Prietene la bine si la greu - 164

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna dimineata....stiti vorba aceea cu vremea,asa suntem si noi acum..pana la urma am ramas acasa ,ptr.ca s-a racit prea tare afara (nu ptr.noi era problema ci ptr.cei mici)ca sa-i poti tine in apa...asa ca vom merge la "zilele clujului"

dana nu prea stiu eu bine Felix-ul (personal,nu ma dadeam in vant dupa ape termale,dar din aceleasi motive mentionate de tine acu mai dam cate o raita)... dar pot sa-ti recomand Hotelul International si Termalul (din ce am vazut si auzit)...strandurile Apollo si Felix s-au renovat ,arata bine si sunt curate (aspect important),fata de cum era in urma cu 3 ani ;cele doua (si probabil mai sunt si particulare) au si piscina proprie si acoperita....mai multe cred ca gasesti si pe net...vizavi de papa,sunt cateva locatii in care se mananca bine dar nu le stiu cu numele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

sa va povestesc o faza haioasa cu puiul meu drag...de fapt doua..

Mergem in centru si la un moment dat avem nevoie de toaleta,prestam la toaleta,dupa care ma apuca si pe mine o nevoie subita...david era preocupat de cosul de gunoi cu pedala ,pe care tot o ridica si o cobora,la un moment dat se intoarce "mama,ce faci? faci pishu? faci pishu de la buca?(eu eram pe vine )

Acasa: eu in baie ,ma spalam si apare dumnealui :"mama,tu ai putza? unde e putza ta? se apropie de mine..."sa vedem putza ta!" si vrea sa prinda de chilotii mei... ii spun mama are prunica,pasarica...sotul meu zice "da,da...vezi ca imediat iti cere sa-ti vada 'penele'...el iese fericit si putin contrariat din baie si zice"mama ale plunica,nu ale putza ca si mine si tata..."



ne-am prapadit de ras amandoi..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

buna seara,
piticul se joaca cu tati si e foarte fericit.
Eu am gatit cam toata ziua iar acum fierb naut.Am facut si tahini in casa.A iesit super.
Dana nu imi e greu cu parul lui Geo .Sta la pieptanat fara probleme ,daca ii e cald imi cere sa ii pun puf sau clamita in par.
Nici el nu accepta parul tuns.Eram suparata o data pe el ca nu ma lasa sa ii prind parul si i-am zis ca il tai (parul).Mi-a zis ferm ca nu ."TAI DOAR AICI (BRETONUL).PINDE PUFU'".
Myani mi se pare fascinant ce e in mintea copiilor nostri.Imi plac glumitele lui David.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

buna seara mamici

dankutza iti multumesc de strigare
dymo dumnezeu sa o ierte pe soacra,si condoleante
raluca condoleante, si dumnezeu sa o ierte...offf,cine stie ce durere mare o fi avut saraca fata

eu sunt in somaj,sunt trista rau,al meu sot ne-a parasit,adica l-am dat afara...poveste lunga dar mai bine asa.
imi este fff greu cu doi copii, dar mergem inainte,si sper sa fie bine, adica va fi bine,trebuie sa fie bine

va multumesc de gandurile bune si va pe toate mamicile

sanatate muuulta la toti copilasii

PS
cam atat pot acum

noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Dana,multumesc
Arata super hotelul,si imi amintesc de pozele voastre de acolo,arata foarte bine. Am citit si pe TripAdvisor numai de bine!
Acum trebuie sa vedem daca putem merge acolo,pt ca vrem neaparat charter din Iasi....oare ne poate ajuta EmaTour?

Stanucel,imi pare foarte rau ca ai atat de multe probleme.... Cu sotul nu e nici o posibilitate de rezolvare a problemelor?
Pe mine ma ingrozeste gandul ca ar putea Alexa sa intrebe "unde e daddy?"....
Sper din tot sufletul sa puteti discuta si sa va rezolvati problemele....dupa atat de multi ani petrecuti impreuna,sunt sigura ca puteti incerca sa gasiti o solutie....

Si mesaj pt fetele din Iasi- vrea careva o pisicuta? Sau doua....sau trei?
Pisica noastra este fooooarte insarcinata,are o burta cat Casa Poporului....asteptam sa nasca in curand.

Si sa-mi laud si fetita: aseara a invatat o poezie de la mamaia,si astazi dimineata mi-a recitat-o foarte mandra:
"Sus pe cer sunt multe stele
Pe pamant sunt floricele
Dar nici una dintre ele
Nu-i ca ochii mamei mele!"
Mai stie putin din "Mama lui Stefan cel mare"

In engleza stie versurile despre papagal din cartea Monkey Puzzle. Versuri care mie mi se par destul de grele....eu nu le-am retinut.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

La Multi Ani Lili, sa fii sanatoasa in primul rand, sa fii iubita si fericitta, sa ti se implineasca toate dorintele. Te pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Lili, La multi ani frumosi si buni,sa ai parte de multa iubire si multe bucurii!
Astept si eu o tratatie pe bancuta...poate arunci si la mine un piscot si un paharel de limonada


Cu ajutorul unor fete dragi am gasit cateva hoteluri

Delphin Palace
Calista Luxury Resort
Lara Beach Hotel

A mai fost careva la Lara Beach, ceva impresii?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

La Multi Ani, Lili!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

La multi ani, Lili!

Stanucel, tu glumesti? Nu pot sa cred ca te desparti dupa atatia ani petrecuti impreuna, 2 copii facuti impreuna si tu in somaj.

Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

La multi ani Lili !

Stanucel imi pare sincer rau pentru perioada asta grea prin care treci, poate totusi ii vine mintea la cap sotului tau si intelege ca trebuie sa schimbe ceva la el pentru a avea armonie in familie, ca doar doi copii si o nevasta asa ca tine nu's de ici de colo

acu' sa raspund fetelor care au intrebat de noi...suntem (mai) bine, tot cu branulica in manuta, e nasoala rau treaba asta cu mersul dimineata si seara la spital pentru tratament, dar macar se simte bine, nu a mai varsat, nu a mai facut febra, doar niste toane mai suparacioase, dar e de inteles...maine mai facem un set de analize si sper sa-i dea jos branula de tot ca sa nu ii ramana sotului sarcina asta cat sunt eu plecata.
Au iesit leucocite multe la analiza sangelui, cica ar fi o enteroviroza, scapam noi si de ea
Va pup tare si multumesc de grija.

In rest, imi fac bagajul si ma gandesc cum o sa fie o saptamana fara ei.

sa revenim...

Miany ai un poznas tare istet, astept pozele alea
Lumi eu zic sa mai tii pisoii o vreme, Alexa va fi mai mult decat incantata sa-i vada cum se joaca...pupam fetele

S-a trezit si nu mai pot sa stau, vroiam sa mai scriu cate ceva la fete, poate apuc diseara.

Duminica placuta la toata lumea


Mergi la inceput