FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 19

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sper spune:

AmaliaTe imbratisez strans O sa fie bine, in curand o sa fii mamica, la FSH-ul tau nu cred ca rezultau ovocite de calitate si decat sa te chinui cu tratam de stimulare si rez negative mai bine ca stii din prima care iti sunt cartile. Nici eu la FSH-ul meu nu sunt sigura dc o sa am ovocite in foliculi si daca o sa se fertilizez, dar pana atunci tb sa ma mai lovesc de pragul de sus



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Asa este Sper sper ca pt tine si micuta noastra Miracol lucrurile sa stea altfel ca chiar aveti nevoie vo doresc din tot sufletu
Fetele care ati facut cu ovo donate cit dureaza toata chiestia avind in vedere ca donatoarea exista deja

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorinta2012 spune:

Ivisor multumesc pt raspunsuri. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

amalia...mi-ar place sa nu te vad trista.
mi-as dori sa poti sa vezi partea plina a paharului...sa vezi FIV-ul asta cu ovo donate ca pe o oportunitate extraordinara pentru voi.
fara aceasta posibilitate sansele voastre de a avea un bebe ar fi tins undeva catre 0-nu vreau sa te supar,tu esti o femeie desteapta si stii ca la asa valoare a FSH-ului tau nici vorba sa obtii ovocite de vreun fel.
in acest fel...aveti sanse reale si sa nu te gandesti ca nu va fi copilul tau...va fi din prima clipa...ai sa-l simti,ai sa-l doresti,ai sa-l astepti,ai sa-ti faci griji pentru el,ai sa visezi la viitorul lui....si fapttul ca nu poarta bagajul tau genetic...va fi doar un amanunt lipsit de importanta...amanunt de care ai sa uiti complet.
desi nu sunt in situatia asta...aproape ca pot sa pun pariu ca asta simt fetele care au in burtici bebelasi donati...si vezi ce fericite sunt impreuna cu sotiorii lor lor...asa vei fi si tu...PROMIT.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Samiramultumesc iubita nu m am gindit nici o clipa ca nu ar fi copilul meu mi se pare o prostie cu faza cu nu este al meu genetic paiDoamne iarta ma iei un catel un pisoi un canar si il iubesti si iti faci griji pt el dar un copil pe care il porti in pintgecc si pe care ti l doresti asa de mult incit ai fi instare de orice pt a il avea ma simnt o norocoasa ca am aceasta ocazie sa imi indeplinesc visul si mai NOROCOASA ca am un barbat linga mine care nu suporta sa ma vada macar trista nu mai zic plingind azi cind am plecat de la clinika in lift ma bufnit plinsul si el dragu de el inebunise nu mai stia ce sa faca sa nu mai pling stiu doar ca in curind voi fi MAMICA si ce poate fi mai frumos decit asta

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Alinutzo unde esti ca imi lipsesti tare mult hai zi lu bebica sa te lase un pic sa intri pe net

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Samira e foarte frumos ce ai scris, un buchet de flori pt tine

Amalia drumul tau pana la a deveni mamica e mai scurt si asta ar trebui sa te bucure, in curand o sa ai o bucalata mica ca la avatar Si eu ma pregatesc psihic usor-usor catre acest pas, stiu ca sansele mele sunt mici cu ovocitele mele. Ma rog la DD ca dc cumva o sa raman iar sa fie alaturi de mine si sa nu mai trec printr-o alta pierdere de sarcina. Prefer sa nu raman decat sa pierd sarcina.

Acum ma dor sanii de mor, dc faceam ET-ul ziceam ca sunt semne de gravideala. In mod normal nu ma dor sanii, decat in sarcina de la progesteron.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

huh, hop si eu p-aci
amalia, deci nu esti naca', da? pai atunci e f. bine ca si eu zic ca, n-ai motive..hm, ma gandesc ca tre sa ai o fetitza dulce, ca am inteles ca tricotezi rochite deosebite..acum, nelamurirea mea e urmatoarea: de ce iti spun fetele matusa?? cred c-am ratat faza
sami, asa frumos le zici tu..cred ca ar fi o idee sa organizezi sedinte de group counseling..eu ma-nscriu


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Amaliaro, iubita te imbratisez cu mare drag...un ochi imi plange pentru tine pentru ca traiesti o drama pe care majoritatea fetelor de pe forumul acesta au trait-o...si imi pare rau ca o traiesti si tu azi....insa celalalt ochi imi rade, pentru ca stiu sigur ca vei avea un bebel sau poate chiar doi cu ovo donate! i-a exemplul fetelor care deja au un bebel sau doi in burtica cu ajutorul ovo donatelor si uita-te la ele cat de fericite sunt...asa de fericita vei fi si tu!!!tot ce pot sa fac pt tine e sa ma rog...sa raspunzi la tratamentul pt pregatirea culcusului bebeilor...sa ai parte in vara asta de cel mai frumos cadou...iar la anu pe cand da caldura...sa te vad cea mai fericita mamica!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Larama consider o norocoasa cilinica la 10 minute de mers cu masina nu sunt liste de asteptare ce mai vreau sa fiu sanatoasa si sa am cuclcus bun pt puiuti MATUSICA pt ca eu sunt matusica care face hainute la copilasi obtinuti prin fiv cu donate
Miracol DD sa fie cu tine miine

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput