Strengari 2012 - 3 Chito suntem cu gandul la voi!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Toata ziua am fost si inca sunt cu gandul la Edu si Chito. Cred ca pot sa spun acum bine ca a trecut! deja sunteti la recuperare.
Dara imi pare rau si de vestea pe care ai primit-o. Cu rabdare si probabil diversificarea putin in avans veti scapa si de neplacerile refluxului.
Noi am facut azi vaccinul si a plans doar la intepaturi f putin, apoi numai un zambet. Am aflat si de ce nu e recomandata baita in ziua vaccinului (mi se parea aberanta interdictia asta) - cica din cauza ca apa e calda si nu e bine sa fie cald pe locul intepaturii.

pupam mai ales pe micutul Eduard si pe mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Dara imi pare rau de vestea primita, pup
Tala serios? Eu nu stiam ca nu trebuie sa-i fac baita in ziua vaccinului si i-am facut... Bravo pt printesa curajoasa!
Chito recuperare rapida lui bb Edu! Pupici

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:

Salutare mamicilor! Am revenit dupa o lunga absenta (de scris) pt k v-am citit mai mereu. Chito multa sanatate ii doresc puiului tau,iar tie multa putere si sa fi optimista! Noi suntem bine, Rebe este o rasfatata si in fiecare zi ma surprinde cu cate ceva. Este invatata numai in brate si ii place la nebunie sa o tin eu in fundulet,nu exagerez cu tinutul,dar nu am incotro. De mancat nu-mi mananca asa mult,90-110(mai rar),face 3 luni si are 4700. Cu colicii stam mai bine,la fel si la capitolul somn...de 4 nopti imi doarme bine. Maine o serbam pt ziua ei de Sf. Constantin si Elena. Mai avem 3 sarbatorite din ce tin eu minte, pe Alexia (Happylica); Maya (Magdalena) si Elena (Haydee). Dar urarile le fac luni. Va doresc o duminica placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Chito, un gand bun si o rugaciune si de la noi! Sa auzim numai vesti bune. Fi tare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Wow, azi suntem in 19.... scuzati intarzierea, dar cu vestea de la Chito am si uitat in ce zi suntem.
La multe lunite Matilda si Vlad Alexandru!

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

buna dimineata

Chito ma rog pt voi sa aveti putere sa treceti peste incercarea aceasta,multa multa sanatate pt Eduard,multa putere voua,trebuie sa fie oribil de greu pt o mama sa treaca prin aceasta incercare.

noi suntem ok,crestem am facut vaccinul miercuri,a plans de mi se rupea inima,dar bine ca a trecut,nu a facut febra deloc,acum e vesela ca inainte.Ea a facut in picioare,de fapt a facut doua unul intrunul si altul in celalalt(am vb de m-am rupt) asa se face si in Ro?

Am ramas socata de CHITO,imi pare extrem de rau dar sunt sigura ca nu ii va lasa Dumnezeu la greu.Pupe multe si o imbratisare mare pt mamica curajoasa


eu va citesc mai mereu,nu reusesc sa ma adun sa scriu macar cateva randuri,sunt intr-o pasa proasta de o saptamana nu imi mai revin,ori e o depresie mica ori lipsa sotului.

La multi ani tuturor celor care poarta numele de Elena si Constantin pt maine(printre care s Elenuta mea) ,nu stiu daca mai intru.

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Dara, imi pare rau pt diagnostic. Insa trece Miruna si peste asta! , multa putere iti doresc!

Multumesc Monna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Dara, voi chiar le bifati pe toate?! glumesc, bineinteles! Sanatate multa si curaj, mami, ca le dovediti voi
Chito, recuperare usoara lui bebe Edu si voi sa fiti optimisti ca treceti si de hopul asta.
Ronina, sa va fie de bine iesirea si aniversarea! multi ani sanatosi si fericiti impreuna cu printesuca
Mergeti careva la babyexpo, sa stabilim o intalnire acolo?

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Salut tuturor!
Chiar cand ma gandeam ca pe mine m-au sarit problemele suspectez un reflux din asta nenorocit si la Victor. Mi se pare prea ciudat ca dupa fiecare alaptare sa-mi dea lapticul afara uneori si usor branzit. Plus ca, dupa ce il tin vreo 15-20 minute pe verticala, ceea ce nu-mi place, se linisteste.
Mai asteptam, caci mananca bine, ia in greutate. Poate se rezolva de la sine.

Ma duc, s-a trezit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Haydee spune:

chito, refacere usoara lui bebe Edi si tie multa putere

Dara, tare rau imi pare pentru diagnosticul vostru

Ronina, la multi ani fericiti impreuna!

Noi suntem bine, am ajuns la 3700g la 6 saptamani, Elena a luat aproximativ 600 g in 2 saptamani; doctorita a fost aproape socata cand a vazut-o; nu stiu daca e prea mult, doctorita a spus ca nu e cazul inca sa ne facem probleme ca ia prea mult (evident, nu uitandu-se la greutatea totala, ci la cat a luat in cele 2 saptamani); vom vedea in continuare ritmul de crestere

Am inceput sa-i dau Protectis si Bifido-Baby; din pacate 2 zile nu a avut scaun decat ajutata cu cate un sfert de supozitor cu glicerina; era f tare, iar ea se chinuia foarte rau mititica, asa ca pana la urma am apelat la supozitor; stiu ca se recomanda sa nu abuzez ca "se invata asa", dar cand nu doarme aproape toata ziua, plange, se chinuie sa faca de se inroseste, cred ca trebuie sa o ajut;
acum de cand ii dau pro si pre biotice, cel putin pentru o zi, problema cu scaunul s-a rezolvat, si parca are si mai putini colici, ieri a fost linistita, si pana acum pare sa fie la fel

acum, stiu ca o iau razna, dar sper ca daca m-am bucurat de ziua linistita si am si impartasit cu voi, sa nu cobesc; dar ma risc de data asta

maine am controlul de 6 saptamani si sper sa primesc unda verde pentru un pic de sport, ca am ceva de dat jos ;

mamicile si strengareii

Mergi la inceput