Strengari 2012 - 3 Chito suntem cu gandul la voi!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

sunt intr-o mica depresie. trece. ma bucur cat pot de zambacelile Alexiei.

Mirela, mami de Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Happy eu intrasem acum si sa te iau la rost ca nu mai dai pe aici. Trec e adevarat starile astea dar trebuie sa si faci ceva in sensul asta. Mananca ciocolata, danseaza, fa ceva ce-ti place, forteaza-te la inceput sa-ti induci fericire si apoi vine natural (eu asa procedez cand vad ca alunec). Cum e Alexia dupa episodul cu problema la urechiusa?
Dara si noi am fost la Stamate cu amandoi cand a fost nevoie, f cald recomandat de pediatra noastra, asa ca Miha poate ca nu strica inca o opinie. Eu aplic regula de 3 (daca primesc un diagnostic ajung la 3 medici din care macar 2 trebuie sa-mi spuna acelasi lucru - m-am fript nasol de cateva ori asa ca nu mai fac exceptii). Iti doresc Miha sa afli ca nu e nimic grav si sa te linistesti.
Sovi am incercat si noi doo-doo si am ras . Si am tot ras pana am dat in plans pt ca radea cu tzatza'n gura pana i s-a facut prea foame (dar dupa asta radea si in somn cu hohote)
Dara te felicit ca reusesti sa mananci sanatos, ca ai dat atata jos...eu cred ca nu am mai scapat nici macar de un kg ma uitam in oglinda (pt ca am una nenorocita mare pe hol si ma vad f des in ea) si am realizat ca m-am deformat f tare in sarcina asta, iar David ma si intreaba in seara asta de ce am ramas asa grasana ca doar am nascut!
Dia eu am facut o febra musculara dupa buruienile de ieri si nu m-ar mira ca asta sa fie cauza pt care azi galusca mea mai mult a gustat decat mancat. De acum stau cuminte.
Monna multumim! am emotii pt ca vor veni copiii fara parinti, sper sa ma descurc cu ei, insa voi avea ca ajutor una din educatoare (invitata special de David caci doar a cerut-o si de sotie...n-avea cum sa lipseasca!)
ma duc la nani...sunt franta
pupici multi! majoritatea pt Edu si Chito


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Multumesc de sfat, fetelor
Asa ma gandeam si eu, sa mai cer o opinie dupa ce ne vede ortopedul, ma gandeam ca dr Burnei ne poate vedea aici la budimex cand e de garda.
Stamate de la medlife e ortoped sau ecografist? multumim oricum de recomandare. Noi am fost la un dr ecografist tinerel de la RM, nu stiu ce experienta are.
Happy sa stii ca mama ta e cu voi si vegheaza asupra voastra si asupra nepotelei mult iubite, care-i poarta si numeleChiar cum se mai simte? a trecut otita?nu vii sa ne vedem in parc sau la baby expo?
Dara, ai o vointa de fier, sa mananci numai gratar cu legume, bravo tie! eu nu sunt asa de disciplinata, si daca as fi, nu ma tine mult

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Miha te rog mult nu te duce la Burnei!!! stiu ce spun si nu din experienta proprie (norocul meu) ci din experienta multor altora
Stamate e ecografist (la Medlife spit de copii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Tala, merci am incredere in sfatul tau.
O sa fac o programare la Stamate, dar sper sa nu fie nimic nasol, poate se rezolva cu masaj.

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

eu stau f prost cu vointa, apropo de slabit..nu pt renunta la ciocolata si pace..iar daca am ceva dulce in casa pana nu termin tot nu ma pot opri..e de la cap problema, cu siguranta. pe de alta parte nici nu sunt asa motivata ca prima data pentru ca desi am kg in plus nu sunt chiar deformata ca atunci...incap in 2 perechi de blugi " de dinainte" si ma consolez asa..apoi mai imi caut pretxte ca alaptez si tre sa pap sa fac laptic, etc..


tala, povestesti absolut delicios..auzi, a luat-o plansu de foame pe matilda, cu tzata'n gura ..

happy,

chito, suntem in continuare cu gandul la voi!

azi nu mi-a venit femeia la curatenie, asa ca e zi de smotru .am reusit deja sa aspir si sa spal pe jos in toata casa..barbat'miu cica..."lasa-mi si mie ceva de facut, macar de 20 de lei"




meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Haydee spune:

'neata!
SuperMami, imi pare rau pentru diagnostic, dar si eu zic sa mai ceri o opinie; mult succes, sper sa nu se confirme diagnosticul

Tala, ce conditii ai pus la preot pentru botez? Ca am si eu un fix ca nu vreau sa o bage in cazan dupa alti copii; norocul meu e ca la biserica unde botezam noi, preotul nu boteaza mai multi copii deodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Haydee spune:

aoleu! am trimis mesajul inainte de a termina
dara, felicitari pentru vestile bune de la controlul post-partum

Happy, sper sa treci repede peste starea asta

meg, spor la smotru, nu te obosi prea tare sa nu strici laptele pentru bebica; wow! intri in blugi de dinainte; eu nu intru in nimic de dinainte, umblu in niste pantaloni mulati de gravi in care n-am incaput decat pana in luna a 7-a, si asta pentru ca am pus ceva in plus la colacelul de pe burtica din dotare

am fost si eu la controlul de 6 saptamani, totul e ok, am liber si la sport, daca tot lapte ioc.. o sa incep usor usor; mie nu mi-a interzis abdomene, doar ca uneori ma cam doare operatia daca ma ridic brusc si incordez burtica, asa ca o sa incep cu alergare si exercitii pentru sani

fetele si puitutii

p.s. la multi ani cu intarziere pentru elene, constantini si "derivati" si multumim si noi de pentru urari, noi suntem 2 Elene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetele!

Monna: merci, rade tot mai des dimineata, dar zau daca ma lasa sa o filmez, cum iau camera cum isi pune mutrita de curioasa si se uita la mine cu ochii mari, pot sa fac eu ce vreau cu jucarelele ca nu mai rade si pace
Happy:
Dara: brocoli nu baloneaza? Mie tare imi place dar parca citisem pe undeva sa-l evit cand alaptez. Dar maine fac deja 3 luni si ma gandeam usor usor sa incep sa pap de toate
Tala: wow ce diferenta intre copii, Bianca nu ma lasa sa-i fac nimic cand e cu tzatza'n gura, se comporta ca un catzel care-si protejeaza osul, nici s-o mangai nu ma lasa ce mai joaca Asta daca ii e foame, ca daca s-a cam saturat ori adoarme ori incepe sa se uite prin prejur cu ochii ei mari de curioasa, scapa tzatza si imediat se pune pe plans ca nu mai are jucaria de smotocit

Am incercat si noi doo-doo dar deocamdata doar se uita mirata la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Haydee spune:

stiam ca mai vreau sa zic ceva!

daca vreti sa contribuiti, votati urmatorul proiect

http://www.impreunapentrufiecare.ro/proiecte/sa-dam-o-sansa-prematurilor/2944

Daca acest proiect primeste suficiente voturi, Rompetrol va dona suma necesara pentru achizitionarea unui incubator performant. (Vodafone deja a donat o parte din suma).
Trebuie sa va faceti cont si puteti vota zilnic.

Mergi la inceput