Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (67)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irip spune:

voi mai puteti sa va suiti pe capra de la gineco? mie imi e groaza. atat suitul, cat si coboratul de pe ea ma ingrozesc. mi-e frica sa nu cad. azi cat am stat la eco, pe spate, am innebunit. se deformase burta rau, nu mai aveam aer. eu intinsa pe spate nu am mai stat de la eco de 22 de sapt. pe voi va doare burta noaptea cand va intoarceti de pe o parte pe alta? eu prefer sa ma ridic, dupa care sa ma asez pe partea dorita, pt ca rasucirea in pat mi se pare greoaie.

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

eu nu m-am mai putut sui pe capra, m-a ajutat sotul . la fel si la coborare..
mda, statul pe spate la eco este cumplit si pt mine...
iar cu intorsul de pe o parte pe alta, la fel: mai bine ma ridic decat sa ma rostogolesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

pe mine ma ajuta dr sa urc si sa cobor. imi ridica picioarele, mi le da jos. e haioasa treaba . era sa ii dau un picior in gura o data..

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

irip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

neatza,

balanta_tm, am citit ca intrebai de dozarea anticorpilor. eu am facut la 20, 24, 28 s si urmeaza la 32 s.

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

irip, merci . pana acum, cum au iesit analizele la incompatibilitatea de grup?

eu am ameteli stand in pat si nu stiu de ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

balanta_tm, analizele au fost bune, nu am dezvoltat anticorpi. si eu am ameteli in pat. aseara credeam ca turbez de la arsuri. am baut un pahar mare de lapte rece si m-am linistit. nu am mai avut pana dimineata nicio arsura.

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

esti norocoasa ca poti bea lapte. eu de la 5 ani nu am mai putut pune gura pe lapte dulce. mananc iaurturi, branzeturi, dar lapte dulce nu pot...
cand mai ai eco?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

balanta_tm, pana sa raman insarcinata nu puteam bea lapte dulce, dar acum vad ca nu mai am probleme. inca nu stiu cand mai e urmatoarea eco. voi afla curand.

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

bune fetelor si eu pe aici...

am vazut ca vb de dozarea anticorpilor, despre ce e vorba ca nu stiu nimic si nu as vrea sa ratez ceva....

eu la fel la pat cu prietenele contractii dar macar apar doar cand sunt in picioare si mai putin noaptea...

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
28+

Mergi la inceput