nu se poate masaj anti-celu sau alte detoxifieri la alaptat. Am vrut electrostimulare, si cand le-am zis ca alaptez nu m-au lasat cei de la salon (asta cand eram cu ana mica). Dar e controversat, sunt si articole in care zice ca e ok electro, vara-mea a facut la greu in timpul alaptarii, si ea chiar nu e genul care sa riste aiurea, s-a documentat intai si a decis ca se baga.

Dana, arata bine gimul cu bebe, dar eu as alege mai mult exercitiile in care se tzopaie mai mult pe langa el, nu imi vine sa il ridic asa des ca acolo, cel putin nu la articulatiile actuale.


JD, ce imi place poza de la profilul tau

ofof, ce de problemute cu mancatul la bebeii de la odiseea noastra :(
vedea-ias pe toti cat de curand puternici si cu tot tractul digestiv perfect!

pup, noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Chito m-a bucurat mult mesajul tau, tot asa sa o tineti si sa ajungeti repede acasa!
Sovi si David a avut tzatze , i-au trecut si evitam sa-l ating in zona pt ca am inteles ca poate fi dureros. Nici pe Matilda nu o masez acolo pt ca nu-mi dau seama daca are si ea sau sunt de la grasime. Ea in schimb are un punct alb de grasime (care sper sa treaca)
Ieri mi-a dormit mandra pe terasa cred ca 3 ore, timp in care am smuls buruienile din alei drept pt care azi noapte plangeam ca nu pot sa ridic fata din cauza durerilor pe care le aveam la maini(ori o super febra musculara, dar mai degraba dureri de ligamente cred). Am dat cu diclofenac (parca stiam ca e acceptat in alaptare, oricum lesinam de durere). dar cine are alei frumoase acum si creierii aerisiti?
La multi ani la Constantini si Elene - eu am 3 in casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Chito draga, imi pare asa de rau ca ati ajuns la spital cu perfuzii si ca a necesitat o operatie . Sigur ca ne rugam pt voi sa fie totul bine si sa aiba Edu o recuperare cat mai rapida, sa scapati cat mai curand din spital si sa ramana totul doar o amintire trista!
Curaj mami, nu te gandi la ce-i mai rau! ... e tare greu sa-ti vezi puiutul cu perfuzii si bolnavior tare, dar o sa treaca!

Dara, multa sanatate Mirunei! sa treaca si ochisorul! si sa scapati si de reflux...
Iar tu ai slabit, nu gluma! spor in continuare!

LA MULTI ANI Elene si Constantini !

Dana, merci mult pt link - l-am pus in favorites - studiez odata cand am mai mult timp ce se poate face deja si pentru ce mai asteptam pana cand isi tine capsorul mai bine

Deja de cateva nopti vad ca bebelina mea doarme 5-6 ore ...super fain asa; i-a luat un pic mai mult decat la sora-sa sa ajunga in stadiul asta, dar daca se mentine, ma declar super super multumita.
Ramane problema ca odata ce se trezeste are impresia ca gata, a trecut noaptea si e vremea de jucat, macat cateva ore ...cu partea asta mai avem de discutat si de negociat.

Aml avut si noi pe aici 2 zile mai caldute... si se pare ca in sfarsit se mai drege vremea.

Azi avem program greu... eu merg la dentist (cu tot cu bebe ca n-am alta optiune...dar daca nu functioneaza treaba ii zic la dentist sa ma reprogrameze; dar poate merge); si mai trebuie sa merg dupa-masa si dupa Adri la gradinita la o ora tare nasoala ca trafic. Sper sa ne descurcam cat mai bine.


Mergi la inceput