Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Gemeni, Tripleti sau mai mult...

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (67)

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 30
balanta_tm
balanta_tm

4062 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite balanta_tm un Mesaj Privat
zicea ieri dr ca e important sa nu am contractii dese si dpdv dezvoltare uter, fiindca cica ele pot bloca cresterea uterului.
tot ieri am ajuns la concluzia ca am trait intr-o erore saptamani bune: eu credeam ca un bb e langa ovare si altul langa buric. de fapt unul e in stanga si altul e in dreapta. cel din stanga e un pic mai jos (e cel ce sta cu capul pe col).
Mergi la inceput
irip
irip

684 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite irip un Mesaj Privat
asa mi-a zis si mie, dar eu eram prea tulburata din cauza caldurii care ma cuprinsese, a poziiei incomode, etc si nu am insistat sa aflu mai multe.

31 &
Mergi la inceput
anabel79
anabel79

376 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anabel79 un Mesaj Privat
acum am citit uitasem ca e vb de anti RH si de grupa sanguina dar macar nu e cazul la noi....macar asta....multam mult.

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
28+
Mergi la inceput
irip
irip

684 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite irip un Mesaj Privat
anabel, cum mai stai cu contractiile? ai vb cu dna doctor?

31 &

Editat de - irip on 22/05/2012 10:08:29
Mergi la inceput
anabel79
anabel79

376 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anabel79 un Mesaj Privat
Contractiile tot apar, peste o saptamana merg sa verifice colul si iau reteta ptr nifedipin, acum e plecata la un congres in afara tarii ....iau gynipral....o sa comand pe net ptr ca trebuie sa schimb ceva in acest tratament.

O sa fie bine!

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
28+
Mergi la inceput
irip
irip

684 Mesaje
balanta_tm, ai mai gasit vreun firicel de sange, ca urmare a recoltarii de ieri?

31 &
Mergi la inceput
balanta_tm
balanta_tm

4062 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite balanta_tm un Mesaj Privat
irip, nu a mai curs nimic de ieri dupa masa.
in schimb, de azi de la pranz nu ma simt grozav. am mai multe contractii decat de obicei. probabil ma resimt dupa deplasarile de ieri - mersul ma omoara ...
am primit rezultatul partial de la culturile de col. cultura de col e ok, negativa. astept rez la mycoplasma si ureaplasma.

amary, unde esti?
Mergi la inceput
irip
irip

684 Mesaje
acum am venit si eu de la recoltat de culturi plus mycoplasma si ureaplasma. inainte de a recolta mi-a spus ca e posibil sa sangerez dupa . mi-a dat sa recoltez analize de sange. am ajuns terminata acasa de oboseala, cu burta deformata. abia asteptam sa ma asez in patut. ma doare burta acum, e contractata toata. l-am intrebat de minimul de sapt de la care copiii se pot naste fara a fi probleme. mi-a spus ca in afara 34 sap e un termen rezonabil, dar la noi ar fi bine sa atingem un 36 sapt. dar mi-a dat si cazuri in care copiii s-au nascut devreme si a fost totul bine. cred ca toti avem un destin...

31 &
Mergi la inceput
balanta_tm
balanta_tm

4062 Mesaje
irip, la analize cand mergi? nu-mi zi ça tôt sapt asta .
sapt viit mergi iar la eco?
Mergi la inceput
irip
irip

684 Mesaje
balanta_tm,as vrea ca joi sa ajung la analize caci isi ia sotul liber.la recoltare nu imi fac griji caci dureaza putin si voi merge la o clinica apropiata de casa. eco voi mai face probabil la 34 de sapt

31 &
Mergi la inceput
Pag. din 30 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com