Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (67)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

zicea ieri dr ca e important sa nu am contractii dese si dpdv dezvoltare uter, fiindca cica ele pot bloca cresterea uterului.
tot ieri am ajuns la concluzia ca am trait intr-o erore saptamani bune: eu credeam ca un bb e langa ovare si altul langa buric. de fapt unul e in stanga si altul e in dreapta. cel din stanga e un pic mai jos (e cel ce sta cu capul pe col).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

asa mi-a zis si mie, dar eu eram prea tulburata din cauza caldurii care ma cuprinsese, a poziiei incomode, etc si nu am insistat sa aflu mai multe.

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

acum am citit uitasem ca e vb de anti RH si de grupa sanguina dar macar nu e cazul la noi....macar asta....multam mult.

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

anabel, cum mai stai cu contractiile? ai vb cu dna doctor?

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Contractiile tot apar, peste o saptamana merg sa verifice colul si iau reteta ptr nifedipin, acum e plecata la un congres in afara tarii ....iau gynipral....o sa comand pe net ptr ca trebuie sa schimb ceva in acest tratament.

O sa fie bine!

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

balanta_tm, ai mai gasit vreun firicel de sange, ca urmare a recoltarii de ieri?

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

irip, nu a mai curs nimic de ieri dupa masa.
in schimb, de azi de la pranz nu ma simt grozav. am mai multe contractii decat de obicei. probabil ma resimt dupa deplasarile de ieri - mersul ma omoara ...
am primit rezultatul partial de la culturile de col. cultura de col e ok, negativa. astept rez la mycoplasma si ureaplasma.

amary, unde esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

acum am venit si eu de la recoltat de culturi plus mycoplasma si ureaplasma. inainte de a recolta mi-a spus ca e posibil sa sangerez dupa . mi-a dat sa recoltez analize de sange. am ajuns terminata acasa de oboseala, cu burta deformata. abia asteptam sa ma asez in patut. ma doare burta acum, e contractata toata. l-am intrebat de minimul de sapt de la care copiii se pot naste fara a fi probleme. mi-a spus ca in afara 34 sap e un termen rezonabil, dar la noi ar fi bine sa atingem un 36 sapt. dar mi-a dat si cazuri in care copiii s-au nascut devreme si a fost totul bine. cred ca toti avem un destin...

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

irip, la analize cand mergi? nu-mi zi ça tôt sapt asta .
sapt viit mergi iar la eco?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

balanta_tm,as vrea ca joi sa ajung la analize caci isi ia sotul liber.la recoltare nu imi fac griji caci dureaza putin si voi merge la o clinica apropiata de casa. eco voi mai face probabil la 34 de sapt

31 &

Mergi la inceput