Prietene la bine si la greu - 164

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Buna dimineata!

Ancutza,cum se simte Sabi? Ati primit rezultatele analizelor?
Multa sanatate,ma gandesc a voi

Floricik,ms de poezii Unele le stiam,altele nu- dar imi plac mult!!!!

Tina,frumoase pozele, iar Geo e superb!!!!

Miany,multumim de cafea. Ceva poze mai pui? Nici nu mai stim cum arata David!

Dana
, Alexei i-a placut foarte mult cum recita poezii David, i-am pus filmuletul de 3 ori,sa vezi ce mai vorbea cu el,si incerca si ea sa repete dupa el

Despre noi,ce sa va mai spun.... Alexa are un nou hobby: desenatul! (din fericire,nu pe pereti)
De cum se trezeste,merge la masuta,sau la masa din bucatarie,si cere culori/pix si caiet. Face cercuri,reuseste sa faca ochi(chiar daca descentrati rau),gura si picioare. Pana si ouale au picioare la noi- dar asta e inspiratie de la BabyTV.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Floricik moama ce de poezii stie Ema. Am ramas cu gura cascata. EU nu stiu atatea la varsta mea.

Tina am vazut si admirat pozele cu voi in Bulgarica. Frumos! Ce a crescut Geo! Mi se pare ca seamana si cu unul si cu celalalt. Depinde langa cine sta. Sper ca alunita sotului sa fie doar o alarma falsa.

Dana La multe lunite pentru Lucas! Si Cezara se piteste cand face cacalica. Nu vrea sa faca la wc sau olita, Doamne Fereste! Frumos filmulet!

Ancutza multa sanatate Sabinei. Sa se faca bine cat mai repede. Of, prin ce ati trecut!

Dymo felicitari pentru primul cuvant al lui Danut. La mai multe si cat mai repede.

Laura mergem in continuare la kineto si nu numai din cauza platfusului. Platfusul e fiziologic pana la 4 ani. Asa ca nu sunt panicata de asta. O duc, pentru ca vreau sa faca sport. Vreau ca toata copilaria ei (cel putin) sa faca un sport. Oricare. Nu conteaza. Adica pe langa alergatul din parc, sa mai fac si niste exercitii "dirijate". Ea face exercitii pt fiecare grupa de muschi. O lucreaza de la manuta/degete pana la laba piciorului. Are o flexibilitate f mare. Poate sta in niste pozitii de numa. LA inot nu ne primeste pt ca inca avem pampers. Totusi o sa incerc vara asta sa o duc la inot cu profesor. Cand nu o sa-i mai dau banii aia bonei, o sa-i dau pe inotul fetei. Totul e sa ne primeasca cu pampers, si ca varsta.
Mie imi place sa o duc printre alti copii, sa socializeze, la diferite evenimente, concursuri, showuri, etc. Vreau sa stea cu alti copii. De 1 inuie vreau sa o duc la spectacolul DC, pe 2 iunie o duc la petrecerea aceea cu teatru, concurusuri, costume, etc.


Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Dankutza,si mie imi place ideea cu sportul....as vrea sa o ajut sa-si creeze obiceiuri sanatoase. Sper sa semene cu Daddy, ca el este sportivul familiei, acum se antreneaza pt un maraton, iar in toamna va participa,din nou, la Iron Man. Sunt foarte mandra de el....eu sunt o mare lenesa,abia de fac 30-40 min pe bicicleta,cat despre alergat....il urasc din tot sufletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Dymo am fost in sunny beach.Imi place ca are nisipul foarte fin,in apa dune de nisip si apa mica.
Floricik a fost superba vacanta.Multumim de ajutor.Am fost cazati in corpul cel nou al hotelului chiar langa plaja (am avut vedere la aqua park ).
Dankutza si eu sper sa fie ceva infim.Pe 15 iunie ne ducem la doctor.Mai devreme nu vrea sotul ca e in concediu,apoi e ziua copilului si pe 7 ziua socrului.Vrea sa fie acasa.Ii e teama ca va fi nevoie de spitalizare,interventii si nu vrea sa strice zilele astea frumoase.
Sa va mai zic cate ceva de noi.
Pe 23 a nascut o verisoara o fetita de 2950 si 51 cm.
Geo a crescut mult in ultima luna.Are 94-95 de centimetri (a luat cam 4 cm intr-o luna jumate').Acum vad ca se mai ingrasa un pic.
Stagneaza pe la 12.500-12.800 grame .
Legat de parut il adoram cu bucle si nu vreau sa il tund.Dan zice sa ii lasam parul lung cat vrea el sa il mai tina.La scoala nu ii mai obliga cu parul lung asa ca am unda verde.
Din Bulgaria am venit cu un prieten pentru Bely (broscuta cantareata a lui Geo).Il cheama verzulica .Prieten de drum a fost si Tigrila.ara el nu putem pleca nicaieri.
E fan plastilina.O taie ,o face fasii, o pune in forme,face mingiute.Ii place mult.A amestecat toate culorile (4 la numar) asa ca urmeaza pe lista de cumparaturi inca un set.
Pentru 1 iunie i-am luat din Bulgaria un set de acuarele (din acelea de pictezi cu degetele.Au la noriel parca).
E fascinat de poezii.Stie si el cateva.
Floricik saru'mana de poeziile scrise.
Geo tot imi zicea de o poezie cu cocosul si nu stiam care e .I-a zis-o mamaie aseara si a si invatat-o (e aia cu Grivei si mamaliga).Ii place mult poezia asta.
Mai nou a descoperit ce frumos e sa citim.(deocamdata mami)
Puzzle nu prea mai face.Ii plac cele incastru (are o carte cu animale plina de astfel de puzzle-uri).
Ii place mult sa descopere lucururi noi, sa experimenteze.Are jocuri de care nu se plictiseste niciodata .
E fericit sa mearga la parintii mei pentru ca acolo vede animale.Pe parintii lui Dan ii adora si ii place mult sa se joace cu nepotica.
A primit de SF.Gheorghe un cort cu tunel si casuta.I l-am instalat la curte.Toata ziua ar sta acolo.
E un copil foarte intelegator,sensibil si extrem de vorbaret.
Sper ca nu v-am plictisit cu povestile mele.
Dankutza si noi vrem sa il dam pe Geo la inot din toamna cand va face 3 ani.
La Medlife si la Rin primesc si copii mai mici de 3 ani ,care poarta pampers.
Raluci il ducea pe Remus la inot,la Rin.
O zi insorita sa aveti.
Monis saru'mana pentru lecturile pe care le postezi.Sunt foarte interesante.
Am vazut si site-ul cu produse bio si mi se pare super ideea de a-ti face singur cosmaticele.Cineva spunea ca ceea ce folosesti pentru spalat si pentru uns trebuie sa fie comestibil altfel dauneaza (e plin de chimicale,e otrava).Nu stiu cata dreptate avea dar e sigur pe aproape.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


