Prietene la bine si la greu - 164

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Acum suntem acasa, toata noaptea a avut febra mare, nici un antitermic nu si-a facut efectul, dimineata a inceput sa verse in jet un lichid galben.

Am fugit la spital...i-au facut o injectie cu algocalmin si inca ceva cu dex-nu-stiu-cum, i-au pus branula si i-au dat un antibiotic injectabil, i-au luat sange pentru analize apoi a stat cu perfuzii, una cu nush ce ser si una cu glucoza si calciu.

A plans mititica o gramada, i-au lasat branula pentru a continua tratamentul cu antibiotic injectabil.

Va multumesc de grija si de sfaturi, va pup pe toate si va doresc sa nu ajungeti la situatia asta niciodata, numai prin spitale sa nu stai ca in rest...offf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Ancutza,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Ancutza multa sanatate Sabinutei. Sa ne tii la curent cu starea ei iar tie mami multa putere.
Dana sunt superbi!!! Cand ii vad regret ca nu mai am curajul sa mai fac un bebe...
Raluci condoleante pentru pierderea verisoarei. E trist ca a hotarat sa renunte la viata...
Danut a zis aseara primul sau cuvant in afara de vesnica bebeluseala. Studia cu atentie o sacosa de la supermarket si tacsu ii tot zicea: sacosa e verde, frunzele sunt verzi si dupa a treia repetare a zis si el clar "Verde". Am sarit si eu si sotul cu laude de ziceai ca tocmai a fcut oul de aur. Si uite asa ne-a luminat o zi f trista...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Ancutza, offf, sper sa nu fie nimic grav si sa se insanatoseasca repede Sabi, doamne cat e de greu sa ii vezi cu perfuzii si branule, off...

Dana, doi baieti frumosi ai! Asa e si Amalia daca Dragos se joaca cu vreo jucarie, sau sta la antemergator, graviteaza in jurul lui, se batzaie pe langa jucarie pana si-o ia inapoi, mai ales daca il bag mai mult pe el in seama

Raluci, imi pare rau de verisoara ta..

Dymomo, bravo lui Danut, poate socul prin care ati trecut toti si pe care l-a resimtit si el il face sa recupereze teren si sa inceapa si el sa vorbeasca. Dupa nori grei si furtuna sigur apare soarele si pe strada voastra.
Tare m-am emotionat cand ai povestit de soacra ta cum era..

Dankutza, tare imi place de tine, esti toata prinsa numai in activitati, pregatiri, programari, nu stati locului nici o zi
La kinetici o mai duci pe Cezara mai mult ca v-ati obisnuit si de dragul ei ca se simte bine acolo sau mai aveti ceva de remediat inafara de platfus parca..?

Eu sunt in vesnica lupta cu kilogramele, de cand m-am lasat de dieta tot acumulez .. iar ma abtin, iar mananc aiurea si tot asa.. cert e ca am o burtoaca de imi vine fug in lume..
Dragos a spus si el prima data ieri a-ma-ma', a fost o singura data, si eu si zmau cu laudele pan' la cer, mai sa il sufocam, asa ca Dymo si sotu ei cu Danut.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna dimineata,
Dana.n eu nu am reusit sa vad pozele de la botez.
O sa incerc sa te caut pe facebook.
David pare schimbat asa tuns.Parca e putin mai matur.
Ancutza imi pare rau ca sunteti pe antibiotic.Asteptam si noi cu tine vestile de la analize.
Fetele cu pitici vorbareti multe .
Eu va dau cafea fara zahar, apa plata si ceai verde .
Am puze din vacanta Bulgaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Tina, ce poze frumoase aveti din vacanta. Pfff ce frig am tras noi aici si voi erati la maneca scurta
Sa va fie de bine vacanta.

Ancutz , bine ca sunteti acasa.

Si ...neata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna dimineata!!!

suplimentez oferta Tinei,asa ca va astept cu drag...mai ales pe Ancutz,care sper ca vine cu vesti mai bune...multa sanatate sabinei si multa putere tie,mami!!!

raluci condoleante ptr.verisoara..macar sa-si fi gasit linistea sufleteasca acolo unde e...DD sa o ierte!!!

apropo de stiri negre(poate nu mai aveati nevoie de asa ceva,dar mno ..),zilele trecute am aflat si eu o veste care m-a dat peste cap:o fosta colega de liceu a fost operata de cancer mamar;are un baietel care acum termina clasa 1....doamne,cruda e viata uneori!!!

dana i-am admirat pe baietii tai in filmulet,ca pe facebook nu prea intru...sunt minunati si mai-mai sa nu il recunosc pe David cu noua tunsoare (mereu ma intrebam cum va descurcati cu parul asa mare,ca David al meu cand e cu parul mai marisor mereu se scarpina din cauza transpiratiei) va si acomodare usoara la gradi mai departe...

floricick tare dragute poeziile ,pacat ca eu am memoria mai scurta si nu le retin(ale Luciei muntean le-am citit de zeci de ori si unele nici acum nu le stiu ...spre deosebire de fiu-meu)...micuta doritoare de role


va pup si va doresc un w-e linistit ...

noi inca deliberam daca sa mergem sau nu la Felix ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Tina superbe pozele din vacanta. Abia astept sa plecam si noi. Avem bilete in perioada 01-07.08.2012 la Nisipurile de aur la un hotel de 4*. Sper sa fie ok pt ca anul trecut am fost f multumiti. Ma rog, nu se compara cu concediile care le faceam in tinerete dar pt banii platiti si necesitatile noastre de familie cu copil mic chiar a fost super. Voi unde ati fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

tina superbe pozele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare!

Tina, frumoase poze din concediu...mi s-a facut si mie un chef de duca...

Miany, pai faptul ca transpira rau in cap a fost unul dintre motivele ptr care l-am tuns pe David.

Ancutz, off, Sabinuta draga... Doamne ajuta sa ne dai vesti bune...

Dymomo, nici eu nu am fost curajoasa s-a intamplat.

Licurici, nu mi-ai spus unde gasesc si eu poze cu ai tai...

aici sunt pozele de la botez:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.421002874577462.103904.100000032604592&type=3

Mergi la inceput