FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 19

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

amalia,asa te vreau.
ai sa vezi ca numaidecat ai sa ramai gravi.
in alta ordine de idei...protestez!!!adica io cand am sa fac o fetita prin FIV...pentru fetita mea nu crosetezi o rochita frumoasa???chiar daca nu-i cu ovo donate!!!

sper sa ne ajute Dumnezeu sa ne vedem visul implinit.

lara...ehhhh...asta cu consilierea e poveste veche in viata mea...desi nu mi-am dorit rolul asta vreodata...in viata mea ...in cea mai mare parte a ei...am fost actrita principala in filmul asta.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Samirareftific matusa care croseteaza lucrusoate pt copii mult asteptati de mamicile lorfiv fiv cu donate e ebine asa?

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Da Amalia ca si eu vreau rochita
Daca ramai graviduta promit ca invat sa tricotez si-ti fac o bascuta/caciulita/palariuta pt bucalata ta. No, dc o incep bascuta si iese palarie sa nu te superi

Uff, incep sa devin iar sensibila cand vad bebei mici, iar mi se umplu ochii de lacrimi

Fetelor va pup, pana sambata nu mai pot intra pt ca plec din localitate, nici de pe tel nu pot pt ca mi l-am schimbat si nu ma descurc deloc cu el, trebuie sa ma invete nepotul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

asa e bine amalia





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Sper ce o iesi acum bascuta palariuta siu ca este facut cu multa dragoste deci...tu fa ce o iesi si eu pun bucalata cu plariuta bascuta facuta de fata cu speranta o sa imi lipsesti pina simbata

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa2012 spune:

Pupici tuturor fetelor de pe forum! Va urmaresc din umbra de ceva vreme si in timp m-am bucurat impreuna cu voi si deopotriva m-am intristat odata cu voi.Marturisesc ca tot am sperat ca nu voi ajunge la aceasta rubrica,dar uite ca dupa doua inseminari nereusite si un fiv nereusit la Szeged,mi s-a indicat ultima solutie.
Ma primiti in gasca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

buna dimmi fete cucuiete
Miracol ma gindesc intens la tine sper sa iasa asa cum trebuie totul
raisa2012 bine ai venit in gasca noastra vesela sedere cit mai scurta iti doresc

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Buna dimineata la fetele mele dragi
Raisa iti spun bine ai venit,dar mi-ar fi placut sa-ti spun altfel nu in acesta situatie dar cind nu poti sa te inpotrivesti situatiei atunci trebuie sa o accepti ca atare.Deci sa fie cu noroc si pt tine acest club si iti doresc sa te vad cit de repede cu vesti bune la o odiseie pt .E bine ca te-ai hotarit pt ca timpul e pretios mai ales cind iti doresti cu adevarat si constintezi ca alta sansa nu exista mai buna decit aceasta cale pt a deveni mama
Tusa Amalia e bine ca ai fost la medic si acuma stii una si buna deci tu incet deja intri pe linie dreapta ,presimt ca totul se va misca repede si in scurt timp nu vom mai vorbi despre acest subiect ci despre sarcina .Eu stiu ca tu vei avea cel putin 2 copii ,si sunt sigura ca nu te lasi tu numai cu unul,e bine esti mai tinerica si trebuie sa faci 2 daca nu din prima gemeni ai faci pe rind dar ai faci.Deci lasa toate gindurile la o parte si acuma pe drumul cel mai sigur mergi cu gindul si sufletul pozitiv,si va fi bine.Pe cind o sa nasc eu va trebui sa fi tu la fel cum sunt eu acuma .
Parca cineva trebuie sa vina cu un beta saptamana asta,nu sau ma insel,iti doresc din suflet sa fie pozitiv Teli
O zi frumoasa va doresc

Looana
+16


Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa2012 spune:

Dupa cite am vazut eu,astazi se asteapta vesti importante!Sa dea DD sa auzim de inca o izbinda.
Amaliaro iti multumesc pentru primire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor...desi pentru mine nu e buna deloc...
acuma am venit de la medic, si am primit confirmarea ca cu ovocitele mele nu mai am nici o sansa...nu am raspuns deloc la tratament, foliculii sunt la fel ca si luni, cand am fost la clinica....am primit sfatul de la medic sa ma indrept catre fiv cu ovocite donate in Praga...clinica de aici lucreaza cu ei...si imi garanteaza sanse de reusita la 70-80%....cum am 26 de ani , el a zis sa stau 2-3 ani sa strang banii si sa ma decid pe urma sa mergem...sotul meu a fost f hotarat si a zis sa nu mai pierdem vremea, care e cea mai pretioasa...banii ii strangem noi cumva...si am ramas cu dr ca in 3 saptamnai ar trebui sa imi vina ciclu....si daca vine si daca nu...ma duc la un eco si sa discutam ce m-am decis pana atunci...pentru a -mi putea incepe un tratament pt pregatirea endometrului...el a zis ca as fi pregatita undeva prin septembrie - octombrie
sunt daramata fetelor...ieri o incurajam pe amalia, dar azi sunt sfarsita...stiam intr=o oarecare masura ca sansele sunt minime sa produc ceva ovocite...insa nu ma asteptam sa nu am nici macar unul....menopauza la 26 de ani
eu ma rog la Dumenzeu sa nu ma lase acuma...am cea mai mare nevoie de el...sa ma ajute sa imi implinesc visul...

raisa2012...bine ai venit printre noi...imi pare rau ca incercarile tale nu au dat rezultat...stiu ca e greu sa ne gandim la donate insa trebuie sa o facem..daca e ultima sansa...trebuie sa profitam de ea!

amaliaro, multumesc pentru sustinere iubita!ne graidim noi cumva anu asta...nu ne lasam!

of Doamne ce durere am...

Mergi la inceput