I-am cumparat Alexei o carte din Londra www.amazon.co.uk/Monkey-Puzzle-Julia-Donaldson/dp/0230748090/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1337947254&sr=8-2" target="_blank"> Monkey Puzzle

Dupa parerea mea,este una dintre cele mai frumoase carti pentru copii. Dankutza,parca tu ii luai si carti in engleza? Oricum, o recomand din tot sufletul(nu stiu daca se gaseste in limba romana),noua ne place foarte mult(trebuie sa o citesc si la pranz si seara....de cateva ori )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

va salut inca o data...

ancutza cum sunteti? sper ca a mai scazut febra aia pacatoasa..

tina frumos povestesti de printul tau ondulat..sa va incante mereu ca si acum...

dana am vizionat si pozicile voastre de pe fbk ..as usual sunteti de vis...

noi ne-am decis :dam o fuga la Felix...vedem noi daca tine vremea cu noi...

va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Buna dimineata!

Miany,multumim de cafea. Ceva poze mai pui? Nici nu mai stim cum arata David!

My english rose [b] Alexa Annabelle Denise
7 Oct 2009
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi


"jur pe rosu"ca pun saptamana viitoare...

spor la desenat!!!...Alexa sta la masuta de activitati?! cum arata masuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Licurici, nu mi-ai spus unde gasesc si eu poze cu ai tai...



nu sunt pozici, ci un filmulet cu strumfii jucandu-se, uite [url="http://www.youtube.com/watch?v=NMQG4yBwaPY&list=UUV7rQ5Qv_lxfO-wAOEYJacw&index=1&feature=plcp]aici[/url]

Si David al tau e un mare actor, tare mi-a placut mimica lui cand ingana poezia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Ancutza,cum se mai simte Sabi?

Miany,daca tot mergeti la Felix,hai ca te asteptam cu pozici proaspete,de acolo!
Nu e masuta de activitati,e masuta din sufragerie,la care se adapteaza perfect scaunelul ei...si este folosita doar de ea si jucariile ei

Dymomo,felicitari pt primul cuvant al lui Danutz! Tare am eu o presimtire ca pe la 3 ani o sa inceapa sa turuie de nu-l vei mai putea opri!

Buuun.....eu trebuie sa gasesc locatie de vacanta....cum 10 zile in Tenerife ne-ar ajunge aproape 6000 de euroi, trebuie sa ma ling pe botic,sa inghit in sec si....sa gasesc o locatie mai ieftina.
Si pt ca din Iasi sunt curse charter doar pt Corfu si Antalia, ne gandeam sa incercam Antalia,ca nu am mai fost niciodata....

Stiu ca multe dintre voi ati fost acolo si ati fost multumite....ceva recomandari de hoteluri/locatii frumoase?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Neata!

Miany, pe langa poze eu astept si ceva impresii, recomandari de la Felix. Cand eram mica mergeam aproape in fiecare an cu parintii mei. Felix si Herculane. Noi suntem cam reumatici amandoi si ne bate gandul de un conecdiu acolo.

Licurici, ADORABILI puii
David recita asa ptr ca il invata maica-mea...ea e as in poezii si interpretare

Ancutza, cum este Sabinuta?

Lumi, recomand Delphin Palace(Antalya) am fost si ne-am intors multumiti... langa el, s-a deschis acum din mai un nou hotel, apartine tot de ei: Imperial...arata super si sunt sigura ca si serviciile sunt pe masura.

Tina, voua nu va este greu cu parul lung?



Dana, mami de 2 minuni David (2.11.2009) si Lucas (23.11.2011)

Mergi la inceput